Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Recenze A730 - spatny benchmark grafiky

brn (114)|28.6.2004 00:14
Na serveru www.pdafrance.com se objevila recenze PDAcka ASUS A730 s VGA displayem (je to francouzky, pouzijte google translator). Vypada pekne, pry bude stat 600 euro (doufam, ze "indicatif" znamena "odhadujeme", protoze v dolarech stoji o stovku min, 600€ mi prijde DOST drasticky).

V SPB grafickem benchmarku ma zarizeni 350 bodu (coz je dvakrat min nez ma iPaq h2210, ktery ma samotny sedmkrat min nez predchozi modely ASUS), coz je... :evil: :dead: :mad: :O
Pavel Koza (4761)|28.6.2004 08:10
...o tom benchmarku se diskutovalo na jednom "uzavrenem foru":) Je to jen benchmark, navic podle vseho jde o predprodukcni model, ktery mi benchmarkovat prijde celkem unfair... Ted jsem napriklad testoval Acer n30, mel jsem dva modely lisici se jen nepatrne verzi FW (1.00.00 ku 1.00.03) a vysledky benchmarku byly o cca. 10% lepsi.

Jinak Asus A730 vypada super, uz jsem celej ricnej konecne dostat do ruky VGA zaizeni:evil:
pdq (380)|28.6.2004 20:47
ASUS A730 ma jeden velky problem!!! Na zobrazenie internetovych stranok vyuziva rozlisenie len 240x320 bodov.Ako je to mozne?Ved na strankehttp://www.pocketpcthoughts.com/index.php?topic_id=28713 vidim Toshibu a tam krasne zobrazenu internetovu stranku.Skoro ako na PC. V com to je a cim to Toshiba takto krasne vyriesila? Apropo 600 eur je asi moc.:no:
Pavel Koza (4761)|28.6.2004 20:53
[QUOTE="pdq"] ASUS A730 ma jeden velky problem!!! Na zobrazenie internetovych stranok vyuziva rozlisenie len 240x320 bodov.Ako je to mozne?[/QUOTE]

Jak jste na to prisel?
pdq (380)|29.6.2004 11:34
Skuste sa pozriet na stranku http://www.mobile-review.com/pda/review/asus-a730-2-en.shtml a skuste sa k tomu vyjadrit. Mozno som to zle prelozil alebo pochopil.Alebo to je problem celkovo VGA rozlisenia , nevediet sa vysporiadat s interneternetovou strankou vo verzii WM2003 SE. A preto sa zrejme budu dodavat nejake zaplaty na tento problem.
Pekny den.
brn (114)|29.6.2004 12:10
Nechtelo se mi tomu verit, ale podle toho clanku to je zrejme prava. Jinej prohlizec to ale jisti, mozna to pujde v PocketIE opravit pridanim vlastniho CSS stylu (ale nemam poneti jestli to u nej je mozne, v desktopove verzi pochopitelne ano).

Vlozim sem nejake obrazky, at to tu mame trosku barevnejsi - tady je zjevne ze pixely duplikuje:


Tohle je pul roku stary obrazek a IE je ve verzi, kdy je patrne tohle vylepseni jeste nenapadlo:

Pavel Koza (4761)|29.6.2004 14:08
[QUOTE="pdq"]Skuste sa pozriet na stranku http://www.mobile-review.com/pda/review/asus-a730-2-en.shtml a skuste sa k tomu vyjadrit. Mozno som to zle prelozil alebo pochopil.Alebo to je problem celkovo VGA rozlisenia , nevediet sa vysporiadat s interneternetovou strankou vo verzii WM2003 SE. A preto sa zrejme budu dodavat nejake zaplaty na tento problem.
Pekny den.[/QUOTE]

Tak mate pravdu, podle toho obrazku to tak skutecne vypada. Jestli je to skutecne zamer a ne chyba, radsi ihned skoncim, jinak bych musel na adresu MS rict neco HODNE oskliveho:evil: :evil: :evil:

Pro me jedna z hlavnich prednosti rozliseni 480 x 640 a oni to takhle ****. Uffff, fakt koncim....
pdq (380)|29.6.2004 16:26
Nic si s toho nerobte . Nie ste sam komu prislo nevolno pri tomto zisteni. Lenze naco su potom zaplaty? Nie? Lenze potom ma clovek ,ktory sa tesil na tento stroj takmer dva mesiace zmiesane pocity.Ja potrbujem tento pristroj hlavne na Internet a tak to bolo pre mna sokujuce zistenie.:O No ak to ASUS vyriesi tak ako Toshiba e800 tak to bude v pohode.
Zdravim vsetkych.:D PDQ
brn (114)|29.6.2004 19:17
[QUOTE="Pavel Koza"]Pro me jedna z hlavnich prednosti rozliseni 480 x 640 a oni to takhle ****. Uffff, fakt koncim....[/QUOTE]

Ty obrazky by ale na tom displayi byly opravdu hodne male... Nicmene - v normalnim Internet Exploreru (radeji ve verzi 6) existuje takovy mensi trik, zkuste do adresni radky hodit tento radek textu (musite mit zapnuty javascript, coz ale stejne vsichni maji):

javascript:void(document.body.style.zoom='50%')

Veskery text i obrazky se vam pak zmensi na 50% (nebo na jakoukoli jinou velikost kterou specifikujete). Ted je otazka, jestli je to podporovano i v PocketIE (coz otestovan nemuzu protoze ho nemam). Pokud to ve W2003 nepujde, je presto slusna pravedpodobnost, ze to bude fungovat ve W2003SE nebo ze bude podporovana alespon nejaka jina vlastnost CSS, kterou bude mozne dosahnout stejneho efektu.
Pavel Koza (4761)|29.6.2004 20:09
Vezmu-li v uvahu, ze se stejne na Pocket PC grafika neustale zvetsuje / zmensuje, dalo se to vyresit jednim checkboxem v Nastaveni... Original by byl 1:1, a komu by to prislo maly, snadno by si obrazky zdvojil...
hybo (3107)|6.7.2004 15:04
[QUOTE="Pavel Koza"]...Jinak Asus A730 vypada super, uz jsem celej ricnej konecne dostat do ruky VGA zaizeni:evil: [/QUOTE]
No jo, tohle je snad zname jiz kazdemu :-) A nerikej, ze se nesnazim :-)))))
brn (114)|18.7.2004 13:48
Tak A730 BT bude k dispozici v USA mozna az na konci srpna (pritom puvodne mel byt jiz dnes). Pokud bude mezi uvedenim v USA a v CR stejna mezera jako u A716, tak tohle zarizeni uvidime tak v rijnu.
Twister_ce4you (107)|19.7.2005 21:58
Malickej dotaz.. v recenzi jsme se nedocetl jestli je toto PDA dodavano s lokalizaci do cestiny.. proto bych chtel pozadat majitele tohoto zarizeni o informaci..

Predem dik!
hybo (3107)|19.7.2005 22:12
sice je to jiz nejakej ten patek, ale ano...