Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

CHAT, alias blá-blá-blá.

ipf (2136)|26.6.2004 18:42
Na nápad založit tento CHAT mne přivedli jednak ortodoxní zastánci ligy na vytvoření CHATU a pak Jarouš a Wuffi (a taktéž moje potřeba občas si na své chatě, či večer před usnutím poklábosit - jak řekl již Jára Cimrman: člověk se občas potřebuje prostě jen vykecat).
Proto zakládám tuto diskusi, která vůbec nebude o technických problémech, ale o problémech lidských a kde Vám nic neuteče, i když budete měsíc na dovolené. Trochu jsem váhal nad tím, zda nedojde k jejím přehlcení, ale při svém asi týdením pozorování jsem neobjevil víc naráz připojených registrovaných uživatelů než deset a pak - většina nebude mít v jednu chvíli čas na tlachání (snad)
Takže, vzhůru do toho.
Pavel Koza (4761)|26.6.2004 18:56
No, mne spis posledni pripady dokazaly, ze nejaky jednoduchy CHAT je potreba. Hlavni duvod, proc od zacatku vystupuji proti prilisnemu off-topic diskutovani v diskuzich neni snaha branit vasemu tlachani, jsem rad, ze to tu zije. Kdo ma v pameti temne stranky historie ce4you vi sve. Ja se snazim, aby diskuze jako celek mely maximalni uzitnou hodnotu, coz (bez urazky) chatovani na ruzna temata nesplnuje.

Nelze se divit, kdyz uzivatele misto vyhledavani v diskuzich porad dokola zakladaji stejne prispevky, protoze proste nenajdou, co hledaji. Je to z velke casti tim, ze vyhledavani neni uplne perfektni (pekny eufemismus:), ale i ze spousta temat a prispevku nema s tematem co spolecneho, a je unavne a zdlouhave se dobrat toho, co hledate.

Nuze, zacal jsem pracovat na chatu, kterym bych mohl zabit dve mouchy jednou ranou. Takove to "zdrave jadro";) uzivatelu ce4you si tam bude moci vesele drbat a diskuze budou mistem, kde pro jine nez prakticke rady a porady nebude misto. Coz zacnu dusledne vyzadovat:!:
ipf (2136)|26.6.2004 19:01
Tak to by mne ani ve snu nenapadlo, že prvním, kdo se potřebuje vykecat, je náš "vládce" :D (dej mu pánbůh věčnou slávu :) ).
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|26.6.2004 19:03
Dobrá, tak jedem. JESM tady furt, dle ankety, tzn. pokud pracuji na PC = vyřizování agendy, grafická příprava zakázek atd., tak jsem i zavěšenej na iNetu s ADSL a mám otevřené i okno diskuze. Teď ale často odbíhám, jsem po hard resetu a instaluji a konfiguruji na PDáčku, co to dá .........
ipf (2136)|26.6.2004 19:10
No já, abych nezblbnul z daní, tak jsem vyrazil na chatu a abych nezblbnul z chaty, tak jsem na CHATU :D (páč rytí a okopávání není činnost, které bych holdoval a grilovat, žrát a lejt do sebe pívo se nedá dýl než deset-dvanáct hodin :D ).
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|26.6.2004 19:12
[QUOTE="Pavel Koza"]
Nuze, zacal jsem pracovat na chatu, kterym bych mohl zabit dve mouchy jednou ranou. Takove to "zdrave jadro";) uzivatelu ce4you si tam bude moci vesele drbat a diskuze budou mistem, kde pro jine nez prakticke rady a porady nebude misto. Coz zacnu dusledne vyzadovat:!: [/QUOTE]
Hlubokosklon, pane náš :D . Nešlo by i vyžadovat jasné formulování? Někdy je to skutečně bída, ale číst např. příspěvky od Milana Švece, to je zase paráda .......
ipf (2136)|26.6.2004 19:18
Přemýšlím nad tím, jak dlouho bude trvat, než se z důvodu diskuse blá-blá-blá zhroutí systém (a jestlli se dřív nezhroutí náš vládce ;) ).
jerzy_ce4you (230)|26.6.2004 19:37
To vyhledávání by skutečně nebylo marné - myslím kdyby se vyhledal příspěvek ne pouze téma. Teď nevím, jestli to není vlastnost jen pro PDA. Někdy má téma desítky příspěvků a na PDA to projít je na vraždu. Tak a teď nevím, jestli je to OT:)
Pavlucha (1496)|26.6.2004 19:50
[QUOTE="Pavel Koza"]No, mne spis posledni pripady dokazaly, ze nejaky jednoduchy CHAT je potreba. Hlavni duvod, proc od zacatku vystupuji proti prilisnemu off-topic diskutovani v diskuzich neni snaha branit vasemu tlachani, jsem rad, ze to tu zije. Kdo ma v pameti temne stranky historie ce4you vi sve. Ja se snazim, aby diskuze jako celek mely maximalni uzitnou hodnotu, coz (bez urazky) chatovani na ruzna temata nesplnuje.

Nelze se divit, kdyz uzivatele misto vyhledavani v diskuzich porad dokola zakladaji stejne prispevky, protoze proste nenajdou, co hledaji. Je to z velke casti tim, ze vyhledavani neni uplne perfektni (pekny eufemismus:), ale i ze spousta temat a prispevku nema s tematem co spolecneho, a je unavne a zdlouhave se dobrat toho, co hledate.

Nuze, zacal jsem pracovat na chatu, kterym bych mohl zabit dve mouchy jednou ranou. Takove to "zdrave jadro";) uzivatelu ce4you si tam bude moci vesele drbat a diskuze budou mistem, kde pro jine nez prakticke rady a porady nebude misto. Coz zacnu dusledne vyzadovat:!: [/QUOTE]


... a to všechno jsi napsal z PDAčka ??? :O :D :D :D
Wuffi (1599)|26.6.2004 19:53
[QUOTE="ipf"]Na nápad založit tento CHAT mne přivedli jednak ortodoxní zastánci ligy na vytvoření CHATU a pak Jarouš a Wuffi (a taktéž moje potřeba občas si na své chatě, či večer před usnutím poklábosit - jak řekl již Jára Cimrman: člověk se občas potřebuje prostě jen vykecat).
Proto zakládám tuto diskusi, která vůbec nebude o technických problémech, ale o problémech lidských a kde Vám nic neuteče, i když budete měsíc na dovolené. Trochu jsem váhal nad tím, zda nedojde k jejím přehlcení, ale při svém asi týdením pozorování jsem neobjevil víc naráz připojených registrovaných uživatelů než deset a pak - většina nebude mít v jednu chvíli čas na tlachání (snad)
Takže, vzhůru do toho.[/QUOTE]

Jaaa? Jak? :O Mno jinak zarnym prikladem je taky diskuze o kucharce :D
ipf (2136)|26.6.2004 20:04
To víš že to psal na PDA. Jenže narozdíl od nás smrtelných mají bohové a vládci některé výsady, takže vládce (náš nejvyšší, dej mu pánbůh věčnou slávu - hele, nešel by ten titul nějak zjednodušit :D ?) mám od svých oveček (ss) technické vychytávky a udělátka, která mu usnadňují vstup na tuto diskuzi. Tajně jsem (mimo jiné) zjistil, že má MDÁčko IV, které funguje na bázi hlasu, takže do něj mluví a ono samo převádí hlas na text (akorát ještě nezvládá češtinu). Navíc je vybavené špičkovým fotočlánkem, takže nepotřebuje zdroj a používá GPRS tř 99, které nepotřebuje SIMkartu a jede zadara v sítích všech operátorů

(hroznej blábol :cool:
Wuffi (1599)|26.6.2004 20:41
Realnejsi budou v nasledujicich letech palivove clanky, EDGE a za par let 3G, behem nekolika let se objevi prvni realne zarizeni ovladane myslenkami.
Pavlucha (1496)|26.6.2004 20:43
TO ipf: :D :D :D ... hele, ty už to nepij, nehul a nejez ... :D :D :D

Jinak můj tip na rozsah této diskuse je tak cca 4 strany (na PC) ... pak už bude snad ten chat(a) ... :D
Pavlucha (1496)|26.6.2004 20:45
... a nechápu, proč je to tu 3 x ... :D ... úmysl to nebyl, sorry ... :sarcastic:
ipf (2136)|26.6.2004 21:34
[QUOTE="Pavlucha"]... a nechápu, proč je to tu 3 x ... :D ... úmysl to nebyl, sorry ... :sarcastic: [/QUOTE]

A já si říkám, že už bých neměl pít, páč vidím šestkrát :D :D :D .
Pavlucha (1496)|26.6.2004 21:40
Mno, myslím, že z téhle debaty bude mít "někdo" velikánskou radost ... :D :D :D
ipf (2136)|27.6.2004 00:19
Škoda těch Švédů, já jim to přál. A pak, s Nizozemci máme dost smůlu.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|5.8.2004 23:06
Mno, k oživení této části diskuze mne vedla dnešní absolutně nechutná hádka dvou docela častých účastníků na zdejším fóru. Docela úspěšně sem propasovali dva (nyní skoro tři) zcela zbytečné příspěvky. Možná by skutečně bylo dobré spustit nějakou formu chatu, na které si oba mohou vjet do vlasů a neotravovat ostatní v "odborné" části fóra. Jeden je z hlediska své orientace zřetelně pohoršen uveřejněním lehtivějších témat (potom ale tvrdí, že to tak není), pošle SZ se žádostí na vytvoření témat pro jeho orientaci a druhý na SZ odpoví formou urážek ve fóru. A už to jede, zveřejňují se obsahy SZ (to je ale skoro jako porušení listovního tajemnství, ne?), předkládají se různé důkazy, kdo co napsal, žádá se prošetření........ no pánové, s tím běžte do kelu, že se nestydíte, klesli jste oba na úroveň příspěvků na iDnes, a to už je něco! Jen podotýkám, že případnou reakci na tento příspěvek si od žádného ze zainteresovaných pánů nepřeji, respektujte to prosím.
Vracím se k úvodu tohoto příspěvku. Celkem ve třech diskuzích byla asi před měsícem probírána otázka možnosti či nemožnosti chatu, byly nastíněny určité problémy technického i programového charakteru, proběhla i anketa (dá se říci 70% ano, nebo občas ano, 30 % ne). Mám proto dotaz, jak situaci s odstupem času posuzujete, zda by skutečně nebylo dobré něco takového spustit, nejen pro tu možnost případného poštěkání se, ale např. i pro nějaké to poplkání s ipfem při jeho pobytu na chatě, jak tu někde psal...:D
Wuffi (1599)|5.8.2004 23:13
Ja poskytnul jen sve prispevky (co jsem poslal ja) tudiz to jako poruseni listovniho tajemstvi nevidim. Chat by pro to co rikas potreboval schopnost posilani soukromych prispevku. Co se me tyce, raci budu uz mlcet a jen cist a neco zabecim jen kdyz bude otazka o ActiveSync a ROMkach a podobnych pitomostech. To je vsechno co k tomu chci rict a reknu a jdu si uzit zaslouzeneho a bohuzel zbytecnymi nervy zkraceneho odpocinku...
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|5.8.2004 23:17
[QUOTE="Jarouš"] Jen podotýkám, že případnou reakci na tento příspěvek si od žádného ze zainteresovaných pánů nepřeji, respektujte to prosím.
[/QUOTE]
No teda Wuffi, raději bez komentáře.
Wuffi (1599)|6.8.2004 08:15
Jeste poznamka k chatu - asi 14 dni jsem behal ten kanal na IRC a zrovna moc lidi tam neprislo, tak o to asi az takovy zajem neni, nebo to lidi neumeji nastavit.

No teda Jarousi, radeji bez komentare... :D
ipf (2136)|6.8.2004 08:44
Proč bychom kohokoliv omezovali v jeho rozletu. Doporučuji Vládci doplnit "oblíbené" o "ignorované", pak založit diskusi na bázi seriózního bulváru a zbytek prostě :cool:.
Dobrý, ne? ;)
eXEden_ce4you (811)|6.8.2004 08:49
[QUOTE="ipf"]Proč bychom kohokoliv omezovali v jeho rozletu. Doporučuji Vládci doplnit "oblíbené" o "ignorované", pak založit diskusi na bázi seriózního bulváru a zbytek prostě :cool:.
Dobrý, ne? ;) [/QUOTE]
Přeci jen bychom se měli držet asi zaměření tohoto webu ;) a dělat z toho tady Hrom mi nepřijde zrovna rozumný :D