Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

E-TEN V900 - seznam zavad

rady4_ce4you (229)|22.12.2008 18:22
Behem asi mesicniho pouzivani jsem vytvoril seznam zavad, ktere se nepodarilo odstranit.
Jestli po novem roce nevydaji novou ROM, tak PDA reklamuji a duvodu pro me rozhodnuti je vice nez dost. Je to jiz nekolikate PDA a vim, ze nedostatky se najdou na kazdem pristroji. Jenze kdyz jsem volal prodejci ohledne zavad a aktualizace ROM, tak mi sdelil, ze to mam poslat na servis pres nej www.mshop.cz (jinak to pry nejde) a ze se orig. aktualiace ROM asi nedockame.
Bohuzel zavady, ktere jsou u V900 povazuji za neakceptovatelne pro spotrebitele, ktery za tento vyrobek dal temer 14.000,-

Seznam zavad:

- Joystik pri potvrzovani odskauje o polozku vys a nebo niz, takze lze tezko odhadnout co se nakonec podari zvolit (obcas se i trefim, ale jen obcas)

- synchronizace s XP se chytne jen s Today obrazovky, pri zruseni zalozky povolit rozsirene sitove sluzby po restartu dojde k odpojeni GSM modulu

- pri zvoleni profilu ticho a pripadnem restartu (napr. zaloha dat backupem) a po nabehnuti pristroje a naslednem zvoleni profilu hlasite, zustava telefon stisen a tak nezvoni, je nutne stylusem zesilit. na bocni tlacitko pro zesileni zvuku jiz reaguje na displeji jen levy posuvnik. Pravy reaguje jiz jen na stylus. Take dojde ke zruseni prirazeneho tonu ke stylusu. To je taky nutne opet nastavit pouze v nastaveni zvuku.

- DVBT tuner to je tragedie a je temer nepouzitelny, vecne se v rucnim rezimu seka a dochazi k padani aplikace (v Praze i v Brne) nepomohla ani aktualizace
[color=red](problem se podarilo castecne vyresit odinstalaci aktualizace a rucnim dopsani frekvence)[/color]

- zadni kryt temer nedrzi, pri vytahovani s drzaku v aute dojde k jeho zesunuti

- prijmout hovor pri hansdfree to je leoterie

- obcas nereaguje tlacitko pro zapnuti ( nutne stisknout nekolikrat opakovane)

- pri pouziti zamku obcas schazi zalozka pro odemceni, nekdy to konci resetem

- pri pouziti radia nebo MP3 s aplikaci FM transmiter, dojde k zaseknuti pristroje, nutny restart

- ruseni MP3 pri zvoleni Bluetoth, obcas pomuze vypnuti a zapnuti MP3 prehravace

- radio celkem slaba citlivost ve srovnani s SE P1

- modre šmouhy při focení a videu s bleskem

- pri hovoru spatne slysim protistranu, zvuk chrasti

Na zaver bych chtel uvest, ze tyto zavady se projevuji u PDA po hardresetu a bez instalace jinych aplikaci.

Koumes_ce4you (93)|22.12.2008 21:59
Tak to je docela mazec,u tak dobře vybaveného PDA :evil: A to mě zajimala DX900 :? nemá joy ale dpad.
A i když Eten končí,tak nejní to špatné PDA.:D
rady4_ce4you (229)|23.12.2008 08:37
No hlavne je to skoda, protoze nebyt techto zavad, tak je to super masinka.
fps (113)|11.1.2009 18:19
- kryt nic nepozoruji mně drží
- hansdfree nepoužívám
- tlačítko zapnuti pozoruji nová rom vyřeší, neni záležitost HW
- zamikání kláves, reset nikdy neni potřeba stačim znova dotknou klávesi nebo displeje
- pri pouziti radia nebo MP3 s aplikaci FM transmiter, dojde k zaseknuti pristroje, nutny restart - ještě nikdy se mi to nestalo
- ruseni MP3 pri zvoleni Bluetoth, obcas pomuze vypnuti a zapnuti MP3 prehravace - někdy se mi stane
- radio celkem slaba citlivost ve srovnani s SE P1 - z porovnáním z mímí předchozími PDA ASUS 525 HTC Tuche Cruise je u V900 tak o 20% lepší citlivost
- modre šmouhy při focení a videu s bleskem - žádné šmouhy nepozoruji o dost lepší než u předcházejících PDA
- pri hovoru spatne slysim protistranu, zvuk chrasti - zvuk je vpořádku nic jsem nezaznamenal
to jsou moje zkušenosti, ale jestli máš tolik závat tak máš hned reklamamovat a nečekej je to zřejmně vadný kus
rady4_ce4you (229)|11.1.2009 18:45
Uz jsem tak ucinil :)
Co prvni tri body v seznamu zavad a synchronizace pres Bluetoth? Jinak s tim fotakem jsi asi zatim jediny kdo tam nema modry flek pri zapnutem blesku.
fps (113)|11.1.2009 22:30
co mam ještě napsat z krytem nic nepozoruji, hansdfree nepoužívám, obcas nereaguje tlacitko pro zapnuti ( nutne stisknout nekolikrat opakovane) to se někdy stane ale chce chviličku počkat a né neustále ho zapínat nebo vypínat a určitě tuto drobnost pořeší noví ROM
rady4_ce4you (229)|12.1.2009 22:57
Ja myslel v seznamu co jsem napsal ja;)

[color=red]- Joystik pri potvrzovani odskakuje o polozku vys a nebo niz, takze lze tezko odhadnout co se nakonec podari zvolit (obcas se i trefim, ale jen obcas)

- synchronizace s XP se chytne jen s Today obrazovky, pri zruseni zalozky povolit rozsirene sitove sluzby po restartu dojde k odpojeni GSM modulu

- pri zvoleni profilu ticho a pripadnem restartu (napr. zaloha dat backupem) a po nabehnuti pristroje a naslednem zvoleni profilu hlasite, zustava telefon stisen a tak nezvoni, je nutne stylusem zesilit. na bocni tlacitko pro zesileni zvuku jiz reaguje na displeji jen levy posuvnik. Pravy reaguje jiz jen na stylus. Take dojde ke zruseni prirazeneho tonu ke stylusu. To je taky nutne opet nastavit pouze v nastaveni zvuku.[/color]
fps (113)|13.1.2009 12:58
- Joystik - je ciltivjejší ale dá se na to zviknout a nučit a nic neodskakuje, taky bych volil jiné řešení Joystiku

- XP nemmam nemohu posoudit mam visty 64bit na nich vše vpořádku, máš SP3 na XP?

- pri zvoleni profilu ticho - nechápu v čem je problem, zvolenim profil ticho restartuji a hlasitost normálně přidam z boku, oba posuvníky fungují

rady4_ce4you (229)|13.1.2009 13:53
Je celkem zajimave, ze dva stejne pristroje a ze stejnou ROM se chovaji kazde jinak. Nejsem jediny kdo ma podobne neli stejne problemy. XP mam aktualizovane, ale v tom problem neni. Nehlede na tom ze to dela na dalsich trech PC. No jsem zvedavy jestli to daji do hromady. Jak je znam, tak mi poslou pristroj s novou deskou. Pokud to pojede, budu jen rad.
fps (113)|13.1.2009 17:00
proč by nemohl býti vadný kus, stává se to u všech značek tak proč by né u E-Tenu
rady4_ce4you (229)|26.2.2009 09:39
Za vracene penize jsem si koupil HT touch HDC a az ted poznavam, jaky je mezi temito dvema znackymi znacny rozdil!

HTC HD mam jiz druhy tyden a jsem z nej na rozdil od Eten V900 nadsen. Zarizeni ktere od prvopocatku naprosto skvele funguje, zavady ktere jsem u etenu vyse jmenoval jiz neresim a vse jede jak ma :yes: Radio kde mi stanice vypadavaly pro spatny signal hraje HD naprosto bez problemu, synchronizace s PC bez chyb, skvely zvuk pri hovoru i pri poslechu hudby, GPS je daleko citlivejsi a naskakuje temer okamzite, atd...
Pisu to hlavne proto, aby ti co zvazuji a nebo se rozhoduji nad koupi V900, tak at radeji jdou do jine znacky.
fps (113)|8.3.2009 17:26
všem doporučuji nainstalovat nejnovější verzi Spb Mobile Shell 2.1.5 http://www.spbsoftwarehouse.com/products/mobileshell/ vše je pak ohodně rychlejší a lepši, zdáse že starší verze to vše dost zpomalovala
fps (113)|8.3.2009 17:44
[quote=rady4]Za vracene penize jsem si koupil HT touch HDC a az ted poznavam, jaky je mezi temito dvema znackymi znacny rozdil!

HTC HD mam jiz druhy tyden a jsem z nej na rozdil od Eten V900 nadsen. Zarizeni ktere od prvopocatku naprosto skvele funguje, zavady ktere jsem u etenu vyse jmenoval jiz neresim a vse jede jak ma :yes: Radio kde mi stanice vypadavaly pro spatny signal hraje HD naprosto bez problemu, synchronizace s PC bez chyb, skvely zvuk pri hovoru i pri poslechu hudby, GPS je daleko citlivejsi a naskakuje temer okamzite, atd...
Pisu to hlavne proto, aby ti co zvazuji a nebo se rozhoduji nad koupi V900, tak at radeji jdou do jine znacky.
[/quote]
kámoš má HTC HD od začátku prodeje tak nadšen jako ty neni ani já ne, mněl jsem ho možnost dosti dlouhou dobu používat tak mohu posoudit, velký nedostatek je že nemá jojstik nebo pětisměrné ovládání a přímé tlačítka, malá kapacita baterie nabíjení denně maximálně obden, cenťák a půl bílí pruh dóle při různých aplikacích a hrach (WVGA) a hodně špatná kvalita natočeného videa, takže doporučuji raději něco jiného než HTC HD to je můj poznatek
rady4_ce4you (229)|8.3.2009 19:47
Podle toho co jsi napsal, jsi HD videl leda tak ve vykladni skrini. Jinak nikomu HD nedoporucuji misto V900 a jen konstatuji, jaky je V900 nedodelek viz muj prispevek vyse. Takze si poradne priste prispevek precti.

[color=red]"Pisu to hlavne proto, aby ti co zvazuji a nebo se rozhoduji nad koupi V900, tak at radeji jdou do jine znacky"[/color]

Nekolikrat tydne jsem pozadan o kopii odstoupeni od smlouvy, naposledy vcera. Proc asi?

[color=red]> Dobrý den,
> Se zájmem sleduji Vaše zkušenosti,které jste nabyl s V900.Jelikož stejné mám i
> já a nová ROM asi nebude,chci Vás požádat o specifikaci, jak postupovat s
> ohledem k odstoupení od smlouvy.[/color]


To bude asi z nadseni jak je V900 kvalitni ze. Jinak nehodlam s tebou o tomhle tady diskutovat a zakladat tady flame. Myslim ze navstevnost tohoto tematu mluvi samo za sebe.
mahoni_ce4you (34)|8.3.2009 21:28
Tak jsem se konečně zbavil V900.Od ledna do minulého týdne jsem ho posílal 2x do servisu s nadějí že odstraní závady ale k mému (ne)překvapení přehráli jenom ROM a závady neodstranili.Tak jsem odstoupil od kupní smlouvy a penízky už mám doma.Tuto značku už nikdy více.A Rady4 taky si asi pořídím HD.
rady4_ce4you (229)|8.3.2009 21:42
Mahoni ja jsem s HD spokojeny. Urcite to bude dobra volba :yes: Jen ta cena je ted dost neprizniva :?
Zdenek Malinsky (9781)|8.3.2009 22:52
[quote=fps]1. velký nedostatek je že nemá jojstik nebo pětisměrné ovládání a přímé tlačítka,
2. malá kapacita baterie nabíjení denně maximálně obden,
3. cenťák a půl bílí pruh dóle při různých aplikacích a hrach (WVGA)
4. hodně špatná kvalita natočeného videa
[/quote]
1. To není nedostatek, ale vlastnost. Chápu, že některým "konzervám" to může vadit, ale velikost a typ dipleje je uzpůsoben dotykovému ovládání prstem.
2. Daň za svižnější procesor a displej s větším rozlišením (dříve se také hodně lidí divilo, že ji PDA s VGA "žere" víc než s QVGA). POkud vydrží zařízení den, je to v pohodě. V autě se dá nabíjet za jízdy, v práci u PC. Nebo se dá koupit druhá, klidně i větší baterie.
3. Pořád to píšu - neinstalovat na PDA aplikace pochybné kvality a původu. Zjevně ještě autoři těchto softů spí a netuší nic o WVGA diplejích. ;)
4. Pokud jsi nebyl uplynulé 2 roky mimo tuto galaxii, tak jsi určitě četl alespoň jednu recenzi nějakého PDA od Pavla Kozy a pokud mělo fotoaparát, tak určitě víš, co o nich Pavel píše. Špatná nebo hodně špatná kvalita. Chceš dobré fotky? Kup si zrcadlovku! Chceš dobré video? Kup si kameru. Nelze od zařízení all in one očekávat ani náhodou srovnatelný výsledek s digi fotoaparátem.
Commando_ce4you (121)|28.3.2009 15:53
Tak jsem již minulý týden nevydržel a zaslaj jsem svůj E-TEN Glofiish V900, zakoupený v listopadu 2008, na reklamaci. Výsledek byl ten, že po šesti dnech se mi ozvali s tím, že jde o neodstranitelné závady a vrátí mi peníze. Vše bylo bez jediného problému vyřízeno dobropisem a obratem jsem si odebral nové zařízení - HTC TOUCH HD. Je to opravdu veliký rozdíl v kvalitě a jsem mile překvapen. Pokud jde o věci týkající se HD viz výše, tak nesouhlasím. Joypad je k ničemu - displej je enormní :) Co měl V900 mi nechybí, protože stejně nefungovali na 100% (TV, FM tuner a FM transmiter). Začínal jsem na T-Mobile MDA II, dále jsem měl HTC TyTN, pak jsem dal šanci E-Tenu s V900 a nyní jsem opět u HTC :) Pro informaci přikládám seznam reklamovaných závad, přičemž některé věci jsem neuváděl (jako nepoužitelný joypad, "shitový" FM transmiter, SW problémy,...)

1) foťák – zařízení při focení s bleskem vytvoří v levé části fotky veliký fialový půlměsíc a fotka je tak nepoužitelná
2) GSM – u zařízení mám problém s kolísáním signálu a kvalitou hovorů. Některé hovory jsou nesrozumitelné (slyšíte jen vždy půl slova), popřípadě po zvednutí hovoru není prvních několik sekund nic slyšet. Tato závada není stálá a objevuje se jen asi v 50% případů. Pro zkoušku jsem při závadě přendal SIM do běžného mobilu na stejném místě, druhý účastník taktéž neměnil polohu a vše bylo v pořádku. Tento problém nemám na jednom konkrétním místě, kde by byl špatný signál, závada se objevuje nepravidelně.
3) lokalizace – na lokalizované softwarové české klávesnici nelze psát diakritiku kombinací tlačítka „shift“ a „ ´ˇ “, kdy výsledkem je vždy jen např. ˇt nebo tˇ a ne ť, tedy některá slova nejdou v cz napsat
4) tlačítko power – stiskem displej zapnu a následně tlačítko cca 5 sekund nereaguje a displej tedy nejde ihned vypnout a musí se zbytečně čekat
5) gravitační senzor – prodleva je neakceptovatelná a pokud z kapsy tahám zvonící přístroj, kde cestou k uchu logicky několikrát změním jeho polohu, tak zobrazení i na několik desítek sekund zaseknu, chápu však, že je to HW neodstranitelné
6) zadní kryt – není to tak hrozné, ale opravdu moc nedrží, pokud bych u přístroje měl ve voze používat aktivní držák, např. od Broditu, tak si myslím, že se při vyndávání kryt vysune
7) TV tuner – má velmi mizerný příjem, při pohybu se signál ztratí (v autě zcela nepoužitelné) a program stále padá, podobně je na tom FM transmiter, ten má taktéž slabý signál a je nepoužitelný

P.S.: něco k HTC Touch HD:
[code]http://www.smartwiki.cz/pocket-pc/htc/htc-touch-hd[/code]

Jinak oceňuji přístup servisu i prodejce...