Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch HD - Rádio bez pripojenia HF sady

milos797 (259)|2.1.2009 23:49
Ahojte, dnes v aute v ktorom bohužiaľ nemám rádio ma napadlo si pustiť hudbu z HD-čka. Avšak samozrejme HF sada doma v krabici :-) Tak ma napadlo, že sa spýtam, či náhodou niekto nepoznáte utilitku, ktorá by mi dovolila pustiť rádio aj bez pripojenia HF. Určite sa nájdu taký múdrci, ktorý mi hneď napíšu, že kábel na HF funguje ako anténa a bez toho to nepôjde a bla bla. Tak ja viem že to pôjde, potrebujem to len nastaviť. Kedysi na starej nokií, ktorá potrebovala tiež pripájať HF som si to vyriešil tak, že som staré HF odstrihol úplne od konektora a vlastne k telefónu som pripojil iba konektor, aby som telefón oblbol. Signál bol v pohode. Akurát strihať HTC slúchadla sa mi nechce.
Ďakujem za odborné rady :-)
lelouch (331)|3.1.2009 04:40
Ono stačí takováto blbina - rádio funguje i pouze s ní. Alespoň na mé s740 Rose - což je ale stejná generace HTC jako HD a ten 11-pinový konektor ExtUSB je přesně ten samý a včetně funkce HF/anténa. Není sice nikde napsané že je určený pro HD, ale nevidím důvod, proč by to nemělo fungovat stejně. Nejlepší by bylo najít si prodejnu, kde to mají, strčit to do HDčka a zkusit pustit rádio. Dle mého to na 99,9% pojede. Bylo by pak fajn se sem vrátit a dát vědět, jak to dopadlo...

U počítače pak teoreticky jde současně nabíjet, synchronizovat, mít puštěný rádio přes repráček, anebo opět přes interní nebo ten adaptérový jack posílat někam jinam...

EDIT: Bacha, nefunguje to, viz níže.
bjirka (380)|3.1.2009 15:17
Teorie je hezká věc, bohužel praxe je jiná. Zpět k věci.
Touch HD nepodporuje sluchátka připojené přes mini USB! ( Sice pár lidí řeší ovladače z HTC TouchPro pro rozjetí TV-out na HTC TouchHD a začali právě s ovladači zvuku pro mini USB, ale zatím žádné výsledky). Pro připojení sluchátek je určen pouze 3,5 stereo (čtyřpinový - pro mikrofon) jack. O to je situace ještě jednodušší: stačí koupit standardní 3,5 mm jack a připojit k němu kus drátu (na společný pin - ten nejdále od konce konektoru) jako anténu (je tam nezbytná) a poslouchat. Ovšem kvalita zvuku není nejlepší a dlouhodobý poslech přes vestavěný reproduktor je skutečně pouze pro masochistu.
lelouch (331)|3.1.2009 16:12
Jojo, teď jsem na to koukal, je kolem toho opravdu poměrně hodně zmatků - původní PR ohlášení HDčka od HTC ještě v polovině září mluvilo o "Interface: HTC ExtUSB™ (mini-USB and audio jack in one; USB 2.0 High-Speed)" a zjevně podle toho pár zahraničních e-shopů tyto adaptéry klidně nabízí, jenomže jak jsem pochopil na xda-developers obecný závěr po všech těch pokusech zní, že ty audio-piny jsou nejspíše hardwarově odpojené...

Takže odvolávám co jsem odvolal, TOHLE ROZHODNĚ NEZKOUŠEJTE!

bjirko, díky za opravu.
milos797 (259)|3.1.2009 17:27
Takže ten kondik tam pripojit musim, neda sa to spravit tak, aby som nemusel?
apropo, ked ste nadhodili ten TV-OUT, tak ma napadá, ak mám projektor ktorý ide cez WIFI, tak to môžem pripojiť?