Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zmizela složka z karty

opoce_ce4you (0)|11.1.2009 14:52
Ahoj lidi, jsem tu dnes nový. A hned bych se chtěl na něco zeptat. Vypadá to, že po tom co jsem si nechal udělat duplikát simky a dal ji do tel. mi zmizela z karty složka s fotkama...je to možné? A ještě bych se zeptal, jestli existuje nějaký softw. který by po připojení přes kabel k pc udělal z MDA HTC Touch cruise externí disk? To je jediné co mě napadá...jako že prohledat kartu nějakým softwarem na obnovu dat. Prosím pomoc...diky


Upraven název a přesunuto do HTC PocketPC. HTC Cruise není smartphone. admin
Zdenek Malinsky (9781)|11.1.2009 15:05
opoce_ce4you (0)|11.1.2009 15:09
Aha sorry...ehm sem to ale opoce :?
Zdenek Malinsky (9781)|11.1.2009 15:12
Ne, myslel jsem tady na webu a fóru viz Pravidlo 1-1 - Hledání je lék...
opoce_ce4you (0)|11.1.2009 15:27
No ještě sem zapoměl dodat, že od prvního vložení karty do čtečky v pc (po koupi) se pod vistou kousne pc a pod xp to kartu vubec nenajde. Tímto se asi moje šance snižují na minimum?
lelouch (331)|11.1.2009 18:45
To se paměťovým kartám stává, když se před výměnou SIMky telefon nejdříve nevypne. Vytažení SIM (někdy už otevření dvířek slotu, a samozřejmě - vybrání baterie) okamžitě telefon vypne bez klasického shut-downu. Takhle se dá nakonec zrušit karta i v PC...

Obvykle to způsobí cache - soubor je ještě celý nebo napůl v nějakém "zásobníku", případně byl pouze odložen zápis do FAT, mohla právě probíhat nějaká operace v aplikaci běžící z karty... Zkrátka, nenadálé přerušení spojení s kartou tohle může způsobit. A výměna SIM je právě kvůli tomu že vede obvykle k okamžitému vypnutí OS, horkým kandidátem. Jestliže zmizel celý adresář, nejspíše šlo o nějakou nedokončenou operaci práve v něm.

Když se nejdříve telefon vypne, systém vyprázdní cache, uzavře všechny souborové operace a korektně všechno zapíše do FAT. Proto se i na PC vřele doporučuje nejdříve "odebrat zařízení" třebas u memorysticků - některé to ošetřené mají a jiné holt ne. U čteček je to riziko ještě vyšší.

Zdeněk má pravdu, nejspíše to půjde opravit některým z těch nástrojů v nalinkovaném článku z Podpory.

EDIT: Samozřejmě, je-li poškozená FAT, jiné systémy s tím samozřejmě rovněž bojují...
opoce_ce4you (0)|14.1.2009 09:38
Ahoj lelouch, no PDA jsem korektně vypnul před tím než jsem vyjmul baterku a SIM. V tom bych problém neviděl. No a k samotnému výsledku obnovy ztracených fotek.
Přes externí čtečku jsem zkoušel nejprve aby mi kartu vubec PC detekoval. Po vyndávání a odpojování, připojování...se nakonec podařilo. Pak jsem vyzkoušel: DataRecovery 2.4.3,PartitionRecovery 1.0,Ultimate Data recovery 4.0,Drive Rescue 1.9d,PC Inspector File Recovery 4.,Recover Files 2.1,SoftPerfect file_recovery 1.0,Undelete Plus 2.97,file_recovery,undelete_plus, no a když už sem se smiřoval se ztrátou dat, tak jsem ještě prubnul soft Piriform Recuva /url=http://www.recuva.com/

a ejhle... jsou z5. Jinak díky za snahu :yes: :cool: :yes:

help, jak sem vkládat odkazy? ď
lelouch (331)|14.1.2009 13:32
Každý ten nástroj jde na věc jinak, proto je těžké na dálku doporučit jeden konkrétní. Když se k tomu připočte, kolik z nich dokážou Visty spolehlivě zablokovat... Hlavně že to dobře dopadlo.

Až pak mě napadlo, že u fotek to může být ještě jedna zrada - když nestíhá zapisovat na pomaleší kartu fota/videa a dotoho ještě někdo zavolá...

PS: Stačí si prostudovat ty ikonky nad editačním oknem příspěvku. Stačí se nad každou zastavit myší a objeví se popis. A trochu poexperimentovat s tlačítkem Náhled.