Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prečo mi GMAIL stiahnute spravy z Centrumu...

pdq (380)|29.12.2008 09:34
ukladá na desktope ako spam?Samozrejme sa mi to pri aut. stahovani neukaze na mojom PDA... A tiež sa to deje aj ked mi chodia spravy z Hotmailu....Da sa to nejak nastavit? Dik..

doplnim, ze som prave odskusal prijat spravu z Azet.sk a tu mi Gmail prijal ako klasickun spravu a nie ako SPAM a tak sa mi krasne zobrazila aj na mojom PDA.Tak neviem ako servery vyhodnocuju co je a co nie je spam...
lelouch (331)|30.12.2008 21:45
Používám anglické rozhraní jak u jednoho, tak u druhého (GMail i Hotmail) a obě služby to ve svých helpech (šel bych to tam ale nastavovat z velké mašiny, těch voleb kolem je dost i na 17" displej...) popisují poměrně podrobně:

Gmail:
1) Když chcete zabránit označení mailu jako spamu, nejspolehlivější cesta je vložit si dotyčnou adresu do Kontaktů.
2) Předchozí bod nefunguje, pokud se v mailu shodují adresy odesilatele a příjemce (From: To: ), což je častá technika spammerů - pak je třeba upozornit odesilatele, že takhle ne...
3) Dá se nastavit filtr, jak má nakládat s poštou z vybraných adres...

Hotmail:
1) V Options (Možnosti?) je třeba se podívat na nastavení Junk e-mail (Nevyžádaná pošta?) - filtr se dá nastavit na přísnější nebo mírnější včetně výjimek.
2) Je třeba zkontrolovat seznam Blocked Senders (Blokovaní odesilatelé?), jestli tam náhodou některé ty adresy už nejsou.
3) Opět zde jde nastavit filtr, co má dělat s poštou z konkrétních adres (textem v subjektu atd.) a házení konkrétních případů do spamu mu prostě zakázat.

Ještě bych upozornil, že Gmail má přes POP3 tendenci označovat již staženou poštu za přečtenou a házet ji do archivu. Takže to je druhý důvod, proč pošta "mizí". Pokud člověk toto nastavení vypne, pro změnu se tahá pošta furt dokola. Já to řeším RSS kanálem (Gmail upozorňuje na došlou poštu), pro notebook mám extra účet, kam se zprávy z Gmailu kopírují a kde to funguje jak má (mobil má zákaz mazání ze serveru, maže až notebook). Ale to se pak zpráva stejně dostane zpátky do telefonu při synchronizaci Outlooku, takže už je to jedno - a kopie zůstává v archivu Gmailu tak jako tak.

lelouch