Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jaký formát fotografie pro kontakty?

stris (98)|11.1.2009 20:17
Přidávám si ke kontaktům fotografie a nemohu nalézt optimální velikost, nebo rozlišení. Vždy je kontakt rozmazaný. Fotky nedělám fotoaparátem telefonu, ale z osobních fotografií na disku, kde vyříznu tvář a přidám. Je to pro mne pohodlnější, protože se mi lépe přiřazuje člověk k fotografii a ne jen k jménu, nebo firmě. Na druhou stranu je mi trapné zastavovat známé a jako puberták je žádat o vyfocení detailu obličeje ke kontaktu.
V tuto chvíli pracuji na telefonu s 240x320, ale jednou třeba přejdu na 480x640. To bude asi práce znovu, ale není to až takový problém, takže primárně potřebuji řešit s rozlišením 240x320.
Nelaboroval již někdo s tímto? Děkuji
lelouch (331)|11.1.2009 20:27
V první řadě, optimální rozlišení závisí na zařízení - každé používá trochu jiný formát fotek - v seznamech kontaktů, na stránce aktivního hovoru atd. a nikdy to stejně není na plné rozlišení dipleje. Co zatím vím je, že panuje obecná shoda, že 256x256 jako maximum stačí.

Nejčastější problém s nekvalitou je zjevně ukrytý někde na trase Outlook->ActiveSync->PocketOutlook. Pokud je totiž ta fotka podle stolního Outlooku (ActiveSyncu?) příliš velká, prostě ji (nějakým ne moc chytrým algoritmem) zmenší.

Trik je v tom, že je třeba foto připojit v PPC/telefonu, to se samozřejmě přenese do velikého Outlooku již bez konverze. Pravda, po hardresetu a po synchronu ze stolní mašiny se to nejspíše opět zmrší...