Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS A626 - v němčině, jak na CZ

matej.kuba (2)|22.12.2008 01:19
Zdravím,

Před nějakým časem jsem v německu v CONRADu koupil Asus A626. Už nějaký čas se ho snažím donutit mluvit česky (příp. anglicky), ale zatím se mi nic nepodařilo. Zařízení v sobě už mělo nainstalované WM6.

Pokoušel jsem se provést update firmware pomocí utititek zveřejněných přímo na stránkách ASUSu, i po splnění všech podmínek, nepodařilo se to. Existuje jiný způsob jak přeflashnout celou ROM na český (příp. anglický) WM6?

Děkuji,
Matěj K.

PS: Nebráním se ani OS postaveným na Linuxu.
tomsoft (2734)|27.12.2008 00:43
Co přesně znamená "nepodařilo se to".
Není to možná zcela oficiální, ale zkoušel jsi před spuštěním aktualizace spustit "ASUS.UnlockLangID.exe" ?
matej.kuba (2)|1.1.2009 13:28
Děkuji za tvoji odpověď. Proces flashnutí ROM se nepodařil - i po splnění všech požadavků mi aktualizační utilitka vrátila neznámou chybu (zpráva: "Unkown error").

Kouknul jsem na "ASUS.UnlockLangID.exe", pokusil jsem se ho spustit ve svém PDA. Dodržel jsem všechny pokyny pro používání a i přesto jsem dostal chybovou zprávu "Fail to read LangID!". Na tuto chybovou hlášku mi už ani google neporadil.

Nyní netuším zda něco není špatně s mým PDA, faktem je že tento typ (A626) se v našich krajích oficiálně neprodává. Možná toto je důvod nekompatibility.

tomsoft (2734)|1.1.2009 22:37
Normálně nelze přeflešovat ROM, když nejsou stejné LANG. Ten "ASUS.UnlockLangID.exe" je pro jiné zařízení než Tvoje, nicméně taky ASUS.
Zkus se podívat na nějakých serverch pro tomto souboru pro Tvé zařízení.
Ta utilitka má zrušit jazykové ID a pak je již reálná možnost že to přeflešuješ třeba i na korejštinu :)
pitka (1346)|6.1.2009 23:41
Myslel jsem, že Unlock ID by měl jet i na 526ce.

Zkoušel si expert mode v P526FUU.exe ? ( i po chybě )
Na telefonu stisknout tlačítko napájení (power) nebo reset to reset přístroje,
poté stiskni [OK] (a držet), až uvidíš screen s
IPL: Vložte USB kabel (Insert USB CABLE)

potom spust´P526FUU.exe a nastav Expert mode
a nakonec připoj kabel do USB a klikni na tlačítko Update.