Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond (Compact IV) - problém - nefunkční displej - microP error mismatch

tommom (78)|7.12.2008 15:08
Včera z ničeho nic vyndám telefon z kapsy a nemůžu zapnout displej - nešlo nic, takže jsem udělal sof-reset, bohužel pak se dlouho nedělo nic, tak jsem vyndal baterku, dal nazpátek a zapnul - asi až po 3 minutách se rozsvítil displej (jen jako ve "stand-by režimu", takže šlo sotva něco přečíst) s hláškou "MicroP mismatch (0) - upgrade MicroP firmware" a telefon se poté normálně rozběhl akorát teda s téměř nečitelným (tmavým) displejem. Po dalším sof-resetu už displej nenaběhl vůbec a jediný co, že byl slyšet při zmáčknutí ovládání hlasitosti zvuk. A telefon se normálně připojí k PC a dá se i flashovat (jen sof-reset nefunguje a musí se vyndat baterka). Stalo se mi to s Duttyho 3.4 ROMkou a i přesto, že se mi podařilo v týhle fázi přeflashnout na originál 1.93xx ROM i originál SPL nic se nezměnilo a displej ani tlačítka nesvítí. Stalo se už tady někomu něco podobnýho?? Dá se s tím, kromě opravy u HTC něco vůbec dělat??? Představa, že budu posílat moje PDA kdoví kam a měsíc na něj čekat mě dost děsí a vůbec se mi nelíbí....((((
htcjirka (1875)|7.12.2008 15:15
To je hold smula a nic jineho nez servis ti zrejme nezbyde,ale VSP data opravuje telefony kvalitne a celkem rychle.V pripade GSmobile by to bylo horsi.Hlavne ze jsi do Diamonda vratil vse original.
tommom (78)|7.12.2008 15:47
Díky za odpověď:-)

Jen se ještě zeptám, opravdu náhodou nemáš zkušenost s tímto problémem - teda pořád trochu doufám, že bych to moh nějak softwarově dát dohromady....a v případě že teda ne, tak jakým způsobem mam komu přístroj dát na reklamační opravu?? Mám ho tam poslat sám nebo je to třeba řešit přez toho kde jsem ho koupil a vlastně jak dlouho to tak bude trvat?? Přiznám se, že sem teď bez toho dost "nahranej", protože ho používám ke svý práci a jinej nemám....:-( Je zde možnost dostat nějaký náhradní??
htcjirka (1875)|7.12.2008 16:00
Kamaradovi podobne odesel displej na Touch Crusovi.Nejprve byl jen cerny a pak umrel uplne.Originalnim flashem a vracenim puvodniho SPL jsi pro to udelal maximum si myslim.Ja osobne bych to resil u prodejce,zalezi kde jsi kupoval,jestli pres eshop nebo kamennou prodejnu,od toho celeho se bude odvijet i delka samotne opravy.Trvat to muze tyden,dva nebo klidne mesic,coz je zakonna lhuta,to ti opravdu nikdo nezaruci.Verim,ze je to neprijemne a ze je pak clovek bez PDA jak bezruky..
Zapujceni telefonu nektere prodejny nabizi,nikoliv ale totozny model.Jen neco co vola a pise sms.
tommom (78)|7.12.2008 16:38
Asi mi nic jinýho nezbyde:((( No budu ještě pátrat jestli se s tím nedá něco udělat a zítra ho asi vyšlu na cesty...

btw: mám ho z e-shopu ((
htcjirka (1875)|7.12.2008 16:47
Zkusit se ma vzdy vse,hlavne nezkousej nic,co by mohlo vest ke ztrate zaruky.Drzim palce at se ti to vyresi ku tve spokojenosti co nejdrive.
tommom (78)|7.12.2008 17:14
Dík za radu:-))
tommom (78)|20.12.2008 11:01
Tak jen chci potvrdit, že ve vspdata.cz indentifikovali toto jako HW problém, vyměnili displej a celý přední panel a posílají mi přístroj nazpátek. Celé to proběhlo jako záruční oprava a trvalo to zhruba týden, což je docela úspěch bych řekl....