Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Palm Treo Pro - mechanická pevnost?

babaq (309)|31.12.2008 19:31
Dotaz na majitele Palm Treo Pro: jak je na tom s mechanickou pevností? Na fórech se objevují stížnosti na objevující se praskliny krytu, zejména v oblasti tlačítek... Takže měl bych se toho eventuálně bát?
vidra (19)|6.1.2009 08:38
Bohuzel, rozhodne ano. Jedna polovina krytu praska, u namahanych tlacitek mam jiz dve vlasove trhliny (asi ctyri tydny pouzivani). Jsem zvedav, co mi na to rekne prodejce (sunnysoft).
babaq (309)|6.1.2009 20:39
Hergot, to je mrzutý... kurník, to výrobce přístroje za 550 amerických babek a prakticky bez přiloženého sw (menší náklady) neumí pro výrobu použít kvalitnější materiály? :mad:

Držím ti palce, ať to Sunnysoft vyřeší... i když, jak? Maximálně vymění, v horším případě pošle na opravu, v nejhorším neuzná.

Mohl bys prosím pak prozradit, jak to dopadlo?

Pro mě to znamená, že jeden z mých favoritů odpadá. Ne že bych se ke svému telefonu choval ošklivě, právě naopak, ale náhoda je svině a sem tam se prostě zadaří a telefon spadne, více jej zmáčknu či co. A protože Treo Pro nemá rádo ani normální zacházení, nechce se mi posílat jej dvakrát do roka na opravy. :(

Každopádně velké zklamání, prostě se musím poohlédnout jinde.
Škoda.

EDIT: Ještě zdroj - treocentral, xda-developers.

EDIT 2: Jo, já vím, že to pro ně dělá HTC. Takže "Blame Palm, blame HTC."
vidra (19)|7.1.2009 20:35
Ano, je to hrozná škoda - zejména proto, že jinak jsem přístrojem nadšený ve všech ohledech - dokonce i to atypické rozlišení je v mnoha ohledech příjemné. Ale verdikt je jasný - nekupovat.
Mimochodem, od mého postu přibyla další prasklinka, u tlačítka pro spuštění wifi. Je to zajímavé - přes čtrnáct dní jsem mimo civilizaci a bezdrát jsem na beton nespouštěl.
Přemýšlím, jestli to nemůže souviset se změnami vnější teploty.
babaq (309)|22.1.2009 19:14
Nedá mi to, abych se nezeptal, je v dané věci něco nového?
vidra (19)|22.1.2009 20:37
Jo, je - pár dnů poté, co jsem napsal poslední post, se mi podařilo upustit Treo tak šikovně, že je to na něm docela vidět. A teprve včera jsem se vrátil do Brna z dovolené... takže se obávám, že mi docela vybledly argumenty.
babaq (309)|22.1.2009 21:41
Tak to je dvojnásob nepříjemné... omlouvám se, už se raději nebudu ptát :oops:
vidra (19)|23.1.2009 10:39
To je v poho :-) mam gramlavý ruce... předtím jsem měl glofiishe, taky mi vypad a šel do kytek.
m01e (11)|2.6.2009 22:12
Tak mě se ty praskliny objevují na Treu taky. Nejdřív jsem myslel, že jsem ho někde ťuknul, ale je jich tam čím dál víc.
Přesně jak se píše třeba tady

http://www.wmexperts.com/articles/palm_treo_pro_cracking_under_p.html
http://www.treocentral.com/content/Stories/2197-1.htm

Napsal jsem dotaz na sunnysoft.cz, kde jsem ho koupil. Jestli už to řešili a jestli má cenu to vůbec posílat na reklamaci.
Vlastislav Šťastný (275)|8.7.2009 21:45
A jak se ti vyjádřili, řešíš to nějak dále?
m01e (11)|9.7.2009 16:57
Napsali mi, že pokud to Palm uznává, že by snad s tím neměl být problém, ať to pošlu, že to pošlou k výrobci na reklamaci.
Takže jsem to poslal (vzhledem k dovolené až dnes) a uvidíme jestli to uznají nebo ne.

Na zahraničních fórech většinou psali, že to uznávají, ale kdo ví...
m01e (11)|26.8.2009 16:10
Tak Treo už je zpátky z reklamace a je jako nové ;).
Reklamaci uznali a kryt vyměnili...
Zdenek Malinsky (9781)|27.8.2009 10:21
Tak teď aby to nějakou dobu vydrželo. Nebo rychle prodat, než to zase praskne ;)
m01e (11)|27.8.2009 11:09
JJ, už mám inzerát v bazaru :)