Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Touch Cruise slabý GSM signál

baron_cz (74)|13.1.2009 21:02
Dobrý den,

mám problém se svým HTC Cruise, jakmile se nacházím někde v uzavřených prostorech, tak mi značně klesá signál GSM, občas se ztratí úplně. Kolega vlastní HTC Tytn a s kartou stejného operátora na stejném místě má signál o jeden až dva dílky lepší. Výsledkem je, že se mi občas nelze dovolat, kolega je v pohodě. Venku je signál celkem dobrý. To je GSM modul v tomto komunikátoru opravdu tak slabý? Neřešil někdo podobný problém? Neexistuje nějaká utilitka pro zvýšení výkonu interního GSM modulu, případně nějaký prográmek? Jinak moje ROM je 1.25.405.1 WWE a přístroj je s CZ lokalizací.
Koumes_ce4you (93)|14.1.2009 04:05
Já bych doporučoval flash nové oficiální rom,která obsahuje všechny potřebné soubory - OS Radio ExtRom.Je v souboru *.exe a na htc.cz v podpoře lze stahnout.
Před instalací samozřejmě záloha.
baron_cz (74)|14.1.2009 20:26
Ajaj, tak toho jsem se obával, flash romky. S WM nemám zkušenosti ( PDA mám týden, je z bazaru) a ještě ke všemu mám PC s Vistami. No jestli někdo nepřijde s něčím jiným, tak to budu muset asi risknout přeflashovat. Ale zatím díky za radu.
Zdenek Malinsky (9781)|14.1.2009 21:03
Nevím, co na tom chceš ještě jiného vykouzlit. Buď se s tím smířit nebo si pořídit SIM kartu jiného operátora, který má lepší signál nebo zařízení reklamovat (je-li v záruce) nebo dle rady výše naflashovat jinou ROMku. Pokud se bojíš flashování, v sobotu je sraz a tam se určitě někdo ochotný najde, kdo poradí nebo rovnou udělá. O tom ale rozhodně napiš do příslušného vlákna, co přesně potřebuješ.

Pokud jde o čárkový měřič síly signálu - je to jen velmi orientační. Někdy se bez jediné čárky a nápisu operátora dovolám a někdy zase s 1 nebo 2 čarkami nedovolám. A může se to lišit i u stejného modelu telefonu nebo PDA na stejném místě.
baron_cz (74)|15.1.2009 20:40
Samozřejmě vím, že indikace signálu je jen orientační. Když jsem psal dílcích, tak jsem to popsal trochu laicky. Jen upřesním HTC Cruise a HTC Tytn, obě PDA leží vedle sebe na stole s kartou stejného operátora, indikace signálu je jako jsem psal v úvodu. Prakticky - Tytn se bez problémů připojí k netu, Cruise se snaží, ale nepřipojí se. Po vyběhnutí z budovy se signál samozřejmě zlepší a Cruise se také připojí ( budova je fabrika, taková ta moderní "plechárna" ). Doma signál jak kde, ale k netu se připojím. Prostě příjem GSM se mi zdá celkově takový slabší. Možná, že to tak je standartně, ale nikde jsem nečetl, že by si někdo stěžoval, tak proto se mi to nezdá.

Ale jinak díky za názor, moje cesta se bude tedy ubírat nahráním nové ROMky. Jen ještě musím pohledat, protože na CZ stránkách HTC jsem žádnou ofiko nenašel. Na EN stránkách je, ale tam mi hlásí špatné sériové číslo přístroje, takže nejde stáhnout.
baron_cz (74)|27.2.2009 22:26
Jen pro info. Problém s Cruisem nakonec vyřešen reklamací, protože přehrání nové ROM nepomohlo. PDA jsem reklamoval pro vadný / slabý GSM modul. Dle servisu provedena výměna desky v PDA. Signál je znatelně lepší a nemám s ním žádný problém, vše funguje jak má.