Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

treo pro...vyzvánění, zámek kláves apod.

petula.71 (57)|20.1.2009 15:54
Zdravím. Chtěl bych se s Vámi podělit a zároveň se i zeptat na Vaše zkušenosti s následujícími problémy.
...vypínání zařízení... dočetl jsem se že zařízení vypnout úplně nejde, tak se ptám.. proč? Byl by to takový problém? Nechápu
...vyzváněcí profily... jen dva?
...bluetooth... data odesílá, ale opačně ani ťuk...má chyba? Jde to někomu?
...zamykání kláves a displeje...při příchozím hovoru a nebo straceném hovoru se obojí odemkne a už se nezamkne. Takže při používání náhlavní soupravy vlastně chodíte s odemčeným telefonem v kapse.
Máte nějaké zkušenosti? Dík
vidra (19)|21.1.2009 21:20
Pokud jde o nemožnost zařízení zcela vypnout: není to úplně neobvyklé (mnohé Glofiishe např.) a moje otázka by asi byla - proč vlastně... vždyť lze vypnout všechny datové přenosy (flight mode) a pak zařízení nechat "usnout". Dle mé zkusenosti je potom spotřeba baterie na den téměř směšná. Pokud je cílem vypnutí soft reset, doporučuju aplikaci třetí strany, task manager.
Profily: ano, v podstatě jen dva, ovládané hw přepínačem nahoře vpravo. Jsou doplněny možností měnit pohodlně podsvícení (funkční klávesy + p) a hlasitost... tedy klasika wm.
vidra (19)|21.1.2009 21:42
Zamykání a odmykáni: používám docela často přiložená sluchátka (jako walkman) a popsané se mi neděje. Po skončení hovoru se Treo se spuštěným wm playerem zase zamkne. Nejedná se o BT sadu?
Příjem přes BT kdyžtak upřesni... takto nelze reagovat. Ale: je Treo viditelné?
petula.71 (57)|21.1.2009 23:20
dík za reakce. Ano. Treo je viditelné. jak v nastavení BT, tak je zaškrtlá záložka v IR přenosech (zvláštní že se to týká BT). Odesílat data můžu jak chci, ale pokud se pokusim přenést data(tel. seznam, fotky) do Trea tak mi odesílatelský:)telefon napíše že data nebyli přijaty (přes IR nic nepřijímá také). S BT v autě mi funguje pěkně...tedy skoro (u zmeškaných, odchzích a příchozích hovorů mi neukazuje jména, ale čísla) no, to ale oželím..zase se rychleji spáruje. Připadá mi že se to chová jak BT v iphone..ale to je asi kravina...doufám:)
No a teď to zamykání...to mi vadí fakt hodně. Normálně Treo zamknu a při jakémkoliv příchozím hovoru se telefon odemkne a už nezamkne. Zkoušel jsem to hodněkrát, jestli si ze mě vlastní oči nedělají prdel:) ...a nedělají:sarcastic: Máš Treo lokalizované od Sunnysoftu? Napadlo mě jestli není chyba tady.
Jo a ještě jsem se chtěl zeptat jestli nevíš jak se dělá softreset.
Dík
petula.71 (57)|21.1.2009 23:21
ještě upřesnění k tomu zamykání...děje se to i na holém telefonu...bez jakýchkoliv periferií.
Zdenek Malinsky (9781)|22.1.2009 00:25
ad zamykání

Nemáš tam Spb Shell nebo Fring? Tyhle 2 aplikace (možná i jiné) nějak eliminují defaultní zamykání. Sice je zařízení dle ikony zamčené, ale klávesnice jde používat, jako by nebylo zamčeno.
petula.71 (57)|22.1.2009 01:38
nemám tam zatím žádný balast. Tedy...používám TN SMS a vyzkoušel jsem a zase smazal SMILEY SMS...tak že by snad ně co z toho?
Jinak jsem rozchodil to BT....je to s tím Treem nějaký boj, to jsem s žádným jiným WM zařízením neměl. Tedy Mio ehm..nechť je mu země lehká....to teprv stálo za to:)
vidra (19)|22.1.2009 11:54
Softreset se dělá tlačítkem vzadu pod krytem baterie. Neveselé řešení. Naštěstí to většina taskmanagerů umí skutečně softwarově. Naneštěstí se trochu perou s tím vestavěným od HTC, je lepší killnout tu ohavnou utilitu na today vpravo nahoře. Já používám TM v3.0 od FdcSoftu a je bezva.
Zamykání telefonu - no, na holém přístroji se mi sám po hovoru skutečně nezamkne, to musím udělat ručně. Ale s přiloženým drátovým HF jo...naprosto nechápu, co se děje. Je v pořádku nastavení podsvícení a spořiče obrazovky?
Taky to mám s lokalizací od sunny... tam problém nebude.
petula.71 (57)|22.1.2009 13:46
nastavení podsvícení mám na poloviční hodnoty jak z baterie, tak ze sítě, ale nechápu jak by to mohlo souviset s tím zamykáním? Někdy mi u těch telefonů stojí rozum nad tím, jak výrobce dokáže drobnostmi znehodnotit celkem solidní zařízení (nemluvím jen o Treu) a nám znepříjemnit život.
Jo a jedna moje chybička...chtěl jsem se zeptat na hardreset...ne soft:) Tak kdyby jsi věděl..
Na soft reset jsem si vyrobil takovou malou hokejku z ocelového drátu:) :) jako kdyby ten vyřízlý oblouček nemohl být o tři milimetry větší....
vidra (19)|22.1.2009 20:43
Chachá, hokejka je geniální nápad :-)
HR je současný stisk SR a červeného tlačítka. Je třeba obě podržet, potom se na displeji objeví žádost o potvrzení, tuším kruhovým tlačítkem nahoru.
Zvláštní je, že lokalizace se mi nenatáhla hned, ale až po dalším SR. Tedy nemá smysl instalovat programy hned, mají-li být hezky česky.
vidra (19)|22.1.2009 20:50
Ad displej - pardon, myslel jsem nastavení napájení, volbu "zpřístupnit spořič obrazovky".
Po položení hovoru by se měl za chviličku zapnout... ty digitální hodiny bez podsvícení.
petula.71 (57)|23.1.2009 22:55
dík za ten HR:) vrhnu se asi na to. Spořič je povolen a funguje (mimochodem je to jedna z mála věcí která se fakt povedla) ale nefunguje za okolností které jsem popsal... No, zkusím ten HR a potom dám vědět..
petula.71 (57)|28.1.2009 23:50
tak...dvakrát HR a žádná změna. Takže mě po týdnu došla trpělivost, opouštím řady a Palm letí sviňským:) krokem do bazaru. Jen už opravdu nevím co koupit. Zdravím všechny.
babaq (309)|29.1.2009 17:41
Vypadá to, že Windows Mobile prochází krizí identity :)
petula.71 (57)|29.1.2009 19:00
Myslím že Windows Mobile za to nemůžou, ale výrobci kteří ho integrují do svých paskvilů....
Zdenek Malinsky (9781)|29.1.2009 20:52
A není problém trošku jinde? Víš, co říká důchodce z Vrchoviny o zrcadle? ;)
babaq (309)|29.1.2009 23:36
Problém... problém je v tom, že nevím, čím nahradit dosluhující Treo750 :)

iPhone - příliš omezení, nutná vazba na windows (na domácím PC mám Ubuntu), prostě není to moje krevní skupina.
TMo G1 - hardware jakž-takž, ale Androidu chybí ještě tak rok do použitelnosti.
WM - pořád stejné šunky, malý QVGA s 65k barev, špatný foťák, velká spotřeba, na obzoru trošku divné WM6.5...

WM se vůbec točí na místě, já u MS nevidím žádný vývoj, ačkoliv se asi snaží... poslední solidní vývojový skok (nebo jenom velký krok) byly WM5, šestka a šest.jednička už jsou jenom nastavovaná kaše.

A když už někdo vymyslí celkem fajn zařízení, jako zmíněné Palm Treo Pro, tak to zase pose*e nekvalitními plasty.
Takže máš recht, nejsou to jenom přešlapující WM, ale i váhající výrobci.
petula.71 (57)|30.1.2009 12:57
Není problém jinde...jestli někdo vypustí do prodeje zařízení, které vykazuje výše popsané problémy (hlavně zámek klávesnice který si dělá co chce) tak je problém výhradně v řadách výrobce. O praskání krytu nemluvě.....
petula.71 (57)|30.1.2009 13:07
No, přesně jak píšeš... Navíc v mém případě je ještě problém v tom, že vím přesně co chci, ale ono to není.. Ještě počkám na ten nový slider od Palmu, myslím Pre....že by snad?
vidra (19)|4.2.2009 17:03
Jeden z důvodů, proč jsem pořídil Treo Pro, je pevná konstrukce. Sliderům nikdy neuvěřím.
Ale je to fakt pech. Kvalitní pracovní přístroje pravděpodobně neexistují. To je svět tak malý, že se to nikomu nevyplatí?
petula.71 (57)|4.2.2009 19:07
já jich již používal několik, většina od Samsungu a naprostá spokojenost... Kdysi prosákli nějaké informace o zařízení od Htc....mělo to být v řadě Diamond, Diamond pro, se slider konstrukcí, ale uběhl rok a prd. Místo toho prodávají S740 nebo jak se ten shit jmenuje. Přitom ve stejné Hw řadě mají s vysouvací konstrukcí Diamond Pro:?
Dejvus (1)|18.11.2009 20:08
Ahoj dostal jsem telefon Palm treo pro bez manualu a na internetu jsem ho nikde nenašel a ještě pořád jsem nepřišel na to jak ho zamknout. Je tam napsáno tlačítko MOŽNOSTI + AUTOMATICKÝ ZÁMEK TEL. Mohl by mi prosím někdo poradit jak? Zkoušel jsem snad vše co mě napadlo. Díky moc. dejvus@centrum.cz
kubisz (1054)|25.11.2009 12:00
treo (i pro) se zamyka cervenym tlacitkem, neboli End, neboli tim tlacitkem, kterym odmitate a pokladate hovor