Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

OziExplorer CE - jak zvýšit počet zobrazovaných bodů v Tracks?

Vilemx (4)|9.12.2008 12:37
Marně se snažím zjistit, zda lze přimět Ozi CE k tomu, aby zobrazoval trasu delší než 1.000 bodů (nastavení Track Tail nedovolí víc jak 1.000). Je sice hezké, že Ozi do paměti ukládá neomezeně dlouhé trasy, ale pokud zobrazuje jen poslední kus .... :(

Otázka tedy zní: existuje nějaká vychytávka, aby Ozi ukazoval celou trasu bez omezení (myšleno alespoň nějaký ten den jízdy, cca 1 až 2.000km)?
Vychytávkou myslím třeba
- nějakou "úpravu" programu (skript, oprava parametrů, atd., doufám, že mě admin nevyloučí) :),
- možnost nastavení citlovosti GPS (třeba nějakým SW běžícím mezi Ozim a BT či GPS rozhraním),
- nebo třeba i filtr trasy chodící pod CE!!!. Ten filtr ve velkém Ozim pro PC mi je na cestách vcelku k ničemu, když s sebou nemám PC :(

Když jsem měl první GPS modul (cca r. 2000), tak jeho citlivost byla sice malá, ale zobrazovala se mi dlouhá trasa s menší přesností (dostačující). Po zakoupení nového GPS modulu sice (zbytečně) stoupla přesnost, ale rapidně se snížlia délka zobrazované trasy na několik málo hodin jízdy :(

Odůvodnění omezení na 1.000 bodů z důvodu nároků na HW uvedené na stránkách Oziexlorer.com se mi zdá v současnosti jako překonané :(

Díky za jakýkoliv tip, Vilemx
Aaaik (123)|10.12.2008 16:22
Zkusím aspoň nepatrný tip. Nějaké parametry tras (tracks) se mění v konfiguraci(File->Config.->Tracks-6.shora), nijak jsem s tím neexperimentoval, ale mám za to, že lze měnit úseky mezi body apd.
Ale prohlížení celé trasy v PDA lze provést pomocí
View->Tracks->Replay Track,
myslím, že to projede celou zaznamenanou trasu. Není to sice ono, ale aspoň možnost.
Vilemx (4)|12.12.2008 09:24
Obávám se, že v v nastavení Tracks v OziCE se můžou měnit všechno, jenom ne podrobnost ukládání (je natvrdo daná, alespoň na stránkách Oziexplorer.com to je uvedeno) a počet zobrazovaných bodů zle volit mezi 1 - 1.000 :( Nad tisíc bohužel ne. A já bych potřeboval tak 15.000 až 20.000 :(