Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velká recenze zařízení Acer n30

Pavel Koza (4761)|28.6.2004 14:28
Acer n30 je již třetí generací Pocket PC zařízení s nápisem Acer na svém stříbrném těle. Ani tentokrát se nedá hovořit o tom, že Acer vytvořil něco na samé špici technického vývoje, ale jelikož se zcela očividně jedná o záměr, není nutné se nad tím podivovat. Existuje totiž velice početná skupina uživatelů, která netouží po tom si za velké peníze každý půlrok kupovat novou supervýkonnou hračku, ale chce spolehlivého a levného pomocníka na každodenní používání. A pro tu je Acer n30 jako stvořený.



Celý článek si můžete přečíst zde.
Dzejkob (286)|28.6.2004 17:47
Acer n30 vypada docela dobre.Zaujala me hlavne ta cena a USBcko.Ovsem myslim, ze i kdyz se nekteri uzivatele spokoji jen s 266 mhz procesorem, tak absenci joypadu nebude postradat jen malokdo.Asi to bude jen pro non game uzivatele, kterych je ale podle me mensina(preci jen asi kazdy z nas obcas zapari).No u me by asi tento Acer neobstal :) .
DEE_ce4you (8)|29.6.2004 14:15
Doted sem byl rozhodnutej ze pujdu do Looxe 410, ale tohle me docela nalomilo.....

poradi nekdo pro co se rozhodnout? Hry rozhodne nejsou moje priorita, takze joy bych snad ozelej (i kdyz kdo vi kdy se bude hodit)

Mel sem vic jak rok Palm TT, ale Palm OS me nejak neoslovil....hlavne kvuli absenci klasickeho file systemu.
Pavel Koza (4761)|29.6.2004 14:56
[QUOTE="DEE"]poradi nekdo pro co se rozhodnout? Hry rozhodne nejsou moje priorita, takze joy bych snad ozelej (i kdyz kdo vi kdy se bude hodit)[/QUOTE]

No on uprimne receno ten LOOX se svym ctvercovym joypadem taky neni na hry zadny zazrak...;)

Co si tak vzpominam (a procitam recenze), tak rozdily jsou jen minimalni. LOOX ma lepsi baterku, navic vymenitelnou, Acer zase USB dobijeni. Pokud chcete PDA jako MP3 player, tak pozor na to, ze Acer ma maly konektor na sluchatka. A neprijemna je ta vycuhovaci SD karta z Aceru, casto jsem ji omylem vymackl. Jinak je to fakt jen o pocitech a designu.

Ani jedno zarizni jsem nemel dlouhodobe, takze nevim, jestli tam nejsou nejake skryte vady, ale z toho co vim, tak at si vyberete jedno nebo druhe, muzete byt spokojen.
DEE_ce4you (8)|29.6.2004 15:36
Diky za rychlou odpoved :-)....tak pujdu asi do Looxe....ta recenze se mi zda trosku pozitivneji naladena :-D
milanko (2)|30.6.2004 21:01
A preco si nekupis radsej Asus MyPal A620BT? Stoji rovnako, ak nie este menej a je vykonnejsi...
DEE_ce4you (8)|2.7.2004 08:04
2milanko: Diky za info. Ten Asus vypada vazne zajimave (parametrama a vykonem), ale kde si ho videl za srovnatelnou cenu? Hledal sem na netu a za "podobnou" cenu je jen Asus MyPal 620 bez BT :-/.
milanko (2)|7.7.2004 11:59
Ospravedlnujem sa, mas pravdu. Som v tom ale nevinne, chyba bola v cenniku nasho predajcu. Model o ktorom som hovoril nemal totiz BT a oni to tam mali zle oznacene...
Almad (1)|16.7.2004 10:45
Ja bych mel spis jednu pripominku, jakozto uzivatel Acer n10...

Ten ma jednu vybornou vec, ktera IMHO neni vsude, a to lock tlacitko - tzn. display zhasne, ale pda bezi dal - takze diky tomu prehravam mp3 cca 5% za hodinu :)))

Me se n30 podle recenze libi...i kdyz ja osobne bych radsi ozelel BT a nechal si CF (do ktereho ne ta wifi karta)...s Acerem jsem spokojen, nemam moc duvody menit...

Samozrejme mluvim o low-endu ;) Na druhou stranu, ani hi-tech PDAcka nemaj moc nevi navic, za ktere by mi staly, vyjma rozmeru a hmotnosti, ktera u n10 opravdu neni potesujici :(
voot (6)|22.7.2004 17:29
Tak jsem se konecne dneska rozhopal ke koupi sveho prvniho PDA a vybral jsem prave tento kousek. Myslim, ze pred nastupem VGA displayu nema smysl kupovat hi-end, a taky jen do te doby bude n30-tka mym spolecnikem. :D

Koukam, ze nazory jsou tu rozpolcene. Az se n30-tkou seznamim blize, tak prispeji svymi dojmy, ktere snad pomohou pripadnym zajemcum. Informaci k n30-tce moc na ceskem webu neni, a proto velke diky za jedinou (pokud jsem hledal dobre) ceskou recenzi autorovi!!! :yes: :D
Pavel Koza (4761)|4.8.2004 10:41
[QUOTE="voot"]Koukam, ze nazory jsou tu rozpolcene. Az se n30-tkou seznamim blize, tak prispeji svymi dojmy, ktere snad pomohou pripadnym zajemcum. Informaci k n30-tce moc na ceskem webu neni, a proto velke diky za jedinou (pokud jsem hledal dobre) ceskou recenzi autorovi!!! :yes: :D[/QUOTE]

Za malo:) Tak jake jsou prvni zkusenosti? Nebo uz me i moji recenzi proklinate;) ?
Stanleyy (7)|7.8.2004 21:19
Wow, na http://www.pdagold.com/articles/detail.asp?a=174 ? je aj anglicka verzia, vidim, ze autor recenzie publikuje aj na znamych weboch, len tak dalej :yes: Inak zvazoval som nad kupou N30tky, ale asi od toho upustim "vdaka" chybajucemu ovladacu... Je to velka skoda, keby tam bol, bol by tento Acer dokonal..
Pavel Koza (4761)|9.8.2004 09:24
[QUOTE="Stanleyy"]Wow, na http://www.pdagold.com/articles/detail.asp?a=174 ? je aj anglicka verzia, vidim, ze autor recenzie publikuje aj na znamych weboch, len tak dalej :yes: [/QUOTE]

...autor publikuje temer bez vyjimky pouze na svych webech:cool:
aikon_ce4you (17)|12.8.2004 15:33
Zdravim!

Nezkousel nekdo pripojit k n30 dig.fotoaparat pres USB host? Jak (by) to dopadlo? :))

Diky
R35P3CT (37)|12.8.2004 17:04
Já si myslím,že by v tom být problém neměl. Ntřicítka by měla v tomto případě považovat DF za přídavný disk, jako je tomu v PC. Je to jen moje domněnka, ale myslím, že je celkem logická. Počkejte chvíli, vládce serveru nebo nějaký zasvěcený přispěvovatel mě jistě vyvedou z omylu :D.
eXEden_ce4you (811)|12.8.2004 17:16
[QUOTE="Kolkka"]Já si myslím,že by v tom být problém neměl. Ntřicítka by měla v tomto případě považovat DF za přídavný disk, jako je tomu v PC. Je to jen moje domněnka, ale myslím, že je celkem logická. Počkejte chvíli, vládce serveru nebo nějaký zasvěcený přispěvovatel mě jistě vyvedou z omylu :D.[/QUOTE]
U některých DF to půjde (Minolta A2) a u některých asi ne ... viz. zde
R35P3CT (37)|12.8.2004 17:46
JJ, také jsem sledoval tuto diskuzi. Je to asi individuální. Můj Samsung Digimax 370 ale funguje bez driveru a tváří se jako vyměnitelný disk, myslím tedy na PC. Obdobný případ by tedy snad mohl být i u PPC, že by se foťák tvářil jako externí disk.
Btw: už na mě kašlete, co sedíte doma, jeďtě k vodě si užívat prázdniny ;)
eXEden_ce4you (811)|12.8.2004 18:05
[QUOTE="Kolkka"]Btw: už na mě kašlete, co sedíte doma, jeďtě k vodě si užívat prázdniny ;) [/QUOTE]
Bohužel still working :?
aikon_ce4you (17)|12.8.2004 18:34
Taky jeste fachcim ... :(

Nez ukoncim svoji pracovni cinnost, tak tu urcite zacne prset :D Uz ted je zatazeno... :( (Plzen)

(Hadejte za co utratim penize vydelane na teto brigade?? :) )
R35P3CT (37)|12.8.2004 20:44
No jo, já jsem ještě ve školních letech :)
Máte pravdu, už se sem ženou nějaký ***** z rajchu a na koupání to o víkendu bohužel nebude :(
Taky jsem makal na brigádě. V červenci jsem makal a dostal jsem 1600 ,- eheheheheehheeheheh. Je to z toho důvodu, že jsem předčasně ukončil pracovní úvazek, protože jsem tam v tom hnusu dostal mononukleozu :( a ještě k tomu jsem nemohl jet na dovolenou. Fakt bezva prázdniny. Tak si chci aspoň spravit náladu PDAčkem :).
aikon_ce4you (17)|12.8.2004 21:09
Tak to je teda pech!!! :mad: Chudaku.... Este ze mas to PDAcko :D To vzdycky pomuze :) Teda ne kdyz ti vypadne za jizdy z motorky a tomu dalsimu, co si koupis misto tamtoho, se pos... display.... :)) Diky temto udalostem ted "cenicham" na tomhle foru :)

Mimochodem dekuji moc za odpovedi!
R35P3CT (37)|12.8.2004 22:37
JJ. Spousta lidí mi také pomohla, tak se to snažím vracet :)
Acera N30 ještě sice nemám, ale asi si ho koupím, jelikož se mi hrozně líbí a jeho cena je výborná i pro takovou socku jako já :D
O jakém novém PDA uvažuješ?
Pavel Koza (4761)|6.9.2004 15:00
Skutecne mobilni reseni postavene na bazi Acer n30:D
R35P3CT (37)|7.9.2004 20:56
Díky za informaci. Ty obrázky se mi líbí :)
Harley_ce4you (5)|23.1.2005 11:30
Zdravím všechny a mám dotaz na všechny vezdejší odborníky :) Lze k Aceru n30 připojit přes usbhost třeba i cdmechaniku? K notebooku jsem měl připojenou přes převodník usb/IDE + extra napájení, tak by mě zajímalo, jestli by to fungovalo i u PDA. díky..