Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zpozdovani GPS - tomtom 7

turox (1)|12.12.2008 08:20
Ahojte, mam dotaz a nikde jsem nenasel odpoved... Kdyz jedu s navigaci TT7 s internim gps, zpozduje se mi ukazatel tak o 50-100m... muzete mi poradit co s tim? a jeste jedna mozna hloupa otazka - jde zmensit pismo v sms zmensit pismo? nikde jsem to nenasel... predem diky moc
opicka_ce4you (149)|2.2.2009 21:02
JO tak to mám stejný problém. Používám TomTom 7.910.9185. ROM mám 1.19.831.0 (25581) a radio 1.09.25.14.
Geoffrey_ce4you (189)|4.2.2009 11:29
Je to zajímavý, mám na HD TomTom 7.90, IGO v8.3.2.64873 a Garmina 5.0.20w , měl by být taky poslední. Spožďuje se mi to ve všech třech navigacích a to mě dost sere... U IGO a Garmina mi to dokonce nejde úplně plynule, ale jakoby to přeskakuje. Na předchozí Artemisce naprosto bez problémů, plynule a zcela přesně. :no: Zatím první závažná vada, co jsem objevil.
mpis (120)|5.2.2009 23:56
spuštěním tohoto cabu se výrazně vylepší funkce GPS. (zpožďování, trhavý posun mapy, lepší citlivost)
opicka_ce4you (149)|6.2.2009 00:36
Super, snad to pujde i na HD. Už to instaluju a jdu to hned testnout :)
Doufám, že nepotkám VB, už jsem něco požil. Škoda, že to nemůžu testnou v garáži :(


EDIT:
Tak jsem to byl otestovat a u mě teda nepomohlo! :no:
Aktuální ROM: 1.19.831.0
Aktuální Radio: 1.09.25.26U

Brco_ce4you (447)|6.2.2009 14:42
Ja pouzivam slovensky Sygic McGuider a bez najmensich problemov. ROM: 1.14 origos a RADIO: 1.10.
peter63 (35)|8.2.2009 09:09
blba otazka, ale skusili ste vypnut aGPS? Cital som, ze problem je prave v tom.
htcjirka (1875)|8.2.2009 13:24
Zadny problem se zpozdenim nenam,ani ostatni navigacni software s tim nemaji problemy,narozdil od Touch pro,kde s tim problem znatelny byl.

Pouzivam rom 1.19.831.0
Radio 1.09.25.14

TT7 v 7.915.9196
iGO 8.3.2.64029

a samozrejme aGPS vypnutou.
radekhulan (315)|8.2.2009 14:25
Také nemám v žádné navigaci problém se zpožďováním, standardní ROM bez flashe, jen vypnuté A-GPS.
dvzd (139)|8.2.2009 18:39
Také nemám s GPS žádný problém.
petan_ce4you (10)|8.2.2009 21:22
Mám také problém se drobným zpožděním navigace TomTom a trhavým posunováním po mapě. Jsem laik a tak se možná hloupě zeptám co je to vypnout A-GPS ajak se to dělá. Je to vypnutí automatického spravování gps systémem windows v nastavení gps v menu telefonu? A ješte se chci zeptat, jestli se nechá u interního gps nějak ovlivnit přenosová rychlost.
radekhulan (315)|8.2.2009 23:09
[quote=petan]trhavým posunováním po mapě. [/quote]

Podle verze TomTomu to nemusí být problém. Žádný GPS chip nedodává pozice plynule, spojitě, ale třeba jen 2x za sekundu. Některé navigace s tím pracují tak, že spojitě pohnou mapou z jednoho bodu do druhého a vytváří tak iluzi plynulosti (iGo8), jiné prostě kreslí bod za bodem (starší verze TomTom).
tortoise (546)|8.2.2009 23:21
Já jen dodám, že 99% všech GPS přijímačů udává polohu jednou za sekundu, pak je tu ještě několik málo výjimek, které to zvládají 10x za sekundu. Sám neznám žádný přijímač, který by pozici udával 2x za sekundu.
Navíc k tomu zpoždění - určitý problém je totiž fakt, že GPSka udává polohu v okamžik X. Vzhledem k nejběžnější frekvenci udávájí polohy 1Hz je pravděpodobné, že v už v momentě, kdy software z GPS načte data o poloze, jsou tato o něco starší (v nejhorším případě skoro o 1s). Dále s tou polohou software nějak musí pracovat, vygenerovat grafiku apod. a to také něco trvá a výsledkem je to, že se GPS jakoby zpožďuje. A čím rychleji jedeme, tím větší chybu to zpoždění bude mít.

Třeba konkrétně TomTom Navigator 6 tohle řeší tak, že s uvedenou chybou počítá a pozici si "předpočítá" a odhadne, kde bychom asi tak právě mohli být. Což běžně funguje poměrně dobře, ale legrace nastane, pokud najednou uděláte něco, s čím TTN při svých odhadech nepočítá. Například prudce zpomalíte nebo naopak zrychlíte. Pak je krásně vidět, že pozice vykreslená v mapě je prostě domýšlená.
petan_ce4you (10)|8.2.2009 23:22
A prosim ještě o radu s aGPS. Co to vlastně je a jak se k tomu dostanu. Jak to vypnout.
mijou (109)|8.2.2009 23:58
Kedze to tu uz bolo stokrat a ocividne sa ti nechce pozivat tl. HLADAT, a mne teraz tiez nie, tak ti odpoviem asi takto!
Opoved na prvu otazku najdes v tejto sekcii v teme Problemi s GPS riesitelne soft resetom, strana 2 na konci
Odpoved na druhu otazku Nainstalovat AdvancedSettings a v nom v zlozke GPS vypnut aGPS
petan_ce4you (10)|9.2.2009 00:09
Asi jsem fakt amatér nebo ho mam moc kratce ale kde nebo odkud NAINSTALOVAT.................. Je to v nastavení nebo ........... Asi to potřebuju víc polopaticky. Nezlob se.
opicka_ce4you (149)|9.2.2009 19:52
ACT stahneš třeba tady.
aGPS, pokud jsem to dobře pochopil je v ACT jako Assisted GPS. Bohužel ho nemůžu vypnout, protože ho mám defaultně jako Disabled. A stejně se seká ... ???
Geoffrey_ce4you (189)|10.2.2009 12:50
[quote=rADo2]Také nemám v žádné navigaci problém se zpožďováním, standardní ROM bez flashe, jen vypnuté A-GPS.[/quote]

Já to už říkal, ty musíš mít jiné Touch HD ;) O tomto problému je toho na XDA i jinde na netu mraky a je to zatím "obecný" problém Touch HD s kterým si nikdo neví rady. Na základě diskuze s tebou mám taky čistou ofiko ROM a samozřejmě vypnuté AGPS. A je to stále stejné. TomTom mi jede plynule, na rozdíl od IGO8 a Garmina, ale poloha je v závislosti na rychlosti spožděná o cca. 15 - 50m. Ještě musím vyzkoušet třeba VITO Navigator, jestli to dělá taky.

Jen někteří vyvolení jsou jinde :D

Losos_ce4you (1147)|10.2.2009 13:59
Nic si z toho nedelej , zkousel jsem ruzne psi kusy ale zpozdeni mensi ci vetsi tam je take porad , neni to sice takova katastrofa jako treba u Diamonda , ale prejet krizovatku neni bohuzel problem :-( Pritom teoreticky by to castecne resitelne byt melo - treba Xperie ktera ma nemlich ty same streva (snad krome revize proceseru) timhle neduhem trpi daleko mene , pri sledovani sice to je znat , ale minimalne , problemy pri navigaci to nedela . Neni mi jasne proc to nelze resit take u HD,Diamonda,Raphaela atd ...

Mozna by za zkousku stala Route66 ve 8.verzi , mapy uz to ma take Navteq z 3Q , takze v pohode , na HD to bohuzel ted zkusit nemuzu , ale na jinych zarizenich se navigace zpresnila ,oproti TomTomu i iGO ...
mijou (109)|10.2.2009 21:15
Neviem preco, ale ja problem so spozdovanim nemam, az na jazdu na dialnici! Tam je pravda , ze pri rychlosti cca 140 km/h to oneskoruje o cca 1 - 1,5s!
Ale predsa aj spracovanie udajov GPS nieco trva!!! :) :) :)
Geoffrey_ce4you (189)|11.2.2009 07:54
Kdych měl přistoupit na tezi, že to něco trvá, nesměl bych mít předtím dvě HTCčka, kde nebylo spoždění ani metr a jejich výkon byl proti HD směšný ( na Artemisce jsem používal taky TomTom7 a Garmin, IGO8 se mi sekal kvůli paměti, tak tam byl jen na testování. Je ale pravda, že se to dramaticky mění s rychlostí, resp. do cca. 20-30 km/h to není vůbec znatelné, pak to najednou začne být pozadu. Mě to vadí hlavně ve městě, někam jedu, neznám to tam a najednou odbočka v prd... Typicky když něco hledám v Praze :no:
Losos_ce4you (1147)|11.2.2009 10:22
No,par odbocek - vetsinou ve mestech jsem take propasnul :-( normalni to neni , pokud pouzijes externi BT a samostane PDA je trasa prakticky 100% presna . To same plati o MDA na jinem HW , Samsungy a Asus prakticky zadne prodlevy neznaji . Je tam nekde nejaky kopanec - bud driverovy , hadwarovy ci nejaky jiny .... na ktery bud HTC kasle nebo z nejakeho duvodu nelze resit , tezko posoudit . Jedine se s tim naucit zit :-) respektive jezdit :-D
primalf_ce4you (2)|11.2.2009 12:28
Ja tez potrvzuji ze na HD nemam absolutne zadny problem s lagem. Pred HD jsem mel Touch pro a to jsem z duvodu lagu dal pryc jelikoz tam zpozdeni bylo onech vsude resenych 15 az 50 m at jsem delal co jsem delal. Ted s HD opravdu nemam problem.
mattakh (49)|11.2.2009 13:39
Stastni to lide, taky mi to ukazuje s lehkym zpozdenim, zatacku hlasi dyz uz ji prejizdim apod. Neni to zpozdene o moc, ale je to zpozdene dost na to, abych jel blbe pokud je nekde vice odbocek za sebou. Pouzivam IGO8.
tortoise (546)|11.2.2009 14:20
[quote=mattakh]ale je to zpozdene dost na to, abych jel blbe pokud je nekde vice odbocek za sebou. Pouzivam IGO8.[/quote]
Já myslel, že přesně z důvodů, aby se tohle nestávalo, mívají navigace nejen zvukový, ale i grafický výstup. Jinak jsem měřil zpoždění a všechny navigace, které jsem testoval, ho měly kolem 2s. A to na různých přístrojích.
mattakh (49)|12.2.2009 09:14
samozrejme sem to myslel tak, ze to i zobrazuje spatne, nejen mluvi.. proste uz sem za zatackou, kdyz na navigaci teprve jsem tesne pred ni a hlasi mi, ze bude zatacka..
tortoise (546)|12.2.2009 09:46
Ale když je to maličko posunuté na displeji, tak to přece letmým pohledem srovnám s realitou a hned vidím, že ta odbočka, kterou to ukazuje za 50m, je hned ta první, kterou mám odbočit a že je to ve skutečnosti třeba jen 15m. Ne že by to nebylo nepříjemné, ale dá se na to celkem zvyknout.
Geoffrey_ce4you (189)|12.2.2009 11:05
Samozřejmě, že se zvyknout dá... ajistě to i přežiju :D Ale proč to na HTC Artemis nedělalo vůbec a tady dost ??? Tam jsem byl přesně na pozici. To nechápu. A proč ( jestli nekecají ) to někomu na HD funguje v pohodě ?
janox (216)|14.2.2009 20:05
Nechcem začínať novú tému ale viete niekto pls dať radu na môj problém?
Včera ráno som zapol iGo8 a po cca minute začal sekať až prestal úplne fungovať. Taktiež nefunguje Garmin a ani Google maps nemôže nájsť GPS satelity. Skúšal som asi 10x po sebe HR a raz sa aj začal chytať ale po cca 5 minútach zasa nič. Teraz sa už vôbec nechytá a nemôže nájsť žiadne satelity. Sťahoval som aj Quick GPS ale nepomáha. Pred tým fungovalo 2 mesiace všetko na 100% a fix vždy do 10-20 sekúnd. Nič som neinštaloval ani nemenil. Máte niekto radu, alebo je v čudu GPS prijímač a pomôže iba servis???
Ešte som skúšal kontrolu cez Visual GPS, ale hádže stále problém s portom COM 4 takže zasa nič. Asi ma porazí...
Dajte pls radu :evil: :dead:
opicka_ce4you (149)|17.2.2009 18:51
Hustý ...
včera se satvil kamarád s HD a mu tam jede tomtom na legal jak svina ... !!! grgrrr
proč mě ne, když to je úplně stejný .... !!!!
nic nechápu
nechci žít!
mpis (120)|18.2.2009 10:16
to opicka:
mě TT7 na HDčku jede taky bez problémů.
Pomůže jedině učit se, učit se, učit se.:))
Na IE jsou mraky informací k TT7.
opicka_ce4you (149)|18.2.2009 12:30
Spíš nechápu to, že jsou dva stejný telefony v nich stejný softy a na jednom to jede a na druhým prostě ne. Tak nevím kde se to teda naučím ..
salkomafia_ce4you (0)|15.3.2009 18:58
A tvůj kámoš má jakou ROM?
mirdanb (0)|22.3.2009 07:37
Poradte mi nekdo kde sezenu - koupim navigacni softy na Touch HD .

Diky predem

mirek

edit: precti si pred vlozenim prispevku pravidla
dvzd (139)|22.3.2009 20:20
Commando_ce4you (121)|30.3.2009 17:38
Četl jsem tuto diskuzi a klepal se hrůzou - oprávněně! Mám TomTom v 7.910 (9185), ovladač GPS v1.20. Dnes ráno cestou do práce jsem zkoušel zapnout navigaci (na zkoušku - cestu znám :D ) a trvalo cca. 10 minut než se načetla poloha. Satelitů bylo načteno asi 7, ale všechny byly šedé a ne a ne zmodrat :) Když se poloha načetla, tak už jsem byl asi jen 500 m před cílem a koukal na zpoždění. I při rychlosti +- 30 km/h bylo zpoždění 20 - 40 metrů, což je pro navigování nepoužitelné, protože přejedu odbočku! Ještě než jsem dojel a zaparkoval, tak mi signál zmizel! Za celou cestu z práce zpět se GPS vůbec nechytlo a po dojetí jsem musel stát venku před barákem asi 5 minut, aby se satelity načetly. Nevím co s tím a jsem zoufalý. Minulý týden mi na dobropis vyreklamovali E-Ten Glofiish V900, ve kterém jsem používal integrované aGPS a stejného TomToma - GPS se chytalo do 30 sekund a o zpoždění jsem do dneška nevěděl, že může u nějakého zařízení existovat. Lagy nemám. Ještě mám Samostatného TomToma 720 do auta a ten je úplně bez problému.
Proboha co s tím??? Vždyť to vlastně vůbec nefunguje :mad: Jinak aGPS je defaultně vypnuté, ale nechápu co je na něm špatného - mělo by přeci naopak pomáhat. Jinak SW resety mi k fixaci nepomáhají.
mpis (120)|30.3.2009 19:06
Já si HDčko nemůžu na navigaci vynachválit. GPS se chytá do 10 (slovy deseti) vteřin. Používám TT7, iGO8 v autě, Oziexplorer na turistiku.
Originální ROM ve spojení s počeštěním od Sunnysoftu je neštěstí. Chce to ihned flashnout jinou ROM a radio.
Jo a taky je třeba používat QuickGPS.
To, že nechápete co je na aGPS špatného je tím, že o tom nic nevíte. Zkrátka TT7 a iGO8 s tím neumí pracovat.
htcjirka (1875)|30.3.2009 21:25
[quote]Proboha co s tím??? Vždyť to vlastně vůbec nefunguje[/quote]

Take se pridavam,ze na HD je navigace absolutne bez problemu,fixace do 10 sec.Ani zadne problemy se zpozdenim neregistruji a nikdy jsem nemel.
hafush (136)|31.3.2009 01:20
Přesně jak píšou kolegové. Funguje to a moc dobře.

To: Commando
Ty začni za prvé s tím,že pokud jsi si zapnul nějakým tweakem aGPS (asistovaná GPS),tak ho okamžitě VYPNI (s ním to opravdu nebude fungovat nikdy) . Neplést si aGPS a QuickGPS (rychláGPS) , kterou naopak použij pro to ,aby ti z internetu stáhla polohu satelitů. Potom je fix za pár sekund.
Pak můžeme radit dále.
Geoffrey_ce4you (189)|31.3.2009 16:00
Tak já také nemám žádný problém s fixací satelitů, s posledním rádiem 1.13 fakt kolem 10-15 vteřin a tak o 2-3 satelity víc než předtím. Mám ale trvalý problém s tím spožděním... Dělá mi to ve všech třech navigacích ( TomTom 7, IGO8 i Garmin XT ). To spoždění je evidentně vázáno na rychlost a podle mě to je spíš problém software než GPS v HD. Zajímavé je, že v Artemisce mi to nedělalo vůbec. Zkoušel jsem už několik ROM, teď mám L26.
Commando_ce4you (121)|31.3.2009 17:20
Navigaci jsem tedy zkoušel s programem "rychlé GPS" (zajímavé, že tento program jsem aktualizoval minulý pátek, ihned po zakoupení HDčka a před před výše psaným příspěvkem). Aktualizoval jsem tedy znovu polohu družic, program nechal běžet v pozadí a pustil TomTom. Při nastavení na interní GPS TomTom píše: "Chybí GPS" a nenajde ho. Pokud nastavím jiné GPS a port, tak GPS najde a fixace je max. do 30 sekund venku a do 2 minut doma pod střechou :yes: . Bohužel se i zbytečně aktivuje Bluetooth. Zajímalo by mě však, pokud bych jel třeba na 14 dní na dovolenou, jak pojedu zpět, protože rychlé GPS už nebude aktuální a bez něho zajisté budu mít opět stejný problém jak jsem již popisoval. :)
Bohužel, poloha v mapě má stále výrazné zpoždění za realitou. To jaký to bude mít vliv na navigaci jsem ještě nezkoušel. Zároveň jsem to i zakřikl s tím lagováním - bohužel to laguje, ale to není něco, co by mi extra vadilo.
Štěstí, že jsem jen "příležitostný navigátor" :))
Chrono Leggionaire (187)|31.3.2009 19:48
Známý si před pár dny koupil nové HD a má problém s fixací satelitů (trvá vždy několik minut) a pokud se mu to nakonec podaří, tak je znatelné zpožďování, které s minulým Artemisem (později Kaiserem) nezažil a činí tak navigaci nepoužitelnou. Zkoušel flashovat jiné ROM i verze rádií, ale pokud se dostaví zlepšení, tak jen nepatrné. Chystá se to v nejbižší době vyreklamovat.

OT: osobně jsem měl s Raphaelem obdobné problémy, ale vyřešilo je nové rádio. Nyní mám fix do pár sekund a zpožďování v TomTomu téměř neznatelné. :)
bjirka (380)|31.3.2009 22:37
Hm, tak to by mě fakt zajímalo co uvedete do reklamačního protokolu: " ukradl jsem (nejspíše navíc i blbě, protože ostatním to funguje) aplikaci tomtom7 a ona se zpožďuje! Chci aby jste mi to opravili...Jo to bude fakt docela úsměvné...
Chrono Leggionaire (187)|31.3.2009 23:39
4 jirkab

Z čeho usuzuješ, že používá navigaci TomTom7? Své domněnky a spekulace si nech laskavě sám pro sebe. Pokud se gps chytne na volném prostranství nejdříve za tři-čtyři minuty a někdy vůbec, tak je to snad jasná vada čipu. O enormním zpožďování ani nemluvím, pokud vůbec dojde k fixnutí satelitů. Zkoušeno s GPSTest, GoogleMapami, Sygicem, RichesseGPS, iGO8 .Všude se gps chová stejně. Stejně špatně




edit: 6.dubna 2009/22:53

4 jirkab
Pročítal jsem si zde všechny příspěvky a není to tu jen o TomTomu7, ale i o jiných gps softech. Osobně jsem to bral jako téma, kde se zkrátka řeší problémy s gps. Ovšem název tématu je takový, jaký je. V tom máš pravdu.
V té větě, kterou jsi ocitoval, jsem zmínil vlastní zkušenost, kdy přeflashování rádia mělo velmi pozitivní vliv na chování gps modulu (u mého TouchPro s TT7). U kolegy s HD to tak jednoduché bohužel nebylo. MDA má nyní v servisu
Godin_ce4you (46)|6.4.2009 12:21
Ahoj všem, chtěl bych požádat kolegy, kteří tvrdí, že jim TOMTOM7 jede bez problémů se zpožďováním, aby napsali, jakou používají ROMku, Radio a verzi TOMTOMa. Já měl pocit, že se mi dříve nezpožďoval a podezřívám nové Radio. Díky všem.
Geoffrey_ce4you (189)|6.4.2009 15:33
Já měl všechny Rádia ( nyní 1.13 ), ROM jsem zkusil obě originální a další neoriginální a nic. Pořád se zpožďuje. Jinak pro ty chytrolíny, co si všechno kupujou a mají na dveřích Mirka Dušína. Nainstaloval jsem si zkušebně SmartMap, kterou jsem si kdysi koupil asi za 2900,- Kč + nějaké upgrady, co mě to nabídlo. Musel jsem kvůli tomu volat na tu jejich firmu, jelikož mám už jiné PDA :no: a číslo mi to nebralo. A co ??? Samozřejmě se také zpožďuje. Už je z HD pryč, to je fakt strašnej program... :mad:
bjirka (380)|6.4.2009 19:35
pro Geoffrey: nemám na dveřích "Mirka Dušína", jestli to tedy bylo míněno na mě. Jen jsem reagoval na to, že TomTom Navigator ve verzi 7 není !! oficiálně dostupný pro WM zařízení, kromě tří zařízení od HTC mezi nimiž Touch HD není. To je vše. Sám osobně TT7 používám (tzn. těžko jsem ho mohl zakoupit, když mám zařízení HTC Touch HD). To jen tak na okraj, aby jsme si ujasnili co a jak.
pro Chrono Leggionaire: To že jsi psal o aplikaci TomTom Navigator 7 na HTC Touch HD jsem vyvodil z toho, že název tohoto tématu je "Zpozdovani GPS - tomtom 7" a poslední věta tvého příspěvku na který jsem reagoval zněla takto:
[quote=Chrono Leggionaire]...Nyní mám fix do pár sekund a zpožďování v TomTomu téměř neznatelné. :) [/quote]
Tak buď zdráv a plně rozviň svůj klid.

No a teď k tématu: TomTom 7 se mě osobně na HTC Touch HD zpožďuje o cca 10-20 metrů, což je prakticky nepodstatné, pokud jede řidič pouze podle hlasové navigace není problém žádný. Další otázka je, kde na šipce v navigaci budeme brát, že je naše aktuální poloha. Pokud budeme oproti předchozím přístrojům, kde byla aktuální poloha na prostředku šipky, předpokládat, že na HD je to přesně na její špičce, tak se zpožďování nekoná. To je asi ten rozdíl...
Godin_ce4you (46)|7.4.2009 09:34
Tak já dle vzoru některých kolegů, kterým tímto děkuji, mám aktuálně ROMku 7.5 od Laurentiuse, Radio 1.13 a TT7 verzi 9.915 a zpoždění jen velmi nepatrné a jak psal bjirka, tak pokud beru auto jako vrchol šipky na dispeji, tak to téměř sedí. Takže už se dá navigace používat. Díky všem za pomoc.
scrollbol (42)|7.4.2009 09:44
Asi tak žádné zpožděňí se nekoná.Davideck rom wm 6.5 v6, tt navigator 7.910