Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro - problém extrémní zahřívání - nenabíjení

overgrounder (176)|19.12.2008 07:26
Zdravím lidé. Mám s téměř novým Raphaelem dost velký problém. Včera z ničeho nic, po zapnuté navigaci (TOMTOM)na asi 3/4 hodiny se začal přístroj dost zahřívat, nejvíce pak zadní horní část. Tento jev trval vlastně celou dobu, i když bylo gps už vypnuté a přístroj prošel SR. Baterie se při tom ihned vybila, jakoby ji vycucal mozkomor. Dal jsem to večer na nabíječku, ale ejhle, indikace nabíjení sice blikala, ale baterka z toho minima klesala ještě níže. Přístroj jsme tedy vypnul na noc (on-off) a dal na nabíječku, udělal jsem před tím HR a neobnovoval zálohu. Dnes ráno jsem to zapnul, odpojil od nabíječky a mám nabito tak ze 3/4!!!! Je zřejmé, že to není standardní chování, čili jistě půjdu reklamovat. Romku jsem zatím jinou nedával, čili mám klidné svědomí aspoň v tom, že za to nemůžu. Co se týká toho zahřívání, nevím, jestli to není čistě subjektivní pocit, ale nějaký stupeň zahřívaní jsem schopen tolerovat například u navigování, kdy se čip může společně s procesorem zahřívat více, ale pokud je gps vypnuté, přístroj je jen na nabíječce a hřeje to pořád stejně, pak myslím, že to není v pořádku. Podotýkám, že nemluvím o nějakém "teplém krytu", ale o dost intenzivním teple, asi jako když vezmete do dlaní hrnek horkého čaje. :mad:
Kdyby kohokoli z Vás něco napadlo, v čem to může vězet, co bych měl zkusit než to definitivně pošlu do servisu, byl bych moc vděčný. Hezký den všem...

EDIT: Ještě ráno, asi hodinku po vytažení z nabíječky jsem zkusmo udělal SR a světe div se, ukazatel baterie hovoří jasným hlasem. Baterie téměř vybitá!!! tak to bych se na to ku**va podíval. Po HR jsem provedl customizaci až do konce!!! Letím k Vodafounům a smířím se s tím, že přes vánoce budu asi čučet do bedny :-(
Ps: prosím o přesuntí tématu do threadu o bateriích. dík.
RStein (2012)|19.12.2008 19:00
Hmmm, to jsem zvědavý, jak se Touch Pro bude chovat v parném létě při nabíjení, protože Kaiser neustále odpojoval nabíjení baterie v autě bez klimatizace. V autě s klimatizací bylo vše v pořádku.
Tohle je evidentně chyba jednoho kusu, ale stejně mi přijde Qualcomm chipset podezřelý...
htcjirka (1875)|19.12.2008 21:54
Qualcomm chipset me prijde cely zabrzdeny a spise o krok zpatky,kdyby radsi zustali u Intelu(nyni Marvell).Jinak Touch Pro jsem mel take a pri navigovani a zaroven nabijeni je zahrati znatelne,neni to chyba jen jednoho kusu.
Marshal21 (21)|20.12.2008 10:10
Prehrieva sa procesor,nie bateria.Mne to nikedy roby ked hram hry.Ale po ukonceni hry hned vychladne.Ked ten tvoj ale zostava teply odporucil by som ti servis.