Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Windows Mobile - budík, který zapne zařízení?

symmetry (31)|6.12.2008 18:25
Zdravím
Po 2 letech se chystám vrátit se znovu k Win Mobile ale zajímalo by mne zda nově prodávaná zařízení mají již podporu automatického zapnutí přístroje, pokud je nařízený budík.
Vím, že dříve to zařízení neměla a byla to velká škoda, chtěl bych se zepat, jaká je situace dnes?
Například u HTC TyTN II?

díky za každou opdověď.
Martin Ráž Hoch (1832)|6.12.2008 18:33
Osobně si myslím, že to zatím HTC stále nedělá, ale na druhou stranu to docela i chápu, koncept těchto zařízení je úplně jiný, než třeba Nokia. Obecně to myslím zařízení s Windows Mobile zatím neumí.

Resp. osobně nemám s budíkem problém - když jdu spát, dávám MDA do flight módu a stand-by. Budík používám na MDA.
bjirka (380)|6.12.2008 21:08
Zařízení s WM je jako PC - jak je úplně vypnuté, nedělá prostě nic!
Stačí přece pouze vypnout radiovou část a je to jako když je běžný telefon úplně vypnutý, je to prostě jiný systém než je uživatel zvyklý z předešlých zařízení!
Pokud je někdo líný toto (vypnout radiovou část) každý večer (ráno - opět zapnout) dělat není přece problém použít např. aplikaci Phone Timer ve které je možné nastavit vypínání a zapínání rádiové části podle nastavených časů pro každý den jinak a budík si může budit jak má nastaveno naprosto nezávisle, protože zařízení je zapnuté, ale radiová čast vypnutá - takže žádná sms, mail ani hovor člověka nevzbudí...
Martin Ráž Hoch (1832)|6.12.2008 21:47
Jo, to je přesně co si myslím - to je prostě jiné zařízení. Po laptopu přece taky nechci aby se uměl zapnout a vzbudit mě:)
symmetry (31)|6.12.2008 22:24
Tak to mě nanapadlo, myslel jsem vždy, že úbytek energie bude i v tomto ohledu docela razantní..
Nicméně by to bylo lepší, pokud by to takto šlo..díky ale za vysvětlení.
Martin Ráž Hoch (1832)|6.12.2008 22:37
Shrnuto, podtrženo, operační systém Windows Mobile zatím v rámci buzení (použití aplikace Budík) vypnuté MDA / PDA nezapne. To beru jako řešení Tvé otázky, ač ne pozitivní;)