Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WM: IMAP, nestahují se těla zpráv

Kilek (45)|14.1.2009 14:57
Ahoj,

registruju následující problém s poskytovateli českých emailů, např. centrum.cz.

Používám default klient ve WM6.1, dříve WM6.0 a IMAP účet na centrum.cz. Při synchronizaci se mi, přestože nastavím stahovat celou zprávu, nestáhne tělo u cca poloviny zpráv. Přestože zprávy znovu označím ke stažení a provedu send/receive, zůstane tělo nestažené.

Napsal jsem na centrum.cz. Nejdříve mi odpověděli, že jejich služba nepodporuje mobilní emailové klienty, jiné než jejich. Teď se problému začali trochu věnovat.

Všiml jsem si, že Gmail řešil (nakonec úspěšně) podobný problém.

Bohužel se mi zdá, že IMAP není stále v ČR moc rozšířen a tak není kdo by si stěžoval, jelikož POP3 funguje správně.

Narazil jste někdo na podobný problém?
Kilek (45)|19.1.2009 10:17
Nikdo jste se s timto problemem nesetkal? Nepouzivate IMAP, nebo email na centrum/atlas/seznam?
Zdenek Malinsky (9781)|19.1.2009 14:16
Kdysi jsem to chvilku zkoušel na centrumu (ale to ještě býval centrum a ne to co z něj zbylo po sloučení s atlasem - každá změna je k horšímu :no: ) a fungovalo to dobře. Ovšem nestahoval jsem celé maily, ale pouze hlavičku a prvních x znaků. Obdobně to mám teď na exchange serveru (push mail), kde až dle adresáta a úvodu mailu rozhodnu, s citem sobě vlastním, zda je to důležité (a mám si stáhnout i zbytek mailu) nebo něco "legračního" od kamarádů (a má to čas... nebo rovnou smazat).

Netroufnu si odhadnout, kolik lidi IMAP takto používá, myslím, že většina lidí vystačí s pop3 a pokročilejší používají exchange server.