Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch HD - Rychlost vyzvánění

cubas_ce4you (419)|6.1.2009 10:50
Pavel Koza (4761)|6.1.2009 11:43
Říkám jen to, že už kvůli recenzi bych chtěl zjistit, proč to někomu dělá, ale můj "rekord" je 3,5 vteřiny při puštěném filmu v CorePlayeru. V naprosté většině to trvá kolem 2s, přičemž reakce (zobrazení ikonky v liště) je okamžité a zbytek zabere přepínání oken. Volám si z O2 na Vodafone a obráceně. Na zařízení mám asi 15 aplikací (žádnou starající se o telefon), neustále jsem připojen k internetu přes Push email, hard reset za měsíc neproveden. Kontaktů mám asi 150.

Teď jsem ještě zkusil mít v přehrávači na sluchátka puštěný MP3 a vypnutý displej a trvalo to necelé 3s. Což samozřejmě není úplně ideální, ale telefon mi zvoní současně s druhým zazvoněním ve sluchátku volajícího telefonu. Kvůli tomu článku to zkouším pravidelně už zasi 14 dní a nikdy se m nestalo, že bych čekal déle než ty 3,5 vteřiny, a to bylo ještě jen jednou.

A ještě poslední věc, mám ENG verzi zařízení a dohraný ten patch ze serveru HTC.
htcjirka (1875)|6.1.2009 13:21
Do nedavna jsem si toho nevsimal,ale na zaklade techto informaci jsem take provedl par zkouseni a stopovani prodlev.Dosel jsem k podobnym vysledkum jako zhruba Pavel.Opravdu tak velke prodlevy jake jsou uvadeny v clanku nemam.Casto me i nekteri lide jen prozvaneji a nikdy se me nestalo ze bych to nezaregistroval,nebo ze by telefon nestihl zavibrovat ci zazvonit.
Tezko rict co by mohlo mit vliv,zda jsou kontakty na simkarte ci v pevne pameti....
Ja narozdil od Pavla pouzivam novejsi rom 1.19.831.0 a novejsi radio 1.10
Crusader_ce4you (624)|6.1.2009 14:49
Dle rad na XDA jsem zkusil v tweak aplikaci vypnout HTC Dialer a nastavil jsem defaultní WM a prodleva se o dost snížila.
radospol (175)|6.1.2009 16:11
Jak som v inej sekcii uz pisal,ja s tymto nemam ziadny problem.

Autor clanku tak na konci pise,ze mu nevadi ked sa mu slovnik spusta 8 sekund. Neviem o jaky slovnik ide,ale moj lingvosoft sa mi spusti do 4 sekund.
htcjirka (1875)|6.1.2009 16:16
Souhlas.Autor clanku zrejme vsechno nasobi dvema :D
opicka_ce4you (149)|6.1.2009 22:34
heh jak je tam napsaný "žblepty" ...
já jsem v pohodě :)
cubas_ce4you (419)|7.1.2009 10:42
ale i tak me zarazi, proc to tak dlouho trva, kdyz je ot tak nadupany dualcore stroj!?

muj hloupy iPhone reaguje i pri prehravani videa do 1s...
Bobanovicz (511)|7.1.2009 10:59
Asi nad tím tak dlouho nepřemýšlí, když je hloupej :D

SMAZAT
tortoise (546)|7.1.2009 11:23
[quote=htcjirka]Souhlas.Autor clanku zrejme vsechno nasobi dvema :D [/quote]

Nenásobím. Teď jsem to opět zkusil a trvalo to 7 vteřin. Až budu mít trochu víc času, natočím to video, nicméně případní zájemci se zatím mohou přijít podívat na Žižkov na "live demo" :-)
UserN1 (172)|7.1.2009 17:01
uz se to tu jednou resilo...kazdy to ma tak trochu jinak...zalezi to na zarizeni,na nahrane romce,nahranem radiu a jak si sedi s telefonem :)Tak a mate to :)Mam uz asi 4 zarizeni s WM a ze nejake spozdeni tam je vim,ale vdycky to u mne bylo v ramci jedne,max dvou sekund coz neznamena vubec nic...proto to tak nejak ani neresim :)
htcjirka (1875)|7.1.2009 20:44
Pro ty co se jim zda reakce telefonu na vyzvaneni pomala,po deaktivaci skinu od HTC je reakce primo bleskova.Nekolikrat jsem to nyni testoval.
tortoise (546)|7.1.2009 23:19
Takže pro všechny nevěřící Tomáše jsem udělal to video. Jak Siemens ME45, tak Touch HD najdete zde: http://birdie.porcus.cz/item/video-s-prodlevami-vyzvaneni-u-touch-hd-a-siemens-me45.

Pravda je, že když zakážu výchozí HTC skin, jak htcjirka radí (díky), dostanu se na prodlevu 3-4 sekundy (odečítáno z počítadla na displeji druhého telefonu,, nijak přesně jsem to neměřil). Přiznám se, že nazývat takovou dobu "bleskovou" mi nějak nejde přes prsty, ale je to zlepšení zhruba na polovinu, tu je pravda.

Problém je, že výchozí aplikace Windows Mobile je dost zoufalá. Nezobrazuje fotky volajících (ne že by bez toho nešlo žít, ale i mobily za 2 tisíce toto dokáží), nejde vypnout vyzváněcí zvuk bez odmítnutí hovoru a celé je to zbytečně malé a titěrné. Mám krásný 800x480 displej a při příchozím hovoru se mi otevře bublinka tak na 1/3 spodní části obrazovky.

Aspoň mám na výběr, zda budu chtít, aby Touch HD byl mizerný telefon na příchozí hovory tím, že skoro nic neumí a nebo tím, že je hrozivě pomalý. :?
cubas_ce4you (419)|7.1.2009 23:24
tak to video je krasne prukazne :-) to je legrace :-O
radospol (175)|7.1.2009 23:33
[quote=tortoise]
Problém je, že výchozí aplikace Windows Mobile je dost zoufalá. Nezobrazuje fotky volajících (ne že by bez toho nešlo žít, ale i mobily za 2 tisíce toto dokáží), nejde vypnout vyzváněcí zvuk bez odmítnutí hovoru a celé je to zbytečně malé a titěrné. Mám krásný 800x480 displej a při příchozím hovoru se mi otevře bublinka tak na 1/3 spodní části obrazovky.

Aspoň mám na výběr, zda budu chtít, aby Touch HD byl mizerný telefon na příchozí hovory tím, že skoro nic neumí a nebo tím, že je hrozivě pomalý. :? [/quote]

Jak nezobrazuje fotky? Mne zobrazuje.
Ide stisit,pod ikonami prijat,alebo odmietnut hovor mas podlhovaste tlacidlo "ring mute",ked nan kliknes sa ti zvonenie stisi, ale hovor sa neodmietne.

tortoise (546)|7.1.2009 23:48
Mám pocit, že zatímco já zmiňuji výchozí Windows Mobile aplikaci po zadisablování HTC skinu, vy popisujete standardní HTC skin, kde fotka i možnost vypnutí zvonění jsou.
To je ale přesně to, co jsem popisoval: buď použiju HTC komponentu funkčně na úrovni mobilů za 2000Kč a budu na vyzvánění čekat sedm vteřin a nebo použiju WM komponentu, počkám si jen 3-4 vteřiny, ale nebude to umět ani fotku, ani ztlumit zvuk, ani to nepoužije dostatečně veliké písmo. Prostě funknčně na úrovni mobilů z roku tak 1998.
radospol (175)|8.1.2009 00:13
tak to sory,nepochopil som to spravne.

Tak ale tvoj problem ma asi len velmi malo ludi, s tou rychlostou. Aku mas verziu rom atd.?
mpis (120)|8.1.2009 08:00
a co zkusit novou verzi radia 1.10.25.25. Já mám odezvu takřka okamžitou, tzn. 1 vteřina
htcjirka (1875)|8.1.2009 08:47
[quote]Přiznám se, že nazývat takovou dobu "bleskovou" mi nějak nejde přes prsty, ale je to zlepšení zhruba na polovinu, tu je pravda.[/quote]

Promin,ale reakce bez skinu je max 1 sekunda,takze to pro me bleskove je.Se skinem maximalne 3 sec.V tvem pripade to muze bud zbrzdovat konkretni rom a pokud jeste pouzivas interwir od sunnysoftu,tak tomu uz bych se vubec nedivil.
tortoise (546)|8.1.2009 09:52
Žádnou lokalizaci nepoužívám, Touch HD mám (vyjma doinstalovaných programů) tak, jak jsem ho koupil. ROM 10.14.401.3 WWE, Radio 1.09.25.14. Doinstaloval jsem pouze oficiální update, který (úspěšně) vyřešil občasné několikasekundové výtuhy.

Přiznám se, že bych docela rád viděl tu 1s prodlevu na podobném videu, jako jsem dělal já, protože to je prodleva starého ME45, který je oproti Touch HD absolutní blesk (nejen při příjmu hovoru, ale například i při otevírání SMS). Za 1s se stihne můj Touch HD zapnout a podsvítit displej.
Jsem skeptický k tomu, že tu rychlost nějak vyřeší aktualizace radiové vrstvy, protože jestliže prodleva od zazvonění k tomu, že Touch HD zaregistruje GSM událost, je teď kolem sekundy a zbylých 6 sekund je vykreslování obrazovky + otevírání aplikace Phone, těžko to bude problém radiové vrstvy, ale spíš Windows Mobile, že tak důležitou aplikaci nedrží v paměti a nedává jí vysokou prioritu. Každopádně dát tomu šanci můžu a podívám se k HTC, jaké aktualizace nabízejí.
htcjirka (1875)|8.1.2009 09:54
Doporucuji vyzkouset rom 1.19.831.0 sekund je neskutecna utopie.

edit,opraven preklep
tortoise (546)|8.1.2009 09:59
Ta ROM 1.19.831.6 je kde? Na stránkách HTC jsem našel pouze 1.19.831.0.
htcjirka (1875)|8.1.2009 10:01
Pardon,preklepl jsem se 0 na konci samozrejme.Jinak muze to byt i o nastaveni registru co se tyce chache limitu atd,ty davam vzdy na maximum,pameti na to ma HD az az.
tortoise (546)|8.1.2009 10:21
Takže ROM mi stáhnout nejde, po zadání S/N mi to napsalo "Sorry, this software download is not suitable for your device.". Cache limity jsem neměnil.
htcjirka (1875)|8.1.2009 10:23
Nejde ti protoze neni pro nas region,musel by si ji stahnout na xda a flashnout pres USPL(puvodni rom je tez k dipozici,takze ji tam muzes kdykoliv vratit kvuli reklamaci).Cache limity jsou nektere na nule a je to prvni co po zakoupeni pristroje nastavuji a davam na maximum.Jinak je i dobre vybaveny pristroj liny,protoze je to nastaveno univerzalne.
Zdenek Malinsky (9781)|8.1.2009 16:11
Mnohokráte jsem zde četl, jak jsou zařízení s WM pomalá při telefonování, že ta odezva mezi vyzváněncím tónem a začátkem zvonění je příšerně dlouhá. Provedl jsem tedy malý testík. Použil jsem více SIM karet všech 3 našich operátorů a pevnou linku. Mobily Nokia 5110, 2 x Nokia 1600, Sony CMD-Z5, SonyEricsson Z 600, smartphone HP 514 a HTC Vox a komunikátor Palm Treo. Zkoušel jsem mnoho (neříkám že všechny možné kombinace) variant prozvánění navzájem mezi sebou a s různými SIM a u všech zařízení byla tato doba do 2 sekund, většinou 0,8-1,5. Pouze v jediném případě (volání na Treo), byla doba kolem 3 sekund, ale v tomto případě byl problém odhalen - slabý signál O2. Při opakovaných pokusech na místě s lepším než velmi slabým signálem Treo reagovalo do 2 sekund.
tortoise (546)|8.1.2009 16:18
[quote=Zdenek Malinsky]všech zařízení byla tato doba do 2 sekund, většinou 0,8-1,5[/quote]
To mi přijde těžko uvěřitelné. Teď byl u mně kamarád, co má Touch Pro. Říkal jsem mu o svém včerejším testu i videu a jen tak pokusně jsme změřili Touch Pro. Bylo to skoro 5 sekund a vypadalo to úplně stejně, jako u mého Touch HD. Prakticky okamžitě se PDA zapnulo a podsvítilo displej (tedy v době, kdy normální mobil už začíná zvonit), pak se vykreslovaly ikonky nahoře na liště, pak se objevil dialog s příchozím hovorem a až pak to začalo zvonit. Tohle je další zkušenost a je stará asi 15 minut.

htcjirka (1875)|8.1.2009 16:21
Zda se ze jsi jedinny s temito problemy,nebo spatne meris.
tortoise (546)|8.1.2009 16:24
Pokud jsem psal, že podobné to bylo i u kamaráda, těžko mohu být jediný. Video jsem dělal mj. i proto, aby si to pochybovač o měření mohl stáhnout a podívat se, u jakého snímku začíná zvuk. Naschvál jsem dal do videa počítadlo, aby se dal čas snadno odečíst. Co se dozvím teď? Že jsem video v editoru zmodifikoval a tudíž neodpovídá realitě?
radospol (175)|8.1.2009 17:19
No nezostava nic ine nez vyskusat inu romku.
Kamos si vcera kupil tiez HD a pred chvilou sme to testovali a tiez s tym nema problem. Do 2 sekund mu to zvoni.
tortoise (546)|8.1.2009 17:49
[quote=radospol] Do 2 sekund mu to zvoni.[/quote]
Touch HD+ TouchFlo+originální HTC aplikace pro příchozí hovory a do 2s od chvíle, kdy volajícímu zazní vyzváněcí tón?

Zdenek Malinsky (9781)|8.1.2009 17:57
Mnohem delší prodleva je (a jsou i znatelnější rozdíly mezi mob.operátory) mezi tím, kdy stiskneš tlačítko "zelený telefonek" a pak kdy uslyšíš vyzváněcí tón na svém zařízení než mezi začátkem vyzváněcího tónu u volajícího do prvního zazvonění u příjemce (volaného).

Zkoušel jsi dát jen vyzvánění (bez vibrací)?

Opravdu nevím, co s tím PDA provádíš? :? Pokoušel jsem se na Treu narafičit nějaké zpomalovače, aby to jó brzdilo a nic. Poslední dobou jsem zkoušel mnoho softů, takže je Treo zasviněné a zralé na HR, což ke svižnosti taky nepřispívá.

Můžeš udělat HR a vyzkoušet to na úplně prázdném a čistém PDA, popř. zkusit reklamovat.
tortoise (546)|8.1.2009 18:10
[quote=Zdenek Malinsky]Mnohem delší prodleva je mezi tím, kdy stiskneš tlačítko "zelený telefonek" a pak kdy uslyšíš vyzváněcí tón na svém zařízení než mezi začátkem vyzváněcího tónu u volajícího do prvního zazvonění u příjemce (volaného).[/quote]To je možné, ale není to problém. Když vím, že to tomu druhému ještě nezvoní, tak jsem v klidu. Ale když telefon indikuje, že to tomu druhému zvoní a ono přitom ještě dalších 6 vteřin nebude nic tušit, problém to je.

[quote=Zdenek Malinsky]Opravdu nevím, co s tím PDA provádíš? :?[/quote]To taky netuším. Nicméně to, že jsem velmi podobné chování viděl u kamaráda na Touch Pro, který tam doinstalovaného nemá skoro nic, to mi napovídá, že problém bude asi jinde než v mém konkrétním kusu.

[quote=Zdenek Malinsky]Zkoušel jsi dát jen vyzvánění (bez vibrací)?[/quote]Ano.

[quote=Zdenek Malinsky]Můžeš udělat HR a vyzkoušet to na úplně prázdném a čistém PDA.[/quote]To mám v úmyslu také, pokud se to nějak nevyřeší.

radospol (175)|8.1.2009 19:43
[quote=tortoise]Touch HD+ TouchFlo+originální HTC aplikace pro příchozí hovory a do 2s od chvíle, kdy volajícímu zazní vyzváněcí tón?[/quote]

Vidis,tak jak mne sa nezda,ze tak dlho musis cakat,tak zase teba sa nezda,ze to u mna funguje do dvoch sekund.Ale ja ti to verim. Asi budes musiet skusit hardreset,ked to nepomoze,tak reklamacia:(

Atisbusty (102)|21.1.2009 11:05
No ja jen s trochou do mlyna....troufam si tvrdit, ze prodleva okolo 5 sec je a nekdy dokonce i delsi. Dalsi 1-2 sec pak telefonu trva, nez se vzpamatuje mezi zmacknutim prijmu hovoru a skutecnym spojenim. Tedy nekdy muze trvat od zacatku indikace volaciho az po prvni slovo treba az 10 sec. Jedna se o extrem, ale stal se m jiz mockrat. Tedy tech zminovanych 5-7 je u mě stejne. Pak dalsi 1-2 sec reakce na tlaitko. Zkusim dnes vecer nahrat tu novou ROM z HTC a uvidime
radospol (175)|21.1.2009 17:04
Je mozne ze budes musiet nainstalovat aj ten opravny hotfix na posuvnik prijimania hovoru. Na 1.19...ROM to par ludom blblo a trvalo nez sa prijal hovor. instalaciou toho hotfixu sa to vyriesilo k maximalnej spokojnosti.