Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch HD - Gyrator2 a zkušenosti

radospol (175)|15.12.2008 19:49
Najskor som pouzival gsen,ale ten nefungoval spolahlivo. Tak pouzivam gyrator2 a do teraz fungoval bez problemov,ale zrazu proste nejde otacat do landspace sms. Mete niekto s tym skusenost?
pospa (70)|16.12.2008 09:13
obcas se kousne.. mel by pomoct restart pda
radospol (175)|16.12.2008 10:45
Nepomohlo. Odinstaloval som ho a nainstaloval znuvu. teraz bezi zase jak ma!
UserN1 (172)|16.12.2008 10:49
to co pises mi delal, kdyz jsem ho vypnul a pote zapnul tj.ze nebezel porad od zapnuti pristroje po Soft resetu. Kdyz jsem restartoval bylo vse OK. Co me ale nejvice vytacelo bylo,ze mi obcas otocil i S2U2 a tel pak nesel odblokovat, vysla ted nova verze 1.36, ktera by to ale mela resit...
radospol (175)|17.12.2008 15:32
Neviem ci to je gyrotarom,ale jeden den mi islo vsetko dobre. dnes som chcel napisat sms, otocim ppc, displej sa pekne tiez otoci a coto? Sms spadne do todaj obrazovky. Teraz ked chcem napisat sms, nesmiet to otocit. Uz ma to serie.
UserN1 (172)|17.12.2008 15:43
Jj to je presne to co jsem myslel, ze puvodne myslis a co mi dela obcas take...vypozoroval jsem, ze je to nejspis tim, ze gyrator vypnes task managerem a pak znovu zapnes, tj. ne ze se gyrator spusti pri cerstvem zapnuti z vypnuteho stavu nebo po soft.restartu, ale manualne behem zapnuteho pristroje. V opacnem pripade mi vse otaci bez problemu...Jinak vysla ted nova verze tak ji zkus nainstalovat...

Jinak vi nekdo jak nastavit gyrator aby behal na pozadi tak aby se nezobrazoval v task manageru?Koukal jsem na jejich stranky na caste dotazy, ale nejak mi to podle toho neslo...
radospol (175)|17.12.2008 15:52
Nevypol som ho v beziacich programoch. Ani soft reset nepomaha. Odjebem ho uplne prec a skusim dat este raz gsen.
empiK (137)|21.12.2008 12:41
ja mam problem s gyratorem u videei. natocim video, ktere se diiky touchflo automaticky prepina, ale gyrator dela stejnou sluzbu. Takze ve finale to u me vypada tak,ze pokud natocim HTC do LS rezimu, tak se mi video prepne do klasickyho a opacne. Gyrator to vlastne otaci uz otocenou obrazovku.
opicka_ce4you (149)|21.12.2008 13:42
Gsen je jako G-Senzor?
Kde se dá stáhnout Gyrator?
Mě se displej otáčí jen při videu, fotkách a v opeře. Dělá to tak v šem? nebo mám něco špatně nastavenýho?

radospol (175)|21.12.2008 16:19
ked nemas gsenzor(gsen),alebo gyrator(stiahnes na xda),tak sa otacaju len tie aplikacie co si napisal.
htcjirka (1875)|21.12.2008 18:16
Gyrator si stahnes na originalnich strankach ktere jsou http://gyrator.brins0.net/
opicka_ce4you (149)|21.12.2008 20:15
no ja mam gsenzor přímo v hdčku ale to je asi jinej nebo nevim. Protože s tím co mám se mě otáčí jen foto, video. Takže jdu to stáhnout ten gyrátora odzkoušet.
Mpety (26)|23.12.2008 13:31
da se v touchflo vypnout otačení fotek a videa ? aby mi mohl chodit Gyrator korektně i v těchto situacích
opicka_ce4you (149)|23.12.2008 15:50
Mám s gyratorem celkem velky problem. Kdyz treba zapnu new sms pres TF3D a mam zapnuty gyrator2 a otocim displej tak abych psal na sirku a ne na vysku, tak me to hodi do telefonu jakoze na volani a prepina se to tak ruzne ... Dela to taky nekomu? A co s tim?:mad:
radospol (175)|23.12.2008 17:05
nieco podobne. asi jeden den mi funguje normalne,ale potom ked otocim sms horizontalne,tak sa mi same od seba zrusi a prejde na today. musim dat soft reset a zase jeden den funguje ako ma.
opicka_ce4you (149)|23.12.2008 17:07
jj me to nekdy prejde na today/TF3D a nekdy do volani. SR ale bohuzel neni optimalni jako reseni. Nicmene asi zatim jedina moznost jak to resit ...
každopádně by to chtělo aspoň nějaký edit aplikací, které se otáčejí samy, aby tomu tak nebylo, aby se neotáčely nesmyslně 2x.
pokud někdo ví jak tak plz napište
lnadeb (65)|24.12.2008 09:15
Gyrator je program celkem k ničemu, nesmyslně se to otáčí 2x v různých aplikací.
htcjirka (1875)|24.12.2008 09:57
Gyrator si musis spravne nastavit,navic lze ho i v nekterych dalsich aplikacich zakazat.Je to jen o nastaveni,ne jen naistalovat a pouzivat.
HTY (59)|24.12.2008 12:48
Přesně. Nastavil jsem si ho (já jen na dvě strany) a už se mi s programama nepere a jsem z něj nadčenej!:))
empiK (137)|24.12.2008 14:47
jak jsi si nastavil, aby se ti v urcitych programech neotacel displej? ja napriklad i kdyz jsem dal PickupPhone a HangupPhone nad Rotate a priradil mu 0, tak se mi pri volani stejne displej otaci. Budu vdecnej za navod.
milos797 (259)|26.12.2008 14:18
pripajam sa,tiez mi to nejde...
Brco_ce4you (447)|26.12.2008 15:53
Tak som neodolal a vyskusal tuto aplikaciu. No musim povedat, ze som sklamany. Najviac z rychlosti otacania displeja. Skusil som aj nastavenia, no stale to nie je ono. Vraciam sa naspat k premapovaniu telefonika v registroch na rotaciu.
bjirka (380)|26.12.2008 19:32
Co konkrétně komu nefunguje? Aplikace je super převracení okamžité. Norozumím výrazu nic nefunguje.
Brco_ce4you (447)|26.12.2008 19:48
No co si predstavujes pod okamzitym prevratenim. Ja si pod tym predstavujem to, co je mozne vidiet vo video pohlade na SE Xperia. Ked Pavel vysuva klavesnicu, je to "bleskove". To sa neda porovnat s gyrator2.
bjirka (380)|26.12.2008 20:44
Si děláš legraci anebo to myslíš vážně? Otáčení displeje v SE X1 se nedá porovnávat ani s přístrojem 5 let starým. Možná, až to někdo dodělá a jednoznačně s vypnutýma panelama, to možná (možná) bude někdy v budoucnu k použití.??? Měl jsi to zařízení vůbec v ruce ???? Nic nechápu, už ničemu nerozumím...Celý svět se zbláznil...
UserN1 (172)|26.12.2008 22:26
To je kazdeho subjektivni nahled zbytecne se hadat....spis bych se primluvil k odpovedi na zadosti podrobneho popisu nastaveni v gyratoru programu, ktere nechceme otacek. Ja jsem to delal presne podle videa a jejich strankach a stejne mi to aplikaci otaci...tak nevim, pouzivam posledni verzi r1
Brco_ce4you (447)|27.12.2008 11:36
[quote=bjirka]Si děláš legraci anebo to myslíš vážně? Otáčení displeje v SE X1 se nedá porovnávat ani s přístrojem 5 let starým. Možná, až to někdo dodělá a jednoznačně s vypnutýma panelama, to možná (možná) bude někdy v budoucnu k použití.??? Měl jsi to zařízení vůbec v ruce ???? Nic nechápu, už ničemu nerozumím...Celý svět se zbláznil...[/quote]

Mal som na mysli otacanie pri beznom Today, tedy vypnute panely. Tie nepouzivam ani na HD. Pred 5 rokmi sa na WM este displej neotacal :D Ako recenzent mam v ruke kazdy mesiac ine PDA a to uz nejaky ten rocik, cize mam s cim porovnavat. Ale spat k teme, je to proste stale nepouzitelne, pre mna kvoli rychlosti.
radospol (175)|27.12.2008 13:15
Mohol by niekto ochotny postnut jednoduchy navod ako nastavit gyrator, aby sa vsetko otacalo,len v nom vypnut otacania v albume?
milos797 (259)|27.12.2008 15:14
Neviem kam sa táto diskusia obracia... Podľa mňa otáčanie v Gyrátore funguje použiteľne rýchlo, celkom korektne... Avšak aplykácie, ktoré sa podľa mňa otáčajú zbytočne -
1. album - teda pozeranie fotiek vo full screen, pretože to raz otočí systém, a raz gyrátor
2. to isté videa pod touch flo
3. Keď zasuniem stylus, zablokuje sa HDcko a vtedy je zbytočné otáčanie (dokonca tu mi robí nejakú blbosť aj display, polovička dispeya sú len čiary)
4. Keď telefonujem je to zbytočné
5. Pri fotení a kamere (aj keď tam som si neni istý či to robí).

Potešil by ma naozaj malinky návodik s tým, akú hodnotu zadať ku čomu...
Ďakujem
empiK (137)|27.12.2008 17:07
uzivatele htcjirka, HTY tu psali, jak jsou ze nej nadseny a jak si ho nastavili a kdyz se maji podelit o to, jak to provedli, tak jsou najednou neviditelny :no:
htcjirka (1875)|27.12.2008 18:02
Panove,programek je natolik jednoduchy,ze by jste se take mohli trosku snazit a ne aby vas nekdo porad ve vsem vodil za rucicku,nejsem tu porad,mam take jine aktivity.
empiK (137)|27.12.2008 19:44
umim 16 svetovejch jazyku, ale dokazovat vam to nebudu, mam take jine aktivity :D

jak ja umim 16 svetovejch jazyku, tak umi htcjirka s gyratorem2...
empiK (137)|27.12.2008 19:49
pro ty co opravdu umi s gyratorem2 a chteji poradit:

at si pro stylus in (lock) nastavim cokoliv 0,1,2,3 ruzne rezim Portrait, Landscape, tak mi jde akorat tak vypnout zamykani HTCcka. Ale pokud chci mit HTC zamknute, rozhodi se obraz pri natoceni do landscape. Funguje nekomu zakazani otaceni displeje pri zamknute klavesnici?
radospol (175)|30.12.2008 00:04
Tak konecne clovek co popisal postup na upravu v gyratore.

Velka vdaka BEZYmu z smartmania!

[quote]Spusť gyrator, jdi do menu > events
Vytvoř novou událost (Add event) a tu pak edituj (Edit event)
Nějak ji pojmenuj a v záložce application dej > Learn Window Class.
Spusť iGO a vyndej a zandej stylus. Teď by se ti to mělo přepnout zpět do Gyratoru se správnou třídou okna.
Na záložkách Orientation a Stylus zatrhni vše a v sekci Actions nic. Apply changes.
Teď u této event v popup menu zvol Orientation.
A poslední krok, tvoje nová událost musí být NAD událostí "Rotate", tudíš tvojí událost musíš Promote nebo naopak "Rotate" musíš "Denote"

Takhle sem postupoval u některých oken, která sem nechtěl aby se přetáčela a fungovalo...[/quote]

sice popisuje ako nastavit igo,ale funguje tento postup aj na albume, aby sa uz dvakrat nepretacal.
opicka_ce4you (149)|30.12.2008 01:19
Funguje báječně!!! :D :D :D :yes:
milos797 (259)|30.12.2008 14:31
Tak naozaj ďakujem ze návod. Funguje to perfektne. Keby to tu bolo také konštruktívne vždy, tak tí, čo múdrovali by to tu dávno napísali :-)
Ešte raz díkes
UserN1 (172)|30.12.2008 17:56
Diky za navod!...uz vim co jsem delal spatne...nemel jsem novou event nad event rotate :)
jaguarik_ce4you (98)|16.3.2009 21:46
[quote=milos797]Neviem kam sa táto diskusia obracia... Podľa mňa otáčanie v Gyrátore funguje použiteľne rýchlo, celkom korektne... Avšak aplykácie, ktoré sa podľa mňa otáčajú zbytočne -
1. album - teda pozeranie fotiek vo full screen, pretože to raz otočí systém, a raz gyrátor
2. to isté videa pod touch flo
3. Keď zasuniem stylus, zablokuje sa HDcko a vtedy je zbytočné otáčanie (dokonca tu mi robí nejakú blbosť aj display, polovička dispeya sú len čiary)
4. Keď telefonujem je to zbytočné
5. Pri fotení a kamere (aj keď tam som si neni istý či to robí).

Potešil by ma naozaj malinky návodik s tým, akú hodnotu zadať ku čomu...
Ďakujem [/quote]

Pripájam sa ku milos797.Presne tie isté veci by som rád nastavil.
PLS pre nás menej zdatných a jednoduchých podeľte sa šťastlivci, ak sa niekomu podarilo:
a) zakázať otáčanie videa
b) zakázať otáčanie TF3D úvodnej obrazovky a jeho záložiek - displej robí čiaročky
c) zakázať otáčanie displeja pri zablokovanom HD
Ak to niekto zvládol, stačí malá indícia ako na to. Ďakujem

Pripájam postup čo sa zadarilo (aj napriek jasnému a stručnému popisu s iGO) možno niekomu pomôžem ak sa motá ako ja a niečo sa nedarí:

1) album - foto sa mi podarilo
spustiť Gyrator, MENU-Events...,na voľnej ploche pridržať stylus ,Add Event,(vznikne New Rule) - na nej pridržaťstylus - Edit Event: Overview pomenovať na ALBUM,Aplication - vybral som z preddefinovaných Album - napísalo HTCAlbumClass,Orientation - dať kvačky na všetky okienka,Stylus-dať kvačky na všetky okienka, Actions - žiadne kvačky - APPLY. V okne všetkých Eventov dole vznikol Event ALBUM. Pridržať stylus, zaškrtnúť Orientation, 4x Promote aby sa dostalo nad Rotate, APPLY a funguje
4) phone - postup ako 1), len stylus nechať v jeho komôrke.Všetko som robil ceruzkou. V kroku na záložke Aplication vybrať riadok Learn Window Class - 2x tapnúť tak aby sa vyšedil a nie aby ostal zelený - stlačiť ľavé (zelené) HW tlačítko telefonu (tým sa spustí Phone), vytiahnuť a zasunúť stylus, otvorí sa okno so správnym nápisom aplikácie v hornom riadku, APPLY a potom postup ako v 1)