Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Aktualizace: Ovládání prezentace z mobilu - Vista+WM přímo od Microsoftu

lelouch (331)|17.12.2008 05:48
Atualizace: Po třech týdnech, kdy nejdříve přestala předchozí verze fungovat a pak byla stažena ze všech serverů Microsoftu je od 28. ledna 2009 k dipozici verze nová a plně funkční. Link už vede na nové umístění.

Rád bych upozornil na něco, na co jsem narazil zcela náhodou. Odzkoušel jsem a funguje to super...

V Control Panelu (česky snad Ovládacích panelech?) Vist najdete položku Windows SideShow. V popisu se dozvíte, že jde o možnost ovládat Windows ze zařízení se sekundárním displejem. Jenomže ono to funguje i z mobilního telefonu/PDA s Windows Mobile.

Stačí si stáhnout Mobile Developer Preview, nainstalovat do telefonu, v bluetooth nastavení na počítači umožnit službu SideShow, v Control panelu zaškrtnout pluginy, které mají fungovat a je to. Základní služby za moc nestojí (pokud člověk zrovna nestojí o upozornění z Windows Mailu), ale pluginů pro službu je mnohem víc, akorát se blbě hledají...

Jedním z nich je Office PowerPoint Remote - když si otevřete prezentaci na počítači (můžete hned několik), telefon přestane automaticky blokovat klávesnici a vypínat displej a umožní vám spustit/zastavit prezentaci (libovolnou z otevřených), šipkou doprava v ní postupovat vpřed, dozadu, přes menu skočit na konkrétní slide a pod. Co je ale nejlepší, na displeji telefonu vám graficky ukazuje současný i následující slide. Normálně sice používám myš Microsoft Presenter, jenomže má HTC s740 Rose má přes BT (2.0) ohromný dosah (v Presenteru je nejspíše pouze BT 1.0 s dosahem maximálně 10 metrů), možnost vidět následující slide nebo možnost - na plátně neviditelně - odskočit kamkoli jinam (včetně jiné prezentace) mě připadá k nezaplacení...

Má to drobné mušky (u mě instalace CABu skončila chybou, nejspíše při pokusu upravit obrazovku Today, ale po soft restartu vše funguje normálně), ale je to přímo z Microsoftu a zadarmo, takže za tu trochu opruzu to stálo... A jo, mělo by to fungovat jak na WM Standard, tak na Pro verzi.
Star_Mann_ce4you (5)|18.1.2009 21:13
Zdravim,
to by nemuselo byt vubec spatny. Ale nedari se mi nikde stahnout "Mobile Developer Preview" takze to nemuzu vyzkouset.
Nemate nekdo funkci odkaz, kde by se to dalo stahnout?

Diky vsem.
lelouch (331)|1.2.2009 20:41
Takže jak jsem již zmiňoval, začátkem ledna sice byla aplikace stažena z downloadu, ale ve středu 28tého ledna se objevilo oznámení na MSDN fóru, že nová verze je již k dispozici. V původním příspěvku je již nový link.

Nová download stránka obsahuje podrobnější instrukce k instalaci a vespod najdete i link do Windows Live Gallery, kde najdete všechny různé pluginy. Jenom nezapoměňte, že Windows Live má někdy tendenci Vás neustále házet na český obsah - a všechny pluginy jsou anglicky. Takže pokud tam nic neuvidíte, nejdříve si zkontrolujte nastavení jazykového filtru...