Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Omnia SGH i900 - Neuklada mi GPS souradnice do fotografii

Gandi_ce4you (31)|19.1.2009 23:48
Zdravim, uz dlouho si hraju s omnii a nejak se mi nechce ukladat GPS souradnice do fotografii.
Zkousel jsem i hard resset a je to porad stejne. Pri zaplem fotaku venku se mi objevi ikona
satelitu a mel by fotak ukladat info - ma GPS signal. Ale nejak mi to nejde.
Zkousel jsem pustit i iGO8, route66 a signal byl OK.

Driv mi to fungovalo ale ted se tomu nejak nechce. Kdyz jsem dal v IrfanView podrobnosti,
tak tam byly GPS a souradnice, vyska atd... Ted to tam uplne chybi, nevite nekdo proc?
Udelal jsem uz X fotek s ruznym nastavenim, signalem GPS i se zaplym XTRA a ruzne a porad nic.
Informace GPS ve fotografii chybi i kdyz by to tam melo byt. :-(

Vyzkousejte nekdo.
Diky za pripadne rady.
Gandi_ce4you (31)|20.1.2009 21:46
Zkousel jsem cokoliv a GPS stale do fotky neuklada. Nevite nekdo proc? :?
Vyzkousejte to nekdo nebo poradte nastaveni....
Diky.
Shennlon (73)|24.1.2009 23:43
skus zadat kod *#2470# update camera firmware (je to na upgrade fw fotaku);)
t0m (87)|30.1.2009 14:42
A není problém v programu, který ty souřadnice má z JPG EXIFu přečíst?
Nedalo mi to, jednu fotečku s GPS jsem si udělal. Po vyfocení nebo v režimu prohlížení fotek stisknutí "i" zobrazí korektní souřadnice.
Po přenesení na PC Canoňácký Zoom Browser EX žádné souřadnice neukázal, ale jhead (command line utilita pro linux/cygwin) je přečte bez problémů.
Orientační test můžeš udělat jednoduše: otevřít JPG v hex editoru a někde v prvním kile by měl být text WGS-84 = pak je naděje, že tam budou i souřadnice.

Ještě doplním Shennlona: Update firmware kamery by samozřejmě měl cenu pouze v případě, že máš flashlou nějakou novější ROM.
Erdkin (55)|30.1.2009 17:58
Pro zajímavost jsem to taky zkusil, GPS souřadnice jsou čitelné ve foťáku i v Irfanovi. Co mě ale dostalo je, že v Zonerovi mi místo pořízení fotky ukáže i na Google Earth i na Mapy.cz.
Gandi_ce4you (31)|31.1.2009 16:35
Tak problem byl v tom ifranu. Updatoval jsem na novejsi V4.20 a nejak mi to prestalo ty GPS ukazovat,
tal jsem myslel ze je to omnii.

Zkousel jsem windows 7 a tam jsem hodil starsi Ifran a uz to tam zobrazuje. Nevim jak je mozne
ze v tom novejsim uplne chybi polozka GPS, alespon u mne....