Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zákaznikcá podpora Samsungu a upgrady

t0m (87)|15.1.2009 16:01
Na zákaznickou linku Samsungu si fe fóru už leckdo stěžoval, tak na to zakládám téma.

Mám Omnii už od září a přijde mi poněkud dlouhé čekání na oficiální upgrade - zvlášť s ohledem na to, jak nepříjemné chyby ve verzi HH5 jsou a také na to, že pro jiné země jsou k dispozici o více jak 3 měsíce novější verze.

Takže jsem na info@samsung.cz poslal dopis, kde si na 4 pro mne nejvýznamnější problémy stěžuji a optal jsem se na toto:
[quote]
1) Bude k dispozici upgrade ROM české verze? Kdy?

2) Pokud český upgrade není k dispozici, bude mi stále platit záruka, pokud si do přístroje zavedu oficiální Samsung ROM
určenou pro jinou zemi?

3) V internetových diskuzích se poměrně často popisuje situace, kdy i900 Omnia přestala úplně fungovat při upgradu ROM.
Kryje záruka tuto situaci, samozřejmě v případě použití oficiální Samsung ROM?
[/quote]

Pochopitelně do 2 dnů žádná odpověď a tak jsem volal na 800SAMSUN. Prý na maily odpovídají do 24 hod. Ale tohle že museli poslat na technické oddělení a v jakém stavu je vyřízení věci pochopitelně zjistit nemůže, přímý kontakt také dát nemůže. A že mohu zařízení reklamovat. No, co by člověk čekal od call centra, že?

Docela rád bych ovšem oficiální odpověď na dané otázky dostal. A určitě to bude zajímat i další, kteří ještě ztrátu záruky neriskli a mají původní ROM. A i pro ty, co již upgradovali, je možnost vrátit se k oficiální české verzi jistě příjemná pro případ nutnosti záruční opravy.

Co na to třeba náš recenzent, Pavel Koza? Nešlo by podobné dotazy podat oficiálně za ce4you?
Pavel Koza (4761)|15.1.2009 16:04
Nas recenzent by hodne rad, nejen u Samsungu, ale trebas i u Sony Ericssonu, ale u techto korporaci jsem na stejne urovni (doterny obtizny hmyz) jako vsichni ostatni. Asi to neumim se dostat na spravne misto, ale vzdycky skoncim na najekem odpovidacim robotu... :(
Franky52 (186)|15.1.2009 17:58
Mé zkušenosti - Samsung zásadně neodpovídá. Až na ty bláboly na zákaznické lince, kdy inteligence zbavení lidé cosi mručí o servisu. Jakmile napíšu email, odpoví mi automat, že jsem jim napsal a tím to končí. Neozývá se ani ten jejich slavný Samsung klub. Jak já říkám: Zlatý AAA. Tam se aspoň snaží ze zákazníka udělat idiota. Samsung - to jsou správní partyzáni - nepromluví, ani když je zákazníci pomlouvají. A možná by zvládli mlčet i na mučidlech...
t0m (87)|16.1.2009 18:34
[quote=Pavel Koza]Nas recenzent by hodne rad, nejen u Samsungu, ale trebas i u Sony Ericssonu, ale u techto korporaci jsem na stejne urovni (doterny obtizny hmyz) jako vsichni ostatni.[/quote]

To je smutné. Tak že bychom zkusili Sdružení na ochranu spotřebitele? Nebo spotřebitelskou přílohu nějakého celostátního tisku, televizi? Nemá někdo známého v některém z těchto médií? Ono nebude lehké se prosadit proti pravidelným a štědrým zadavatelům reklamy, viz telvizní masáž k Omnii.

t0m (87)|16.1.2009 19:20
Tohle jsem našel na http://www.spotrebitele.info

[quote]Dotaz zodpovězený dne 04. 12. 2008
DOTAZ:
Dobrý den pořídil jsem si zařízení samsung i900omnia - od začátku jsou problémy s firmwarem zařízení (vypíná se a podobné špekoviny)a ani pri okpakované apelace na společnost Samsung ta nereaguje.Tvrdí že takový problem neznaji přitom je to obecná chyba všech techto zařízení.(zjištováno v zahraničí a na technických forech nejen v čechách) Existuje nějaká zákonná páka jak je donutit k opravě firmware????
Dekuji Za odpověd T. Kotrč
ODPOVĚĎ:
Reklamaci musíte řešit s prodejcem, nikoliv s výrobcem. Reklamace včetně odstranění vady musí být podle § 19 odst.3 zákona o ochraně spotřebitele vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 kalendářních dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající se spotřebitelem nedohodne na delší lhůtě. Po uplynutí této lhůty má spotřebitel stejná práva, jako by se jednalo o vadu, kterou nelze odstranit. To znamená, že můžete podle § 622 odst.2 Občanského zákoníku buď požadovat výměnu zboží nebo můžete od kupní smlouvy odstoupit. Kterou z těchto možností zvolíte, záleží pouze na Vás.[/quote]

Takže pokud je odpověď skutečně kvalifikovaná, žádná mučidla na partyzány neseženem.
Tak snad jedině tak za půl roku, až bude čas vyměnit Omnii za něco novějšího, spolupracovat na "hromadné" reklamaci - protože bez soudního znalce to asi jen tak nepůjde. Ale kolik lidí do toho půjde? 5? 10? To asi Sama moc nepostrašíme. Jo jo, je to boj s větrnými mlýny.

Mimochodem má už někdo zkušenost s reklamací přeflashované Omnie?
t0m (87)|21.1.2009 16:54
Žádná odpověď na mail z info@samsung.cz ani do týdne nepřišla, tak jsem zavolal na 800SAMSUN.
Slovenská slečna byla celkem milá, nic sice nevěděla, ale po tom, co se několikrát někoho vyptala, sdělila toto:

1) Upgrade české ROM veřejně není, časem bude, ale neví kdy

2) Flashnutím i oficiální ROM pro jinou zemi opravdu ztrácím záruku

Doporučila upgrade v servisu.
V servisu (Britex Kladno) odpověděli toto:

[quote]nyní je servis schopen poskytnout novější verzi SW pro Samsung Omnia a tou je PDA I900BPHJ4/UHHJ3.
Záručně lze software přehrát i na počkání.
[/quote]

Takže jde zřejmě o stejnou verzi, co jsou na ni odkazy v tématu flashování ROM. Tedy 4 měsíce starou...
Začínám závidět těm, kdo si Omnii nechali poslat ze Singapooru a na záruku se vybodli rovnou.
Franky52 (186)|22.1.2009 15:05
[quote]nyní je servis schopen poskytnout novější verzi SW pro Samsung Omnia a tou je PDA I900BPHJ4/UHHJ3.
Záručně lze software přehrát i na počkání.
[/quote]

Tak dnes jsem volal do servisu a projevil přání, zda by mi na počkání nepřepsali romku. Odpověď zněla: není to možné, přijímáme každý den až 400 těchto Samsungů, takže ze zákona na to máme 30 dní.

Bohužel, tímto šance "na počkání" padá. Mám takový dojem, že za značným přísunem omnií do servisu je i "kvalita" zákaznické podpory Samsungu, kde většinou radí poslat zařízení k opravě i při banálních závadách. U mně se to stalo v případě, kdy jsem chtěl vědět, jak se dělá hardreset, protože se mi zasekla obrazovka při načítání. Slovenská slečna mi neustále opakovala, že mám jítdo nastavení, atd. Když konečně pochopila, že nikam jít nemohu, protože je displej zaseklý a nereaguje, tak poradila servis. Pak jsem našel postup přidržením dvou tlačítek a softresetem. Po hardresetu Omnie šlape doposud. Tak se tedy nedivme návalu v servisu. A přitom stačí tak málo - jen aby si samsung uvědomil, že i v Česku má zákazníky, o které by se měl starat. A vyplatilo by se mu to více, než zaměstnávat znalostemodolné pracovníky své zákaznické linky...
t0m (87)|22.1.2009 19:14
[quote=Franky52]
Tak dnes jsem volal do servisu a projevil přání, zda by mi na počkání nepřepsali romku. Odpověď zněla: není to možné, přijímáme každý den až 400 těchto Samsungů, takže ze zákona na to máme 30 dní.
[/quote]

To je síla. Předpokládám, že jsi volal také do Britexu, kde mi to mailem slibili. 30 dní bez telefonu kvůli každému upgrade, no tomu říkám vše jedním dotykem.
Franky52 (186)|22.1.2009 22:19
Přesně tak, zmíněná citace telefonátu je z kladenského Britexu...
t0m (87)|29.4.2009 17:59
[quote=Pavel Koza v novinkách před měsícem]Naštěstí nabízí Samsung alespoň malou útěchu, minimálně pro ty, kteří se spokojí s anglickou verzí ROM. V servisu (Britex) vám totiž jsou ochotni a schopni jazykovou verzi změnit, protože "změna SW verze není považována za opravu, nýbrž za vstřícný krok společnosti Samsung vůči zákazníkovi." Podle situace buď zdarma jako laskavost při jiné záruční opravě (stačí o to prý výslovně požádat při podání reklamace), nebo za poplatek v řádu několika málo stokorun jako samostatný úkon. Pak je možné použít nejnovější anglickou ROM a většinu problémů, které trápí mnoho uživatelů Omnie, tak natrvalo odstranit.[/quote]

Na základě výše citovaného jsem se pokusil realizovat oficiální změnu na anglickou ROM z české HH5.
V Britexu mi telefonicky kdosi potvrdil, že anglickou ROM do Omnie nahrají a že to udělají do cca 1 hodiny.
Vyrazil jsem na výlet do Kladna. Během hodiny a čtvrt jsem Omnii měl zpět - ale co to, z Omnie se posmívá česká verze HJ3. Následovala dlouhá diskuze s technikem, pak ještě s druhým a nějakou šéfovou.
Výsledek:
Anglickou verzi mohou nahrát do Omnií koupených od O2, je to zřejmě nějaká okysličená ROM.
Kdo si Omnii koupil v obchodě jako já, má prostě smůlu.