Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Omnia SGH i900 - citlivost displeja

lucifer66 (55)|14.1.2009 08:18
mam taky problem ze citlivost mojho dotikoveho displeja je trochu divna, na veci v hornej polovicke musim klikat tak ze mierne pod nich, a naveci v dolnej casti mierne nad nich, skusal som to aj prekalibrovavat z roznych vzdialenosti z pred tvare, ale ziadne zavaznejsie riesenie.... ma niekto podobnu skusenost s nejakym tipom?
(akoze na tej povodnej klavesnici malickej je uplne problematicke pisat)
Zdenek Malinsky (9781)|14.1.2009 21:47
Pokud kalibrace opravdu nepomáhá, můžeš zkusit udělat hard reset (klidně několikrát opakovat, třeba se to nějak "vzpamatuje"), popř.zkusit flashnout jinou ROM (pokud je nějaká oficiální). Pokud jsi tady ve fóru nenašel, že by šlo o nějakou specialitku Omnie, jde pravděpodobně o problém hardware a je potřeba reklamovat.
space_cowboy (336)|14.1.2009 22:11
Tento problem sa bohuzial objavil aj na mojom kuse, dodanom z UK. Tap na display v lavej hornej casti sceenu neprinasal konkretnu odozvu na zelane miesto, ale o cca 5mm vedla. Po bezvyslednom snazeni sa pomocou opakovaneho hardresetu a align screen (kalibracia) bola moja omnia prijata do servisu a cakam na (dufam) pozitivnu odpoved... Dam vediet ako to dopadlo.
Ak nepomoze hardreset a kalibracia, urcite odporucam reklamovat :!:
Smaarty_ce4you (0)|15.1.2009 08:55
Já osobně mám problémy psát prstama na klávesnici na písmenech úplně u levého okraje. Místo 'a' mi to většinou, pokud si nedám zvýšený pozor, vezme 's' a podobně. Zatím jsem to spíš přičítal mým prstům a tomu, že zkrátka u okraje se to mačká a vyhodnocuje hůř než upřostřed.
lucifer66 (55)|17.1.2009 20:09
takze vsetkym ostatnym funguje dotikovy displej tam kde kliknu?
myslel som ze to je tym rozlisenim naschval nejako prednastavene, ze v strede je to okej, a smerom hole a dole tu stale treba klikat viac k stredu a oznacuje to dalej od stredu...
tou reklamaciou ste ma velmy nepotesili... tesne predtym som mal od orangea m700 a stale sa restartol s kompletnym premazom tel zoznamu a setkeho, a asi preto ze nepouzivam v pc outluk tak mi neobnovovalo kontakty... a aj som sa vela nacakal kym po opravach pochodil... a teraz ked mam novy mobil zeby zasa som si tym prechadzal... hroza...
krakorka (1)|10.4.2009 15:43
mám ten samý problém reklamoval jste ho a co Vám řekli.Děkuji za odpověd
space_cowboy (336)|11.4.2009 00:28
Ostal som vam dlzny odpoved. Reklamacia bola uznana,display vymeneny, vsetko v poriadku az na tu nestastnu CZ ROM co mi tam nahrali namiesto UK, ale to sa pokial viem, aj Pavel TU o tom pisal, da poriesit.
t0m (87)|14.4.2009 10:43
Na mojí Omnii je kalibrace dotykové vrstvy v pořádku, ale vadí mi, že citlivost na dotyk klesá na levém i pravém kraji. Je to dobře poznat při spuštění testu *#0*# a výběru "touch". Jedu stylusem od středu displeje ke kraji. Když na stylus tlačím, stopa jde až do kraje. Když jedu lehce, stopa končí 2 až 3 mm od levého nebo pravého kraje. Při normálním používání to dělá problémy při ovládání rolovací lišty. ROM stará česká UHHH5. Dělá vám to taky?
Mudrunka (547)|14.4.2009 15:17
ano, stejná ROM-ka, stejný problém