Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ActiveSync konflikty a přepsání souborů

bramborka (61)|8.1.2009 18:59
Asi tu odpověď na mou otázku někde bude, ale nepodařilo se mi ji na těchto nových fórech najít, jsem tu po delší době. Tak mě kdyžtak pouze nasměrujte prosím.

Mám v ActiveSync pouze možnost nastavit že se přepisují položky v PC nebo naopak v HTC. Matně se mi vybavuje, že při některé z dřívějších instalací se mi stávalo, že mi občas po synchronizaci zůstaly např. 3 nevyřešené konflikty, které jsem pak mohla ručně vyřídit. Takto je to blbé, občas měním úkol v mobilu, občas v compu, a pak se mi to vždy v jednom přepíše.

Díky za help.
Zdenek Malinsky (9781)|8.1.2009 22:26
To, co popisuješ bylo u starší verze AS, tedy do AS 3.8 - ten ale funguje jen s PPC 2003 SE a starší. Ale nějak nechápu, jak by to mohlo v praxi konkrétně vadit: buď opravuješ v PDA nebo v PC (pochybuji, že v obou zároveň).

To přepisování (PDA/ PC nebo PC/ PDA je pouze v případě konfliktu.


Přesunuto do + Komunikace & Synchronizace
bramborka (61)|8.1.2009 22:57
Tak škoda že už to nová nemá, ale díky za info.

Jak se mi to děje: Občas během dne upravím pár věcí v mobilu když nejsem u PC, a pár v PC, když u něj jsem. Pak sesynchronizuju a pokud mám nastaveno že má přepisovat věci v mobilu, tak o ty změny v mobilu přijdu. Nemám mobil na PC napojený stále.
Pavel Koza (4761)|10.1.2009 13:34
Bohužel, Zdeněk má pravdu. Z neznámého důvodu už tato funkcionalita není k dispozici, vždy si můžete vybrat pouze jeden směr přepisu konfliktů.
Zdenek Malinsky (9781)|10.1.2009 14:26
Tak jsem to teď konzultoval s odbornějším odborníkem a je to tak, jak jsem psal. Nyní si může člověk vybrat pouze jeden směr, jak se budou řešit konfilkty. Doporučuji si to vyzkoušet na nějakém fiktivním kontaktu nebo události. Ale úplně nejlepší je co nejčastější, nejlépe kontinuální synchronizace.

Pokud máš starší PDA (2002, 2003, 2003 SE), tak si tam dej AS 3.8.


EDIT
Tak Pavel byl rychlejší. Odpolední kávička mě zdržela. :oops: