Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GScroll - nový způsob ovládání zařízení Touch Diamond a Pro

Pavel Koza (4761)|9.12.2008 09:39
http://www.mobilesrc.com/GScroll.aspx

Ovládací plocha pod displejem nevyhovuje každému, především při hodnocení kurzoru jsou slyšet velmi rozporuplné reakce. Nyní je k dispozici velmi zajímavá utilitka, která problém originálním způsobem řeší. Nabízí ovládání dvěma dalšími způsoby s využitím kapacitních vlastností ovládací plochy či gravitačního senzoru. Jak to funguje si můžete prohlédnout na tomto videu:

[youtube]http://www.youtube.com/v/ZEX1oV4fK1M[/youtube]

Aplikace není zdarma, ale cena 5 amerických dolarů to není nijak přemrštěná, ba právě naopak. K dispozici je i dvouminutová demoverze.
00307124_01_C8sI.png 00307124_02_mhUr.png 00307124_03_gbPm.png 00307124_04_LG3R.png
Martin Ráž Hoch (1832)|9.12.2008 09:46
Prevíte, včera jsem si jí koupil, chtěl o tom napsat, ale už jsem na to neměl sil:)
zigzag (226)|9.12.2008 11:00
z toho videa mi to připadá jako občas lehce nereagující ovládání. jaké jsou vaše zkušenosti?
RStein (2012)|9.12.2008 12:59
Jake mate zkusenosti s nakupem pres MobiHand? Ja jsem aplikaci nakoupil pred 3 hodinami pres Paypal a na jejich uctu mi stale misto serioveho cisla visi hlaska Pending Fraud Check

Sice poslali nejaky vysvetlujici mail, ale na zaslani telefoniho cisla nikdo nereagoval. Pri platbe pres Paypal jsem tohle jeste nezazil. :)

"We apologize for a delay in processing of your order. We regularly check orders to avoid fraudulent transactions, to protect our customers and our suppliers.

We expect this order to be processed within the next 15 minutes. If after that time you have not received the email order confirmation for this purchase, please reply to us with a phone number where we can call you to make sure that the actual account holder has placed this order.

We are sorry for the inconvenience.

Best Regards,
MobiHand Payments, on behalf of MobiHand"
.


A
Martin Ráž Hoch (1832)|9.12.2008 14:39
[h]Moje zkušenosti po cca 20 hodinovém užívání[/h]

Platba - dělal jsem asi nejjednodušší cestou - link od Pavla, pak volba pro koupi, do košíku, checkout -> paypal. Potvrzeno, bez jediného problému, redirect na download. Pro registrační údaje jsem se rovnou přihlásil na Mobihand, kde rovnou vidím co potřebuji. Registrace GScrollu bez problémů.

Používání - je TO BOMBA, člověk si musí trochu zvyknout jak má dotekovou plochu používat, ale co se týká např. shortcutů ve 4 segmentech, tak to je přátelé cesta pro ty notorické milovníky funkčních tlačítek. Jde tam přiřadit i start menu, či close aplikaci (na to bylo asi nejvíc stížností). Reaguje přesně a hned. Scrollovací funkce jsem otestoval jen z nudy zatím a pouze jednoduché. Ještě jsem nestihl se zaobírat přesným chováním... to zkusím večer, ale už teď (i kdyby šlo jen o ty shortcuty) těch pár peněz nelituju, rozhodně zvýší užitnost zařízení;)

P.S. To s tím PayPalem jsem také zatím popravdě neviděl - tak trochu to odporuje logice služby PayPal. Ale spíš mi z toho vyznívá, že měli obecný problém s fraudy, tak to checkují všechno... ale taky mi to nejde do hlavy, mě to jelo ukázkově.
RStein (2012)|9.12.2008 15:34
Tak po 5 hodinach klic dorazil i s omluvou. Na GScroll jsem zvedavy.
Martin Ráž Hoch (1832)|9.12.2008 16:28
[h]Naklápění[/h]

Tak jsem si teď trošku otestoval ovládání "Tap & Tilt" a je to boží - i když to tedy bude vyžadovat docela dost cviku, tak je to poměrně efektní a v módu automatické volby ovládání se GSroll chytl i na TouchFLO 3D:)

Už jsem si podrobně přečetl návod, takže jsem pronikl i do simulace DPADu... PŘÁTELÉ, NA CO DPAD?! TOHLE JE BOMBA... [color=red]jen si tak šmrdlat palcem po plošce a ono to dává impulzy DPADu!!![/color][/h]
RStein (2012)|9.12.2008 17:04
Tak take prvni zkusenosti:
1) Spusteni aplikaci na 2 lehke stisky funguje dobre. Uz jsem hned spokojenejsi, ze mam dalsi 4 aplikace rychle dostupne. :)
2) Skrolovani do vsech smeru pres "touchpad" take neni spatne. Pro ostatni - nelze skrollovat po cele plose spodni dotykove vrstvy, ale veskere pohyby (nahoru, dolu, vlevo, vpravo) musite omezit na levou nebo pravou cast dotykove vrstvy (leva a prava cast je relativni umisteni vzhledem k pomyslnemu stredu, jimz je navigacni klavesa na Touch Pro)
3) Skrolovani na MDA Vario IV (Touch Pro) se mi nepodarilo rozchodit. Alespon podle WMPowerUser nejsem sam.

"The software also allows one to use the g-sensor to scroll by inclining the device while touching the center D-pad. I have not been able to get this to work on the HTC Touch Pro."
Martin Ráž Hoch (1832)|11.12.2008 12:54
[h]Funkce scrollování s akcelerometrem[/h]

Nejdřív mi to taky nejelo, ale chvíli jsem s tím laborovall a zjistil, že musíš nejdříve ten GSroll v menu zakázat a pak znovu povolit. Pak už funguje i scroll s g-senzorem.
rein (104)|13.12.2008 17:56
Tak som si vsimol jeden problem s tou to aplikaciou,a to taky ze aplikacii fotoaparat nefunguje pri dotiku na stredovy kruh ostrenie a zoomomanie, ked Gscrooll vypnem tak ide vseto ok,napiste vase postrehy inak skvela aplikacia ,alebo to neviem dobre nastavit moja ang nestoji za vela
Martin Ráž Hoch (1832)|14.12.2008 17:47
Máš pravdu - potvrzuji tenhle bug - dobré zjištění... zkusím najít jak to vyreportovat autorovi aplikace.
RStein (2012)|20.12.2008 13:19
Do vydani nove verze jsem GScroll zablokoval a nedoporucuji prozatim jeho zakoupeni. Krome duvodu zde zminenych mi vadilo.
1) Podivne chovani v telefonni aplikaci - neustale a pritom nepredikovatelne se mi po dotyku ovladaciho padu zobrazovala historie hovoru.
2) Co mi vadilo nejvice - spousteni aplikaci pres double click vypada pekne, ale velmi casto se spusti jina aplikace (myslena aplikace namapovana na jinou stranu dotykove plochy). Duvodem je pravdepodobne to, ze se nekdy dotknete napr. leve horni casti a pote poklepete na pravou horni cast, ale spusti se aplikace asociovana s horni levou casti. Jako kdyby si autori pamatovali prvni dotek a pote bez kontroly casti jiz jen ocekavali dalsi kliknuti..
3) Kdyz se mi v pouzdre (snad nahodou...) aktivoval displej, nahodne dotyky plochy v pouzdre vedly k me smule ke spusteni TomToma a vyberu polozky Rest do tovarniho nastaveni v menu.
4) Obcas dotykova plocha nereaguje - nespusti se programy, v aplikacich nefunguje skrolovani. Dela to na me dojem, ze autori vyuzivaji ke zpracovani kliknuti na plochu UI vlakno aktivni aplikace a pri vytizeni UI vlakna jinou aktivitou se GScroll nedostane ke zpracovani. To bez radikalni zmeny v jadru programu bude asi neodstranitelne chovani.
Mrog (11)|26.12.2008 20:22
Zdravím,
je tu nějaký posun? Bylo tu spoustu nadšených příspěvků, pak po nějaké přestávce jeden velmi negativní. Máté někdo další podobné špatné zkušenosti, opravdu je to tak nepoužitelné? Patřím mezi ony notorické uživatele funkčních tlačítek... Díky
papik.i (171)|29.12.2009 23:18
[color=green]Tý brďo[/color]...výborná aplikace, která otevírá nové možnosti mého čerstvého [color=red]Ԅαρђӕɭα[/color]...mám verzi 2 a vše funguje na výbornou, komu chybí hardwarové tlačítka jako mě, tak ať neváhá a instaluje;)