Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

přišel jsem na možnost pernamentního bluetooth připojení, ale...

Michal Škrabálek (42)|3.7.2004 14:38
Dobrý den, mám Ipaq 1940 a pocket win 2003. Nedávno se mi nějak povedlo nastavit, aby se bluetooth připojení nevypínalo po vypnutí přístroje (myslím klasicky čudlem OFF, ne restart). Takže jsem se např. připojil přes mobil a ET datanonstop k netu / emailu, vypl PDA a po zapnutí byl stále online (bluetooth dioda blikala i na vypnutém PDA). Bohužel nějak (opět netuším, jak) se mi toto nastavení zase zrušilo a bluetooth připojení se po vypnutí a zapnutí PDA resetuje, takže je třeba se vždy znovu připojovat (a bluetooth dioda logicky nebliká při vypnutém PDA). Nevíte někdo, kde lze tuto drobnou vychytávku nastavit? Prošel jsem už snad všechno nejméně stokrát a nemůžu na to přijít :?. Díky za případnou odpověď...
ipf (2136)|3.7.2004 17:54
Uklidní Tě když Ti povím, že se mi občas stane, když připojím BT sluchátko, že začne automaticky přijímat hovory? A někdy ne. Přitom v návodu není o tomto ani zmínka (jestli to ovšem vůbec má tak fungovat :? ). Kontoloval jsem nastavení telefonu a automatické přijetí hovoru mám trvale vypnuto.
Musíš se smířit s tím, že občas něco začne nějak fungovat a jak to přišlo, tak to zmizí
(v tom je ta krása Windows :D ).
Pavel Koza (4761)|3.7.2004 19:24
Nevzpomenete si alespon, jestli to bylo pres registry? Mam pocit, ze by to mohlo souviset s vlastnosti, kdy se zarizeni po stisku OFF uvede prave do takoveho mezistavu, ne primo do standardniho suspend modu...
jiri.cech (151)|3.7.2004 19:25
Teda IPF ty dokazes pobavit :o)
Michal Škrabálek (42)|3.7.2004 19:53
[QUOTE="Pavel Koza"]Nevzpomenete si alespon, jestli to bylo pres registry? Mam pocit, ze by to mohlo souviset s vlastnosti, kdy se zarizeni po stisku OFF uvede prave do takoveho mezistavu, ne primo do standardniho suspend modu...[/QUOTE]

V registrech jsem ručně změny nedělal, bylo to přímo pomocí nějakého nastavení (active sync, bluetooth, připojení...), opravdu to připomínalo nějaký suspend mód, baterie se vybíjela o poznání rychleji, ale to bylo asi tím, že jsem měl zapnutý pocket outlook a nechal pravidelně kontrolovat emailové schránky. btw dnes se mi to povedlo znovu, hrabal jsem se v nastavení bluetooth (tap&hold na ikonku bluetooth v taskbaru a "správce bluetooth"), přidával a odebíral jsem služby a po jednom z vypnutí dále blikala dioda značící aktivitu bluetooth. po tvrdém restartu už to zase nejelo.

nevím, zda je to nějaká chyba v systému, každopádně mi to přijde jako velmi zajímavá funkce, ona nutnost neustále se připojovat vždy po vypnutí PDA je dosti otravná...

Mluvíte o registrech a možnosti "mezistavu" - nevíte prosím, kde to nastavit? Polaboroval bych s tím...
Pavel Koza (4761)|3.7.2004 22:15
Ja mam POCIT, ze to melooco do cineni s timhle trikem. Ale je to tak na 10%, uz je to dyl...
netron (129)|5.7.2004 23:01
Modra diodka blika vzdy ked je aktivovany bt, aj vtedy ak nie je pripojeny. Po ovputi tlacidlom alebo soft. by nemalo dalej svietit. Aspon u mna sa to takto chova.
Michal Škrabálek (42)|6.7.2004 00:20
Vím, že blikání modré diody signalizuje zapnuté BT, ale také vím, že IPAQy při vypnutí (HW tlačítkem nebo softwarově) vypínají i BT. Navíc v době, kdy se mi povedlo vypnout PDA tak, aby zůstalo zapnuto BT, probíhaly přes bluetooth přenosy (pravidelně se stahovaly maily, synchronizovalo se s Active Sync...).

Jak píšete, po vypnutí PDA by NEMĚLA dioda dále blikat, ale v tomto případě tomu tak nebylo... tento stav se mi povedlo navodit již dvakrát (laborováním a přenastavováním hodnot v nastavení BT), ale vždy to časem přešlo a po vypnutí se vypnulo i BT. Čekal jsem, že se na tomto fóru dozvím, čím to bylo, ale spíše to vypadá na chybu v OS než na vlastnost (což by vysvětlovalo náhodnou aktivaci i deaktivaci trvalého BT připojení)... stále čekám, zda se neozve někdo, kdo se s tímto již setkal ;)

Jinak článek na linku od pana Kozy jsem četl a myslím, že o toto se nejedná - v článku se píše o záměrném přenastavování hodnot v registrech a velkou úlohu tam hraje i čas. V mém případě bylo PDA v tomto stavu několik hodin... dokud jsem nedělal další změny v nastavení bluetooth služeb a nerestartoval...
netron (129)|7.7.2004 15:24
Nahodou si menal vypnute podsietenie displeja? Pri aktivovanom spojeni cez bt sa ipaq nevipne, vypne sa len posvietenie.
Michal Škrabálek (42)|7.7.2004 19:25
Vypínal jsem celé PDA, s podsvětlením displeje to určitě nemá nic společného ;)