Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sdílení internetu způsobem "PC--(USB)-->PDA--(WiFi)-->Notebook"

BlastFX (57)|22.12.2008 00:08
Potřeboval bych nasdílet internet ze stolního PC přes wifi v pda do notebooku. Je to nějak možné?
Našel jsem program WMWiFiRouter, ale s tím to dost dobře nejde. Mám určitou základní představu, jak by to mělo fungovat: nastavit ad-hoc síť, spustit internet sharing, v registrech v connectionsharing nastavit místo BTPAN1 interní název wifi adaptéru (což v podstatě dělá WMWiFiRouter) a pak ho nějak přimět, aby si vzal net místo z cellur line z USB. A tady jsem narazil - net se z PC do PDA normálně přenáší pomocí activesync, ale ten se vypne při aktivaci Internet Sharingu, takže nemám zdroj. Nevíte někdo, jak by se to dalo udělat, resp. neznáte na to nějáký program? Jeden člověk už se tu na to ptal, ale nikdo mu neodpověděl...

Díky moc za odpovědi.
SPM (182)|22.12.2008 00:42
Nepřipadá ti to drobet jako drbání se levou nohou za pravým uchem? :) Obecně jsou dost naprd už řešení při sdílení z jednoho počítače (musí být furt zaplý), natož takhle... Ceny domácích síťových prvků furt klesaj, doporučoval bych koupit wifi router / AP (podle způsobu připojení pc k internetu) a rozsvítit si tak vlastní síť. Připojíš tam pak notebook bez problémů a bez toho, aby bylo cokoliv dalšího zapnutýho, zároveň i pda atd...
BlastFX (57)|22.12.2008 01:07
Takhle to řeším doma, ale u babičky zatím router nemám a právě ten notebook, kvůli kterému to celé řeším, mě úplně finančně vysál. Jednalo by se o dočasné řešení, než si domů koupím nový 802.11n router (asi zůstanu u ověřené modelové řady a bude to ASUS WL-500W) a svůj starý, nicméně pořád vynikající, ASUS WL-500G Premium převezu k babičce. Do té doby se mi ale nechce být omezený délkou UTP kabelu a tohle je pro mě teď nejschůdnější řešení...:?
Btw ceny síťových prvků, stejně jako ceny veškeré elektroniky, poslední dobou neklesají, ale stoupají a to hlavně kvůli stoupající ceně dolaru ;)
BlastFX (57)|17.1.2009 15:42
Tak jsem si, jako obvykle, musel poradit sám.
Tuto možnost poskytuje nová verze programu WMWiFiRouter a to minimálně od verze 1.20.
http://www.wmwifirouter.com
Stojí €19.99, což je dost, ale rozhodně je to levnější řešení, než si kupovat router (což je pro občasné připojení jednoho NB zbytečné)