Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch HD - problém - nejde odeslat SMS

Beleval_ce4you (0)|9.12.2008 14:10
Dobry den,

vcera jsem si koupil v Alze HTC HD a zatim jsem spokojeny az na jednu podstatnou chybu. Nejde mi odeslat SMS. SMS mi normalne chodi, ale kdyz ji zkusim odeslat, tak mi to zahlasi: "Your text message cannot be sent. Be certain that your service center address is correct in Settings and then try sending the message again." Zkousel jsem se divat v nastaveni do Phone a tam v zalozce services na voice and Text Messages kdyz dam get settings tak mi to zahlasi:" Cannot read settings from the network. Try viewing settings later, or disconnect data connection and try again.". Takze nevim ani jak se podivat na nastaveni sms od O2 abych je pripadne zmenil do funkcniho stavu.

A taky bych se chtel zeptat jestli jsem teda pripojeny prez data porad, pripadne da se to nekde vypnout?

Diky moc za pripadnou odpoved, bez SMS je mi HD na dve veci...
JecminekMaselnik (464)|9.12.2008 15:21
od konce:
jestli jsi připojen přes data zjistíš podle ikonky v horním panelu na displeji, kde vidíš G nebo E, případně U nebo H. Jestliže vedle tohoto písmene uvidíš nad indikací signálu ještě malý čtverec s písmenkem, jsi připojen. Odpojit se můžeš pomocí connection manageru, kterého najdeš mezi programy. Poslední tlačítko data connection vypíná datový přenos. Není-li podsvíceno, nejsou data aktivní.
Pro správné nastavení telefonu by Ti měla přijít autokonfigurace od operátora. Zkus provést hardreset a vyčkat.
Beleval_ce4you (0)|9.12.2008 17:03
Tak jsem provedl hardreset, chvili po spusteni mi nabydl jestli chci nastavit pro O2, tak jsem dal ano. Potom jsem ho na vyzvani restartoval a zadna zmena.
RStein (2012)|9.12.2008 17:21
Pravdepodobne se Vam nennacetlo SMS centrum ze SIM karty.
Jdete do Start/Nastaveni/Osobni/Telefon - dale jdete na zalozku Sluzby (Services) a vyberte ze zobrazeneho seznamu moznost Hlasova schranka a zpravy SMS. Kliknete na tlacitko zobrazit nastaveni. Hned v prvnim textovem poli muzete zmenit SMS Centrum - pro O2 by melo byt stale 420 602 909 909, ale pro jistotu si to overte, sam pouzivam TMO.
Beleval_ce4you (0)|9.12.2008 17:25
No to bylo prvni co jsem zkousel. Jak pisu v prvnim prispevku tak kdyz vyberu tu sluzbu a zkusim ji zmenit, tak taha ze site informace a zkonci na hlasce:" Cannot read settings from the network. Try viewing settings later, or disconnect data connection and try again.". Datove pripojeni mam vyple tak nevim co se zblaznil.
RStein (2012)|9.12.2008 17:50
Aha, omlouvam se, ten vas popis jsem nejak ignoroval.Potom vasi asi nepotesim - pokud ta hlaska nezmizi, muze se u Vas vyskytnout jedna z nekompatibilit mezi konkretni SIM a PDA (aktualnim radiem). Zazil jsem i to, ze jedna SIm karta chodila na Simensu, ale ne na NOKII, a druha si zase oblibila Nokii, ale Siemense ignorovala. :)
Predpokladam, ze se Vam urcite nechce u noveho zarizeni flashovat ihned radio a experimentovat, proto mi jako nejlepsi cesta prijde navsteva znackove O2 prodejny, zadost o novejsi SIM a pred obsluhou v O2 si i novou SIM vyzkousejte.
Beleval_ce4you (0)|9.12.2008 17:57
Diky za radu. Zitra zajdu do O2 pro vymenu SIM. Potom napisu jak to dopadlo. Jen v O2 to bude sranda, mam firemni pausal a jednatel, ktery s nim muze zachazet je v Mexiku, ale asi to bude jednodussi, nez to resit ze strany telefonu. Diky moc
montes_ce4you (1)|11.12.2008 14:20
Ahoj,
taky jsem mel tento problem. Nahodou jsem prisel na to jak jej vyresit. Postup je nasledujici:
1.Start->Settings
2.Connections->Advanced Networks
3.SMS Service
4.Zde je potreba nastavit: "SMS over: GSM preferred"

Po tomto prenastaveni je mozno SMS zasilat.

Montes
ReWegar (84)|30.12.2008 22:50
ahoj mam stejny problem :(
vse jede az na odelsani SMS (neukaze se zadna hlaska nic)
cislo centra je ok :(
jo operator je VODAFONE (predplacenka)
Falka (5)|31.12.2008 09:36
stejny problem u O2...po zkouseni vsech rad s nastavenim viz vyse mi bezpecne pomohlo az zajit do obchodu a vymenit simkartu za novejsi model
ReWegar (84)|31.12.2008 10:29
tak jsem zkusil odinstalovat vse co sem tam dal a ejhle zacalo to jet. Tak ted instaluju po jednom softu a zjistuju kterej to podelal :)
dam vedet