Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Německý T-Mobile oficiálně ohlásil MDA III

Pavel Koza (4761)|28.6.2004 16:01
I když má MDA II nějaké mouchy, dosáhlo celkem velkého úspěchu a značné popularity mezi uživateli. T-Mobile se tím nenechal ukolébat, ale usilovně pracoval na další, vylepšené verzi, kterou podle předpokladů nazval MDA III. A právě dnes se rozhodl, že je ten správný čas toto zařízení představit veřejnosti. Moc konkrétních informací zatím nenabídl, ale alespoň dal k dispozici pěkně detailní fotku.

Chcete vědět více?
hrtak_ce4you (314)|28.6.2004 17:06
Ze by na tom levem boku byla naka obdoba jog-dial?

Osobne mi ta klavesnice prijde jako zbytecnost, akorat bude zvysovat vahu ;o(

ale jinak pekne, pripraveno pole pro verzi IV. s Hi-Res a CF slotem
Morte_ce4you (261)|28.6.2004 17:14
Teda mě přijde že tam je celkem málo vylepšení oproti MDA2 klávesnice nevim nevim zda se to osvědčí uvidíme
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|28.6.2004 17:58
[QUOTE="hrtak"]Ze by na tom levem boku byla naka obdoba jog-dial? [/QUOTE]
To je snad normální ovládání hlasitosti, ne? Ale ta čtyři tlačítka pod displejem, to je novum, nově vypadají i ikony na spodní části displeje... a vypadá to, že je konektor sluchátek bez záslepky na levé horní hraně... nikde nevidím mikrofon..... No a ta klávesnice, pro mne asi zbytečné.......
Miloš Strouhal (3997)|28.6.2004 18:14
..a to je výmysl T-mobile, nebo bude takhle vypadat i XDA3?...
..protože jsem se těšil na rychlejší procesor, vyšší rozlišení displeje, baterku s vyšší kapacitou tak o polovinu, ne o čtvrtinu, ROM 256 by neškodila...:D , a hlavně 1Mpix. foťák! A ne tu šunku co je v MDA2...:?
..neříkám že si MDA3 nekoupím...ale budu dlouho rozmýšlet,jestli to má význam..třeba raději ušetřené peníze vrazím do 1GB SD karty, a wiffi do SD slotu..a budu čekat že s MDA4 se pochlapěj více...;)
st.tom_ce4you (365)|28.6.2004 18:27
Pro mne je MDA III velke zklamani. Toto co bude T-Mobile prodavat bych spise nazval MDA 2.3. Bohuzel klavesnice (nepouzivam) a wi-fi je pro mne slabe lakadlo. Hodne jsem se tesil na VGA rozliseni, rychlejsi procesor, vice pameti, lepsi fotak a v neposedni rade zmenseni a zlehceni. Na 99% si MDA III nekoupim, jelikoz mi to prijde, jako bych MDA 2 kupoval podruhe.
null (0)|28.6.2004 18:56
celkem podle meho zbytecne vydana dalsi verze mda ... upgrade jen o wifi a klavesnici dost zbytecne :(
urcite porizovat nebudu pockam na IV snad tam bude 260000 barev pripadne i 480x320 ,foto nad 1 lepe 2Mpix atd....(pripadne vykuchaji pryc tu hroznou klavesnici):D
Pavel Koza (4761)|28.6.2004 20:04
Ja bych MDA III neodsuzoval tak rychle:) Klavesnice je prakticka a pokud hodne SMSkujete, tak je (alespon pro me jako cloveka nepouzivajiciho T9) to velke plus. Samozrejme je otazka, jak kvalitni bude a hlavne kolik toho vydrzi.

Co se Wi-Fi tyka, tak bych cekal, ze T-Mobile pote vytvori nejaky balicek Wi-Fi & GPRS, idealne flatrate. Co vim, tak je to na to predpripraveno - defaultne se pri pokusu o pripojeni napred testuje Wi-Fi, a teprve potom GPRS. Ale uvidime:)

Fotak - nevim, jestli je zrovna dobre se upinat na 1.3MPix, kdyz cocka bude stejna, takze to akorat bude stejne hnusny, ovsem zabirajici vic mista:?

K tomu hodne pameti, SDIO... Nevim, zas tak malo toho proti MDA II neprinasi. Ale porad je jeste hooodne casu na debaty.
mmambo (118)|28.6.2004 22:08
Abych řekl pravdu, připadá mi to v souladu s výše uvedenými názory jako malý posun. Škoda malého rozlišení, zajímavé naopak jsou ty čtyři klávesy. Programovatelné?? Klavesnice stejně jak pro mnoho ostatních pro mne není moc přínosem, používám výborný PenReader (jen by to chtělo ještě jeho trošku lepší verzi, co umí precizně "ř"). No uvidíme, já bych od nového zařízení ale spíš očekávyl takové věci, jako že když serfuju po netu, tak se mi někdo dovolá! což u mého DPII nejde :-) a že bude precizně fungovat budík (co jsem na DPII udělal upgrade na 1.60 tak to přestalo fungovat :-(. Jinými slovy očekávám větší stabilitu systému, jinak bych to nekoupil.
dyndy (159)|29.6.2004 10:53
Jo, ten budík mě taky prudíííí. Dnes mě zbudil o pouhých 46 minut později. :evil: To právě bude (snad) na MDAIII vpořádku, ale určitě budou jiná překvápka. To jsou spíš záležitosti softu. Hardwarově jsem já osobně byl ve své době spokojen s XDA1, teď mě vyhovuje MDAII (kromě praskajícího krytu) a jak se znám, tak určitě půjdu do 3.
yasmeene2 (794)|29.6.2004 15:49
Ono já osobně bych asi už do mda nešel ani dvojky ani trojky. Hezky nějakou VGu s bt.
Adam Motvička (65)|29.6.2004 21:18
Mě taky docela MDA3 zklamalo. V době, kdy jsem se dostal k dvojce jsem se dost těšil na trojku, ale čekal jsem víc... Klávesnice už podle mě hází trojku do trošku jiné kategorie a bude i pro jinou skupinu lidí. Ti, co dosud používali MDA1 a 2 si asi na klávesnici nebudou chtít zvykat. Otázkou taky zůstává, co bude MDA3 obsahovat za soft a operační systém. Pokud už bude 03SE, tak super... Jinak bych do ROMky taky napral víc softu. Hodily by se i takový věci jako J2ME... Tuším, O2 to do svých XDÁček přidává...

Kdyby radši TM vydal novou oficiální aktualizaci ROM... Nebo by mohl rovnou založit svou T-Mobile Kuchyň :). Nezní to fajn? :)

Mimochodem, ví někdo, kdy to bude i u nás?
Pavel Koza (4761)|29.6.2004 21:33
[QUOTE="Adam Motvička"]Pokud už bude 03SE, tak super[/QUOTE]

Bude. Na ostatni veci je jeste moc brzo...
hybo (3107)|6.7.2004 15:12
No, je to potreba brat i takhle. Ti, co jim nevadi, ze nemaji klavesnici maji MDAI, potazmo II. MDAIII bude pro dalsi lidicky :-) No, samozrejme i pro nektere co prejdou z jinych zarizeni.
pokec_ce4you (10)|9.11.2004 08:06
Chtěl bych se zeptat,jestli někdo nevíte, kdy se objeví na trhu,ale hlavně,na kolik se předpokládá cena MDA II po uvedeni MDA III na trhu. Prostě bych rád slyšel nějaké spekulace o cenách těchto strojů,popřípadě i MDA Compact.
Miloš Strouhal (3997)|18.11.2004 12:14
Je MDA 3 vůbec potřebné kupovat, když už bude co nevidět na trhu lepší zařízení?... Mrkněte sem..
Zachovává si vzhled XDA dvojky, tudíž se mi zdá hezčí než MDA 3, a hlavně má krom klávesnice to samé jako MDA 3, a navíc má oproti MDA 3 lepší a rychlejší procesor a také mnohem lepší foťák..:yes:
Potřebuje tedy MDA 3 ještě vůbec někdo?...:D :D :D
hybo (3107)|18.11.2004 13:28
No, me osobne se MDAIII vic zamlouva, lepe je spracovane a lepe se drzi, az na to blbou klavesnici :-)
Miloš Strouhal (3997)|18.11.2004 13:34
Hmm,jenže kvůli tomu, že se dá něco "lépe držet v ruce" nelze opomenout o dost lepší procesor a 1Mpix foťák..:D :D :D Navíc je dle mého názoru XDA2 o dost pohlednější než MDA3..ačkoliv je starší..:yes:
hybo (3107)|18.11.2004 13:41
no, otazka je, kdo co potrebuje a preferuje, ja treba drzeni beru jako dulezitou vlastnost, protoze pokud se mi spatne neco drzi, branim se uzivani :-))
Miloš Strouhal (3997)|18.11.2004 14:14
Jo, jenze, ja kdyz drzel MDA3 v ruce,nebyl jsem z toho nijak zvlast nadsen,a neprislo mi ze se drzi nejak bezpecneji ci pohodlneji nez MDA2..
Jinak,pokud udelaji MDA ktere se bude spatne drzet v ruce,ale bude mit treba 627Mhz CPU, 128Mb RAM, integrovany GSM/GPRS modul vcetne podpory 3G a EDGE, bude mit vybornou baterku, BT, wifi, USB host, VGA displej, Windows Mobile 2003 second Edition Premium, budes se stale drzet toho sveho ktere se ti tak dobre drzi v ruce??? :D :D :D
A kolik let?.. Tak dlouho nez udelaji masinku jez se bude drzet v ruce minimalne stejne tak dobre jako tvuj Compact?..;) Hmmm, preji hodne trpelivosti..

Jeste mne zaujalo, ty nadavas na ten paskvil zvany klavesnice jez je u MDA3... Aha, a to je pro tebe mensi zlo vlastnit pristroj s necim co nechces pouzivat nez to tzv. spatne drzeni v ruce?... Ok, nechapu, ale ok..:)
hybo (3107)|18.11.2004 14:24
Magician ma pro me vse, co potrebuju a dokonce jeste vic :-) Co se tyce PDAcek, mam jine preference jako u velkeho stroje. Ale o tom to je, kazdy chceme neco jine a neco jine nam vyhovuje. Pro me je dulezita velikost a ostatni veci az na dalsim miste. Je to o stylu prace a o potrebach. Potrebuju volat, SMSkovat, ebankovat, mapovat, kalendarovat, taskovat, notesovat, emailovat, icquovat, messengerovat, slovnikovat, mp3jkovat. Nepotrebuju fotakovat, usbhostovat, vgackovat, wifikundovat, ... :-)
Miloš Strouhal (3997)|18.11.2004 14:45
:D :D :D Jop, je mi to jasny.. Vim presne o cem mluvis..;) Kazdopadne to neni preci duvod potapet sice stare, ale po hardwarove strance vyspelejsi XDA2i jez timto ukazalo, ze MDA3 je uplna sunka..:D Dulezite je, aby se XDA2i objevilo na trhu co mozna nejdrive, pak vytre MDA 3kam totalne zrak..;) :yes:
A MDA 3ce preji, aby se vubec "neprodavala", aby ji nikdo nechte kupovat, a aby ji ceskej T-mobile s placem stahl co mozna nejdrive z trhu, a pokud mozno ji v prubehu leta hbite nahradil MDA 4kou..:D