Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Navigon 7210 - tipy, triky a obecné zkušenosti...

Tarabascz_ce4you (0)|14.12.2008 20:48
čest ;)

jsem čerstvý majitel navigace NAVIGON 7210 takže se podělím a pocity z prvních km a hned prosím o radu a pomoc :?

Zakoupil jsem si navigaci Navigon 7210 s mapami Q3/2008. Využil jsem Voucher kódu a mapy aktualizoval na verzi Q4/2008, vše proběhlo v pohodě až na POI a LandMark. Dokonce vše vešlo na dodávanou 2GB kartu. Naštěstí před samotnou instalací jsem si zálohoval orig. kartu s mapami Q3/2008. Takže co se stalo. V porovnání samotné české mapy z verze Q3 z verzí Q4 je rozdíl ve velkosti cca 2MB ve prospěch Q4 což mě potěšilo, ale po zapnutí přístroje (natěšení rychle opadlo) z menu nastavení totiž zmizla funkce "varovaní před dopravními kontrolami" a také funkce LandMark. Když jsem porovnal adresáře POI zjistil jsem že s mapami Q4 se nainstalovala sotva půlka POI bodů, taky chyběly soubory "curve..." což jsou zatáčky a jiné. :-( Taky některé soubory POI z verze Q3 mají mnohem větší velikost než u Q4 takže jsem původní (ty které měly větší velikost u Q4 jsem ponechal) POI body překopíroval z původní verze zpátky - zatím v poho. Vrátile se i funkce "varování.... " Pořád ale nefungovala funkce LandMark view 3D (nebyla ani v menu navigace) následně jsem zjistil že také složka stimhle názvem na kartě vůbec není (původně je pod složkou NAVIGON/MAP/ ) takže jsem ji vytvořil dle původních dat (Q3) a nakopíroval tam ten soubor co tam byl původně. Po zapnutí přístroje se v menu navigace tahle funkce již zobrazuje - mam ji zvolenou na ANO, ale přesto se 3D objekty nezobrazují. Původní soubor má název LandMark_EU_Q3_2008.nfs myslel jsem si že právě v názvu bude problém takže Q3 jsem přepsal na Q4 ale přesto to nefunguje. Nevím, mám pocit že Navigon tohle nemá ještě uplně dotažené.

A jaké je z toho resumé ???? :-)
Buď něco dělám špatně já, nebo né vždy je lepší to co je zrovna nejnovější :(
Takže já osobně mapy Q4 jsem si hezky uložil na disk v PC a do navigace vrátil původní data Q3 a vše funguje jak má.

Jinak navigace je to hezká, opravdu rychlá jak na výpočet trasy tak na přepočet a pod.
Když špatně odbočím, tak navigace má již propočítanou novou trasu daleko dřív než se z toho vzpamatuji já sám :-)))
Navigovaní do jizních pruhů v Praze funguje velice dobře (samozřejmě pouze na frekventovanějších silnicích - odzkoušeno zatím pouze v Praze na magistrále, dále nájezd z z ul. modřanská na Barandovský most ), v samotném centru kde jsou dva pruhy v jedném směru a pak sjezd to neukazuje což v budoucnosti může přijít.
Vyzkoušel jsem i funkci Reality View ve směru z centra po magistrále a sjel jsem zní na exitu 2 (Šeberov) - byl jsem mile překvapen, že tato funkce funguje i u nás.
Tuto funkci jsem očekával spíš po brouzdání západoevropských zemí.
Konce týdne pojedu na Slovensko (Praha - Veľký Krtíš cca 600km -- po Nitru jedu po dálnici) tak jsem zvědav pak napíšu co a jak.


Nicméně k zpátky k funkci LandMark Chtěl bych poprosit o radu komu se povedlo zachovat tuhle funkci i s mapami Q4 jak na to. Díky moc Marek PS: za zmínku stojí i to, že když bych chtěl funkci LandMark zakoupit /což se mi moc nechce když v Q3 jsem to měl) tak na ofic. stránkách pro typ 7210 to není ani možné víz odkaz.: http://www.navigon.com/site/int/en/maps_services/products/7/content/1261
Tarabascz_ce4you (0)|4.1.2009 19:11
Tak po dlouhé době, jsem dostal odpověď ze servisního centra NAVIGON-u.
Vše již dali do pořádku a je potřebné si znovu stáhnout novou verzi map Q4-2008, automaticky se stáhne a nainstaluje již zmíněnej soubor LandMarks zatím pořád Q3-2008 nicméně je o cca 2,5MB větší v porovnání se starým souborem, ale důležitý je to, že s mapami Q4-2008 spolupracuje.
Také se stáhnou a nainstalují nové POI soubory, ale ty původní doporučuji zálohovat protože některé mají větší velikost tudíž víc dat.
POI soubory to chce skrátka nakombinovat něco původní a něco z nově stažených.
To samé chce to zpátky nakopčit do složky POI dva sobory: CurveWarner.pom a CurveWarner.nfs
Po nové instalaci map tyhle dva soubory zmiznou a z menu zmizne funkce varování před zatáčkami - takže jenom nakopčit zpátky a je to OK.
Před stažením nových map budete vyzváni na aktualizaci softwaru z verze 7.3.2 na 7.3.4, ale má to přes 200MB,proto doporučuji to dělat vše na větší min. 4GB kartu - na tu 2GB verzi se nové mapy a aktualizace softu nevejdou.
Ja osobně musel par "nepotřebných" souborů dočasně (než si koupím větší kartu) smazat abych to tam nacpal.
V připadě jakýchkoliv dotazů se na mě obraťte, bude-li to v mých silách rád poradím a pomohu.

Jinak až mi dorazí větší karta chci si zakoupit také program POI-Warner 7 a zkoušet v navigaci rozchodit POI body z poi.cz - co a jak pak jsem hodím

Tady je správa se supportu NAVIGON:

Dear Mr. "XY",

Thanks for your e-mail. All preinstalled features will be updated as soon as you update your maps.

For further assistance please do not hesitate to contact us.


Yours sincerely
Zdenek Malinsky (9781)|4.1.2009 20:08
Tady jsi dosti ne off-topic, ale off-forum či off-web. Fórum Navigace Navigon je jen a pouze pro navigační software pro zařízení s OS Windows Mobile a nikoli pro PNA (all-in-one) navigace, kterou model 7210 je. Copak jsi si nevšiml zaměření celého webu i fóra, tj. První český portál o Windows Mobile?

Doporučuji nějaký web či fórum, které se problematikou těchto navigací zabývá, např. poi.cz
Tarabascz_ce4you (0)|4.1.2009 20:32
jj vsiml neměj strach - je to jenom v skratce pro ty, kdo na toto forum náhodně zabloudí jako ja :-)