Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém s připojení k domácí bezdrátové síti

maga (7)|25.12.2008 22:32
Dobrý den,
jsem čerstvým majitelem přístroje HTC touch diamond a nemohu se připojit ke své domácí wifi síti. Pokud v přístroji povolím WLAN tak se po chvilce objeví na spodní straně displeje seznam možných sítí avšak ta moje tam chybí. Pokud však otevřu Konfiguraci bezdrátové sítě naleznu tam svou síť, ale nemohu se k ní připojit (vyzkoušel mnoho konfiguací). Přístroj nalezl i jednu velmi slabou nezabezpečenou sít a k ní se lze připojit bez problémů, proto předpokládám, že mám špatně nastavený router.
Mám router ASUS WL500gP s nastavením bezdrátu:
SSID: WL500gP
Channel: AUTO
Wireless Mode: AUTO
Authentication Method: Open System & Shared key
WEP Encryption: NONE (dočasně nastaveno, abych se přiblížil co nejvíce nezabezpečené síti, ke které jsem se již připojil)
rovněž jsem zkoušel různé konfigurace, ale bez výsledku.

Budu vděčný za každou informaci, která mi pomůže. Předem všem děkuji
martin
Pavel Koza (4761)|25.12.2008 22:40
Dobry den, napred jeste popiste, jak presne se k te siti snazite pripojit, co presne delate (myslim na Diamondu). Jen poznamka, kdyz tech siti najde hodne, tak zobrazi tusim jen 4-5 z nich a zbytek se musi kliknout neco jako "zobrazit vsechny site".

Abychom se v tom neztratili, zkuste vratit to AP do puvodniho funkcniho stavu, pak napiste, jak to mate nastavene a nakonec jak se to snazite nastavit na Diamondu. Vyjimecne se stane, ze ma nejake zarizeni problem s nejakym AP, ale Diamonda jsem pouzival dost dlouho, pripojil jsem se k mnoha free ci zabezpecenych AP a nepozoroval jsem problem.
maga (7)|26.12.2008 10:27
Dobrý den, nyní popíšu postup jak nastavuji diamonda a jak byl nastaven původní router.
Nastavení Diamonda:
1) Ve správci komunikace zapnu WLAN
2) Chvíli počkám, až vyskočí okno (tam je pouze jedna nebo dvě sítě, v mém dosahu jsou jen tři sítě)
3) Start – Settings – Připojení – WLAN (poslední ikona) : nyní jsem v konfigurování bezdrátových sítí. Nevím však jak nakonfigurovat Síťové adaptéry, jen mám
nastaveno u IEEE 802.11b/g Compatible WI-FI Adapter – Použít IP přidělenou serverem.
4) Zde si vyberu svou síť a nastavím: Připojuje se k : Internet, Nezaškrtávám Toto je skrytá síť – Další – Ověřování: Otevřít, Šifrování dat: WEP, Vyplním Síťový klíč,
Rejstřík klíčů 1. – Další- nezaškrtávám přístup pomocí IEEE 802.1x (ale zkoušel jsem to i zaškrtnout) – Dokončit.
5) Nyní se připojuje a po chvilce se u sítě objeví - Není k Dispozici.
6) Za chvilku už je tam zase K Dispozici

Nastavení Routru:
SSID: WL500gP
Channel: AUTO
Wireless Mode: AUTO
Authentication Method: Open System & Shared key
WEP Encryption: WEP – 64 bits a mám tam 4 WEP klíče a ten první jsem opsal do Diamondu
Key index : 1
Povolen DHCP server

Budu vděčný když mi poradíte, kde dělám chybu nebo jak mám nastavit jsednolivé zařízení. Již opravdu nevím. Děkuji
martin

Chrasty_ce4you (84)|26.12.2008 10:30
Já se zase stal čerstvým majitelem Raphaela a s domácí wifi jsem taky měl problém (s WPA zabezpečením). Zjistil jsem pak ale, že problém vlastně žádný není, jen že Raphael má dost chabý signál, takže musím stát poměrně blízko routeru, abych to solidně chytal (ano, wifi v zářízení mám nastavené na nejvyšší výkon). Stáhnul jsem si výborný wifi manager "WeFi" a připojuju se přes něj, to co je ve WM mi přišlo nepřehledné.

Doufám, že ten signál vylepší třeba jiná ROMka, až budu flashovat.
Pavel Koza (4761)|26.12.2008 10:39
Ten ASUS nepodporuje zabezpeceni pomoci WPA, nebo lepe WPA2? Je to novejsi a bezpecnejsi, takze pokud by to umel ten AP, tak bych zacal tim. Ja mam na svem AP WPA2 a jedine zarizeni, ktere se nechytlo, byl Dell Axim X51V. Pro WPA musite nastavit heslo (pre-shared key), ktere pak pridate na zarizeni.

Mimochodem, na jinem zarizeni se ta sit objevi v automatickem rozpoznani? Na notebooku? Jestli ji nemate skrytou (
maga (7)|26.12.2008 11:12
Už jsem ten ASUS přenastavil na Authentication Method: WPA-PSK/WPA2-PSK. WPA Encryption: TKIP a zadal jsem WPA Pre-Shared Key. Na notebooku se mi síť automaticky objeví s popisem zabezpečená sít WPA2. Na diamondu jsem nastavil ověření WPA2 šifrování TKIP a zadal stejné Pre-Shared Key, ale pořád se nechce přihlásit. Jinak Diamond má plný signál u mé sítě.
Pavel Koza (4761)|26.12.2008 11:26
Zkuste zmenit v nastaveni toho AP channel z AUTO na 6 (nebo nejaky jiny pevny). Proste zruste automatiku.
maga (7)|26.12.2008 11:45
Změnil jsem Channel z auto na různé čísla kanálů, ale bohužel to nepomohlo, rovněž jsem zkusil změnit Wireless Mode: z AUTO na 802.11B only ale rovněž neúspěch.
Pavel Koza (4761)|26.12.2008 11:49
Omlouvam se, ale moje napady dosly. Ted sem si hral se svym AP a naopak se mi nepodarilo nasimulovat situaci, aby se Diamond nepripojil. Moje posledni rada je drasticka, ale zkusil bych hard reset AP (a konfiguraci) i Diamonda (a kongifuraci) a pak to zkusit spojit jako uplne cista zarizeni. Jestli jste z Prahy, poslete mi SZ a muzeme zkusit neco vymyslet osobne, ale takhle na dalku uz vic nevim... :(
maga (7)|26.12.2008 12:16
děkuji za váš čas. Bohužel z Prahy nejsem ale z Ostravska. Zkusím vše resetovat a nastavit do defaultného nastavení.
maga (7)|26.12.2008 13:45
Po nastavení factory default na routru a jeho opětovného nastavení na
Channel: AUTO
Wireless Mode: AUTO
Authentication Method: WPA-PSK/WPA2-PSK
WPA Encryption: TKIP
se diamond bez sebemenších problémů přihlásil a vše funguje jak má:) .
Zároveň bych se chtěl zeptat zda se dá na daimondu zakázat datové spojení tak, aby když není připojení k wifi a otevřu Operu nedošlo k povolení datového připojení a na internet se dostanu pomocí GPRS nebo jiného datového spojení za které se slušně platí. Prozatím sem jen Datové připojení vypl ve správci komunikace, jenže aplikace si jej povolují dle potřeby (otevřu operu a jsem na internetu i když nejsem pčipojen k wifi)
Zdenek Malinsky (9781)|26.12.2008 15:08
Ten prográmek se jmenuje NoData a je od MoDaCo.