Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Odesíláni mailou přes Outlook při synchronizaci

symmetry (31)|31.12.2008 16:32
Zdravím
Mám dotaz, jak a kde nastavit aby zprávy mailové korespondence, které si napíši a dám odeslat, tak aby se odeslali pomocí Outlooku na PC hned po připojení a následné synchronizaci.
Zatím se mi to nedaří zprovoznit, tak bych chtěl o radu poprosit někoho, komu se již toto podařilo.

Díky za jakoukolliv odpověď
lelouch (331)|31.12.2008 18:01
To je nativní chování systému. Při psání e-mailu je třeba si akorát vybrat účet E-mail Outlook... Jenomže synchronizace není vše, je ještě potřeba na počítači ten Outlook také spustit. To synchro totiž neudělá nic jiného, než že tu novou poštu šoupne do Outboxu. Takže ještě Odeslat/Přijmout (Send/Receive) a je to...

Jistá záludnost může být v tom, jak je nastavená synchronizace SLOŽEK s velkým Outlookem. Jestli je vyplý synchron Outboxu anebo je to celé namapované na (v počítači) neaktivní .pst soubor (např. archivy), nic logicky neodejde, bude se to tam jenom štosovat.
Pavel Koza (4761)|1.1.2009 16:09
Nepíšete, u jakého zařízení. Jestli má telefon nebo ne a jestli to explicitně nechcete posílat online, ale až z počítače.
symmetry (31)|1.1.2009 17:03
Jedná se o HTC TYTN II, a maily bych chtěl odesílat defaultně pomocí pc, ráno bych si poštu sesynchronozoval, během dne na ni odpověděl a poté bych připojil k pc a pošta by se v rámci synchronizace odeslala...
lelouch (331)|1.1.2009 20:45
Pak platí jednoznačně to, co jsem popsal výše. Ono je to téměř jedno o jaké mobilní zařízení jde. Všechny synchonizační programy (včetně nokiáckých, například) to řeší plus-minus stejně - synchronizací složky odchozí pošty přímo s aktivním .pst souborem na počítači. Jiná věc je, že logika práce velikého Outlooku s účty a soubory není tak celkem banální a ještě se liší chování a nastavování ve verzích 2000/2003/2007.

Jestliže mé předchozí vysvětlení nestačí, pak se ale bez konkrétnějšího popisu na čem to jede (XP/Vista + verze Outlooku) a kde to drhne, nehneme. Spíše bývá problém odeslat mail z jiného účtu přímo z telefonu, než zrovna tohle... Takže to nejspíše bude nějaká banalita. A ty se v každé kombinaci OS/Office řeší trochu jinde a jinak.
Pavel Koza (4761)|4.1.2009 03:31
Buď pořád přesně nechápu, jaké je Vaše přání, nebo v tom je nějaký jiný háček, ale pokud máte nastaveny synchronizaci výhradně se stolním počítačem, tak by to přesně tak mělo fungovat, ne? Protože pokud v zařízení nemáte ani Exchange ActiveSync, ani žádný POP3 a SMTP účet, tak ani není možnost, jak ten email ze zařízení odeslat...
xsauron (12)|4.1.2009 11:36
Chtel jsem take pouzivat emaily pres HTC Kaiser Tynt II. POP 3 a SMTP ze seznamu.cy to bylo vysoce nespolehlive. Chtel jsem vyzkouset Exchange server, ale ten je vsude dost mastny. (150 za mesic)

]Az jsem nasel stranku http://services.mail2web.com/ Zde si zalozite schranku, ktere je i v CESTINE a ma kapacitu 1GB. Pote je mozne si zase nastavit ne moc spolehlive SMTP a POP3 z jinych emaliu, jako seznam a centrum.

To jsem nedelal. Misto toho jsem si nastavil na seznamu filtr presmerovani na tento server a to funguje 100%.

V nastaveni pak muzete HTC Kaiseru pak nastavite Exchange server. A pokud Vam pride na email zprava, preposle se a po synchronizaci mobilu ji mate doma. Muzete to delat kazdych 5 minit a nebo nastavit synchro jen rucne. (VAs pripat).

Nejen, ze Vam to synchronizuje emaily (odesila prima, ale i kalendar, kontakty a vse kolem). Na Exchange server muzete nastavit i Vas stolni Outlook. I ve vice pocitacich.

Synchronizaci tedy muzete provadet i rucne a to jen kdyz jste pripojen k internetu pres usb kabel.
Zdenek Malinsky (9781)|4.1.2009 14:03
Nevím, zda v tomto případě nabízet exchange server není "jít na komára kanónem". :? To má smysl v případě potřeby okamžitého přísunu mailů a ihned odesílání odpovědí. Odeslat odpověď až večer, to pak ztrácí hlavní výhoda exchange smysl a opravdu je těch 100-200 Kč zbytečných.

symmetry by měl napsat, např. zda mu pošta z Outlooku v PC chodí/přichází a pak by se dal hledat problém, kde to "drhne".
rein (104)|5.1.2009 21:36
[quote=xsauron]Az jsem nasel stranku http://services.mail2web.com/ Zde si zalozite schranku, ktere je i v CESTINE a ma kapacitu 1GB. Pote je mozne si zase nastavit ne moc spolehlive SMTP a POP3 z jinych emaliu, jako seznam a centrum.[/quote]

Zdar.
Mozes mi prezradit ako si na stavil na exchange MAIL2WEB .com synchroniziu na velkom outlooku.
Ak mam dobre informacie tak to podporuje len platena verzia na tomto serveri alebo si nejako obisiel.
Dik za info.

lelouch (331)|5.1.2009 21:42
Kluci, chvíli vydržte, už si chvíli hraju s několika podobnými službami - a připravuji recenzi v On-line službách se srovnáním s alternativami. Zatím pouze prozradím, že mail2web je pouze alternativa a to ještě jedna z ne těch nejšťastnějších...
rein (104)|5.1.2009 21:46
Oki
Velmi sa tesim na ten clanok velmi ma tato sluzba zujima, vela zdaru ;)
symmetry (31)|8.1.2009 01:58
Omlouvám se, že jsem nenapsal dříve ale měl jsem více věcí najednou na starost.

Situace se má tak, že pokud sesynchronizuji PC přes AS s PDA, tak se zpráva z outboxu pokusí odeslat do PC, což je fajn ale v tom momentě ji zachytí AS a vypíše hlášku: Attention required. S tím, že bych měl zprávu outboxu smazat a zkusit odeslat znovu, což ale samozřejmě povede k té samé situaci.

Outlook je samozřejmě zapnutý a jedná se o verzi 2007.
lelouch (331)|8.1.2009 03:58
K této situaci v podstatě mohou vést 3 věci:

  • antivir skenující poštu - Norton nebo McAfee[/*]
  • upgrade z 2003 na 2007 - občas při konverzi dojde k poškození profilů mailových služeb - Outlook 2007 je obecně méně tolerantní k chybám než 2003[/*]
  • jestliže je instalace ActiveSync ještě z dob, kdy tam běžela verze Outl2003 - doporučuje se odinstalace ActiveSyncu a opětovná instalace, aby mohl poznat, nad čím že to běží - připomínám, že se mezi 2003-2007 změnil formát .pst soubourů - nový Outlook dokáže sice pracovat i se starým formátem, ale pokud je AS starší, nemusí chápat novou verzi souborů, která je už plně v UTF-8 kódování - občas nejde třebas překopírovat kontakt nebo mail z nové do staré verze ani vevnitř Outlooku na počítači, natož přez AS...[/*]
Takže od jednoduššího ke složitějšímu: u antiviru vypnout sken pošty, odinstalace a instalace nejnovějšího ActiveSyncu, nakonec pokus o odmazání nastavení všech mailových účtů a jejich opětovné vytvoření.

To zdaleka není poslední možnost, ale pokud nic z toho nezabere, další info, které bude třeba vědět je verze aktivního .pst souboru, který má ten mail odeslat. Pozná se pouze z Outlooku - po klepnutí na Personal Folders (asi Osobní složky) pravým tlačítkem myši - je třeba vybrat Properties (Vlastnosti?) a na následujícím dialogu Advanced... (Pokročilé?) - a tam je vidět verzi souboru .pst - zda je pro 1997-2003, anebo 2007.

Obecně - pokud je to starý .pst soubor, AS se možná pokouší podstrčit mu mail v UTF-8 z mobilu a ten prostě nechápe... Stačí ve velkém Outlooku vytvořit nový soubor .pst v nové verzi a prostě do něj brutálně zkopírovat složky ze starého souboru (to jde bez problémů) a mailové profily v Tools/Account Settings v záložce Data Files přesměrovat do nového souboru.
symmetry (31)|8.1.2009 10:13
Díky za tip ale bohužel, verze OT je pouze ta 2007, nebyl to upgrade. Ten antovorus jsme zkoušel, bohužel se stejným výsledkem.
Ale napadá mne, jeslti nemlže být problém v tom, že na TOuch je EN WM, na PC také anglické Win XP,SP 3 ale Outlook je česky, jestli třeba nejsou jinak pojmenované PST.soubory?
lelouch (331)|9.1.2009 00:01
Nene, formát .pst souborů je u všech jazykových verzí stejný.

Jak jsem pochopil, nějaký antivir tam je... Kurňa, trochu víc specifických informací by neškodilo, když chcete pomoct, lidičky!

Takže ani já nebudu mrhat energii a zde jsou odkazy na řešení toho všeho, co by to takhle obecně mohlo být:

Hledání takovéto chyby opravdu není sranda ani když člověk ví vše, co potřebuje.

Takže pro příště:
[l1st]
  • Má Outlook Office Service Pack 1?[/*]
  • Co je za verze ten AS?[/*]
  • Je tam jenom jeden nebo více partnerských profilů (počítač-WM)?[/*]
  • Co je tam za antivir a/anebo firewall?[/*]
  • [/l1st]
    No a pro trochu zábavy jedna velice užitečná pomoc k tématu přímo od Microsoftu - Hlava 22 hadr...