Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Aktualizace: Srovnání klávesnic QWERTY + Touch Pro2

lelouch (331)|15.1.2009 12:57
Můj příspěvek k nekonečným diskusím, na čem se píše lépe a podobně:

V příloze najdete .pdf se srovnáním fyzických rozměrů tlačítek na HW i SW klávesnicích v současnosti prodávaných zařízení. Pokud to .pdf dáte vytisknout a nezapomenete odškrtnout pryč volbu Shrink to printable area, aneb Upravit pro tiskovou plochu, dostanete co do velikost přesnou maketu ve fyzické velikosti zařízení/displejů:

  • HTC Touch Pro (Raphael)
  • HTC Touch Pro2
  • HTC s740 Rose
  • Acer Tempo M900 (až bude obrázek ve vyšším rozlišení, vyměním)
  • Sony XPeria X1
  • Apple iPhone
  • HTC Touch HD (Blackstone)

Již delší dobu jsem si sbíral obrázky klávesnic ve vyšším rozlišení - alespoň u těch nejnovějších zařízení. Pak jsem jim přidělil přesné rozměry podle technických specifikací a dal je na jednu stránku. Jediný obrázek, kde nesedí rozměr (konkrétně šířka o 0,8 mm) je iPhone (holt, černé pozadí - výška je ovšem OK).Je to originál foto s jeho default klávesnicí "naležato". No ale pak jsem samozřejmě nemohl opomenout Touch HD - ve verzi na výšku jsem použil screenshot, extrapoloval rozměry obrazovky podle fyzické velikosti pixelů. Ta teoretická klávesnice je pak pouze roztažená na maximální dosažitelné rozměry tak, aby nad ní zůstalo místo na jeden řádek textu...

Už jen zmíním, že nejsou jen tak hala-bala, jsou ve skutečnosti srovnané doleva na písmeno Q - tím se trochu zvýrazní fakt, že HW klávesnice mají nalevo ještě sloupec funkčních kláves jako je Shift, Tab atd., což je u softwarových spíše výjimka.

Tak a teď vybírejte...;)