Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Přetaktování

OK (41)|26.6.2004 12:56
Vlastním Pocket Lox 600 400Mhz. Nevíte někdo jak přetaktovat procesor na vyšší frekvenci. Díky
Pavel Koza (4761)|26.6.2004 18:59
Nejaky soft existuje, zkuste kouknout sem.
Pavlucha (1496)|26.6.2004 19:07
K tomu je docela dost softwaru, ale většina mých pokusů končila hardresetem.
OK (41)|27.6.2004 10:30
[QUOTE="Pavlucha"]K tomu je docela dost softwaru, ale většina mých pokusů končila hardresetem.[/QUOTE]

A nemužu ten procesor nějak zničit. Nemůže se třeba přehřát nebo tak něco
OK (41)|28.6.2004 21:37
[QUOTE="Pavlucha"]K tomu je docela dost softwaru, ale většina mých pokusů končila hardresetem.[/QUOTE]

neznas nejakej program na pretaktovani zadarmo nebo jekej ti pripadal nejlepší
Wuffi (1599)|28.6.2004 21:56
Myslim ze je schopen poradit XP :D
Pavel Koza (4761)|29.6.2004 11:24
[QUOTE="OKOK"]A nemužu ten procesor nějak zničit. Nemůže se třeba přehřát nebo tak něco[/QUOTE]

No vyloucit se to samozrejme neda, i kdyz subjektivne se domnivam, ze je to velmi nepravdepodobne.
Miloš Strouhal (3997)|10.7.2004 13:46
..už pár dnů používám s víceméně dobrými výsledky Hack Master..
..ale zadarmo bohužel není..
..když jsem s ním začínal,měl jsem nastaveno přetaktování non-stop,tzn. že i po soft resetu se Hack Master spustil a okamžitě nataktoval procesor na mnou nastavených 533MHz..
..žralo to samozřejmě baterku,dle mého pozorování tak o 1/5 víc,než bez přetaktování..
..teď ho mam nainstalovaný,a zapínám jej jen pokud si myslím,že je opravdu potřeba: přehrávání filmů,hraní graficky náročných her,apod..
..procesor se mi podařilo přetaktovat i přes 600MHz,ale občas následoval hard reset...
..takže jej nechávám na dle mého názoru "bezpečných" 533MHz..;)
PavelR. (2184)|10.7.2004 17:10
... před časem jsem zkoušel XCPUSCALAR ... rovněž ale se nejedná o freeware ...

PavelR.
Miloš Strouhal (3997)|18.7.2004 18:18
[QUOTE="PavelR."]... pře časem jsem zkoušel XCPUSCALAR ... rovněž ale se nejedná o freeware ...

PavelR.[/QUOTE]

..momentálně jsem přešel na XCPUSCALAR v.2.70 a nemůžu si jej vynachvalit...;)
..mam nastaveno,že kdykoliv se připojim na nabíječku,takt procesoru se okamžitě vyšplhá na 530MHz a zůstane to tak,dokud nabíječku neodpojím. Pokud tak učiním,takt procesoru se sníží na 300MHz pokud je v nečinosti,jakmile začnu s MDA pracovat,mění se takt automaticky v závislosti na aktuální zátěži procesoru,a to v rozsahu od 400 do 530MHz,po ukončení činnosti poklesne takt zpět na 300MHz...:) ..v rámci šetření baterie..
Vřele tuto aplikaci doporučuji,je bezpečná narozdíl od Hack Mastera,ještě mi nezpůsobila ani jeden Hard Reset...:D
Je to prostě nádhera,MDA2 běžící na 530MHz je prostě k nezastavení,dokladem toho jsou i výsledky testů v benchmarku,ty sem zkusím dodat v blízké době.
ipf (2136)|18.7.2004 18:54
[QUOTE="xp"]
Vřele tuto aplikaci doporučuji,je bezpečná narozdíl od Hack Mastera,ještě mi nezpůsobila ani jeden Hard Reset...:D
Je to prostě nádhera,MDA2 běžící na 530MHz je prostě k nezastavení,dokladem toho jsou i výsledky testů v benchmarku,ty sem zkusím dodat v blízké době.[/QUOTE]

Už se na těším na školení a vyčleňuji ti doučovací hodinu :) .
Chuck (284)|19.7.2004 12:37
Jo to je dobré téma..:O) Taky jsem na to zvědav :))
Miloš Strouhal (3997)|19.7.2004 14:53
Takže tady jsou čerstvé výsledky testů provedených v Spb Benchmark Manageru. Nejprve jsem provedl testy u svého T-mobile MDA2 ve standartním nastavení,tedy při taktování procesoru na 400MHz,těsně po provedení hardresetu a poté jsem opět provedl hard reset a spustil aplikaci XCPUSCALAR v.2.70, přetaktoval procesor na 530 MHz,a spustil opět testy.

Jelikož se v době mého testování na serveru Spb zřejmě prováděly nějaké úpravy,a nešlo zobrazit v porovnávacích tabulkách bodování jimi testovaného T-mobile MDA2,musel jsem tedy provést testování standartního MDA2 v nepřetaktovaném stavu sám.

Prováděl jsem i test baterie,ale pouze v přetaktovaném stavu,výdrž činila 3hodiny a 52minut při max backlight,standart using do úplného vypnutí MDA.

A protože jsem nepřišel na to,jak vložit přímo do diskuse jednotlivé obrázky grafů :(( ,tady jsou jednotlivé grafy alespoň připraveny ke ztažení v jednom souboru Word...
Pavel Koza (4761)|19.7.2004 14:55
[QUOTE="xp"]A protože jsem nepřišel na to,jak vložit přímo do diskuse jednotlivé obrázky grafů...[/QUOTE]

...v cem je problem? Bezne web obrazky by to melo sezrat... Hlasi to nejakou chybu?
Miloš Strouhal (3997)|19.7.2004 15:06
..no,mam ty grafy stažené na ploše,v běžném jpeg formátu,a pokud chci do příspěvku zadat Img,hlásí mi to tohle:Zadejte kompletní URL k obrázku
A já nevím jak zadat URL k obrázku jež mam na ploše PC ve standartním formátu Jpeg..:?
Miloš Strouhal (3997)|19.7.2004 15:07
teď jsem to zkusil že jsem je všechny najednou uložil do webového souboru,ale to mi sem uploadovat jako IMG také nejde...
..co dělám tedy špatně? Jak to sem dostanu přímo ve formě těch obrázků..?
Chuck (284)|20.7.2004 09:36
Tak zkouším verzi XCPUScalar 2,53 celkem to maká ale umí jenom 472 :(( Jinak se žádný problém neukázal. Celkový dojem :yes:
Miloš Strouhal (3997)|20.7.2004 09:50
..však je taky 2.53 už celkem stará,není dělaná na PXA263 a výše..
..ale i s ní se dá pracovat,funguje to i s ní..;)
..doporučuji minimální verzi 2.60 a výše,ta už náš procesor umí,2.63,2.70,jsou ještě lepší,a verze 2.80už umí taktovat procesory PXA270 snad i přes 700MHz,viz stránky "tvůrce" těchto velice zajímavých prográmků..:))
ipf (2136)|20.7.2004 10:06
[QUOTE="xp"]..no,mam ty grafy stažené na ploše,v běžném jpeg formátu,a pokud chci do příspěvku zadat Img,hlásí mi to tohle:Zadejte kompletní URL k obrázku
A já nevím jak zadat URL k obrázku jež mam na ploše PC ve standartním formátu Jpeg..:? [/QUOTE]

Kdysi mi radil vládce náš největší; musíš nejprve odeslat příspěvek, pak ho upravit a objeví se ti čudlík připojit soubor a tam se ti otevře i cesta... zbytek běžná gramotnost (zvládnul jsem to i já. viz. :D ).
hmm, není tam, zkus SZ na vládce, taky to dělám špatně. aAnebo vydrž, zkusím najít ten svůj dotaz.

Už jsem to našel, postup je: vložíš příspěvek, uložíš a pak místo upravit ťukneš na "Hsoubor" (já vím, je to disketa) a najdeš cestu. Celé ale musíš udělat ve velké verzi, tj. www.ce... a ne mobile.ce... A jde to i na MDA
Pavel Koza (4761)|20.7.2004 10:54
[QUOTE="xp"]..no,mam ty grafy stažené na ploše,v běžném jpeg formátu,a pokud chci do příspěvku zadat Img,hlásí mi to tohle:Zadejte kompletní URL k obrázku
A já nevím jak zadat URL k obrázku jež mam na ploše PC ve standartním formátu Jpeg..:? [/QUOTE]

Je to tak, jak pise IPF. Obrazek je mozne bud nalinkovat (pak musi byt umisten nekde na Internetu) nebo vlozit jako prilohu. To prvni jde v obou verzich ce4you, to druhe kvuli omezeni Pocket IE jen na desktopu.
Miloš Strouhal (3997)|20.7.2004 12:22
..ok,příště se tedy už polepším..;)
00022351_Screen001_Mkv.jpg 00022351_Screen002_gekT.jpg
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|20.7.2004 15:37
[QUOTE="xp"]..no,mam ty grafy stažené na ploše,v běžném jpeg formátu,a pokud chci do příspěvku zadat Img,hlásí mi to tohle:Zadejte kompletní URL k obrázku
A já nevím jak zadat URL k obrázku jež mam na ploše PC ve standartním formátu Jpeg..:? [/QUOTE]
No já jsem jen normální uživatel PC, ale např. uložení 4 obrázků na jeden displej PDáčka v kuchařce jsem vyřešil tak, že jsem fota importoval do Corelu, všem jsem dal stejný rozměr, uspořádal na ploše, seskupil a celek exportoval do nějakého adresáře jako JPG s tím, že jsem zadal formát 320 pixlíků a dodržení poměru stran. Pokud takto upravený soubor dám jako soubor - přílohu příspěvku, tak se normálně na stránce ce4you zobrazí, pokud pošlu tento soubor zapakovaný, je to jako příloha příspěvku ke stažení .... toť mé řešení, snad je to přijatelný postup......

No a jinak ty výsledky po přetaktování vypadají velice pěkně, zatím PDáčko nevařím, ale tohle možná vyzkouším, díky za osvětu.....
blackdot_ce4you (139)|20.7.2004 21:41
A co pretaktovani Samsungu??
Nasel jsem tohle ale jestli to pojede... :-/

ipaq1937oc
Pavel Koza (4761)|22.7.2004 11:12
Ja bych spis zkusil tohle, je to freeware urcenej primo pro iMate, coz je to samy co MDA II... Tak co, troufne si nekdo:)?
Miloš Strouhal (3997)|22.7.2004 14:59
..jdu na to..;)
Miloš Strouhal (3997)|22.7.2004 16:22
Tak tady je pár postřehu z 20ti minutového používání tohoto nového prográmku:
Výhody:
-je to free..:yes:
-lze taktovat mnohem víše než je 530MHz..
-když píšu mnohem víše,myslím to skutečně vážně! Lze totiž jít až na 1990MHz!!!
-ale doporučuji to NEZKOUŠET:!: :D
-ovládání a nastavování prográmku je velice přehledné a jednoduché

Nevýhody(oproti XCPUScalar min. verze 2.70):
-nelze nastavit automatické přetaktování po Soft Resetu
-nelze mít nastaven jiný takt CPU pro použití při připojení "cihly" na nabíjčku,a jiný při napájení pouze z Akumulátoru..
-nelze nastavit automatické taktování CPU v závislosti na zatížení CPU..
-nelze tedy "šetřit" Akumulátor
-je velká pravděpodobnost,že by vás mohl potkat Hard Reset,tedy čím výše pujdete s frekvencí CPU nad dle mého názoru "bezpečnou" frekvenci 530MHz,tím více riskujete:!: :!: :!:

Tady je stručné doporučení jež je přiloženo k prográmku na PDAgold.com,a dle mého názoru je velmi rozumné jej uposlechnout,můžete se tím vyhnout velkým nepříjemnostem..:yes:

Using this freeware software it is possible to push the CPU clock speed of a QTEK 2020 up to 796 MHz.Select the L parameter (frequency of SDRAM memory) to value 36, parameter M (frequency of the CPU) to 4 value and the N parameter (turbo mode) to value 1 in order to obtain stable maximum performance.We wish to remind you that although our tests have not found particular problems, use of this software is on your own risk and risking damage to your device.

Provedl jsem testování Cihly pomocí GXmarku,a to jak při použití XCPUScalaru ver.2.70,tak při použití Overclocku,a výsledky při přetaktování CPU na 530MHz jsou u obou aplikací naprosto shodné..Tzn. GXmark index má hodnotu 1735 bodů..
Pro zajímavost: pokud test provedete při standatním taktu 400MHz,získá vaše cihla cca.1352-1382 bodů.

A zde si lze prográmek Overclock přímo stáhnout:

Jarouš_ce4you_oldd (1206)|22.7.2004 16:49
Jen doplním XP:
Pomalu jsem testoval - zvyšoval a zkoušel varinaty nastavení, tzn. že k určitému nastavení MHz se můžete dobabrat pomocí více variant nastavení, testnul jsem na chvíli i jízdu na 570 MHz, ta ještě jede. Ale POZOR - při zadání 633 MHz zatuhne a pomůže jen hard reset (díky zálohování už jsem zase funkční :D ), ale dost jsem se orosil, raději nezkoušejte.
Subjektivně jsem dost překvapen svižností již při 470 MHZ, pár lidiček tady má v podpisu uvedeno přetaktování na něco kolem 500 MHz, jaké jsou zkušenosti s delším provozem (stabilita, baterie atd.) - poreferujte!
XP již referoval, co ostatní?
Miloš Strouhal (3997)|26.7.2004 22:53
Tady máte dáreček,odkaz na XDA-developers...;) http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?p=52430#52430
Wuffi (1599)|26.7.2004 23:05
Juu dekujeme XP :D

Jinak jsem zkousel automatickou zmenu taktovaci frekvence podle vytizeni CPU a je to celkem dobre, jen se to nekdy "zasekne" na urcitem procentu zatizeni (obvykle nizsim) a pak pomuze jen vypnout a znovu zapnout automaticke zmeny frekvence. Jinak jsem zkousel podtaktit na 100MHz a bylo to celkem znat u nekterych aplikaci, ale na cteni ebooks a praci s maily apod. to stacilo a po 24 hodinach provozu poklesla energie jen o 4%!!!!! Dele se mi to bohuzel testovat nepodarilo, pak jsem uz potreboval trochu vic vykonu a tak jsem to vratil na klasickych 400MHz...
ipf (2136)|26.7.2004 23:32
[QUOTE="xp"]Tady máte dáreček...;) http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?p=52430#52430[/QUOTE]

*.php. A co s ním dál?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|26.7.2004 23:46
[QUOTE="ipf"][QUOTE="xp"]Tady máte dáreček...;) http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?p=52430#52430[/QUOTE]

*.php. A co s ním dál?[/QUOTE]
No já taky koukal jako vejr, po instalaci jsem najel v commanderu na soubor, a vono tam nic není... tak jsem to zkusil vyhledat v programech, a tam to je, jdu si hrát. Zkus to, to by bylo, aby nedošlo na jinde zmíněný HR u tvé cihly :D
PS: Vypadá to dost dobře, XP díky...........
PS/2: Není třeba nic přejmenovávat, v prvém příspěvku je přímo CAB soubor k natažení.....
jerzy_ce4you (230)|26.7.2004 23:52
xp, dík. Jo, stačí prostě "download.php" přejmenovat na "XCPUScalar.cab" a spustit. A pak si hrát a hrát...
Miloš Strouhal (3997)|27.7.2004 00:06
..pro ipfa:
-na tom návodu pracuji,jen mne úžasný a skvělý T-mobile každou minutu a púl odpojuje od internetu,takže žádné uploadování obrázků,žádné přidávání příloh..můžu akorát tak napsat krátký slovní návod,a v rychlosti se jej pokusit poslat,a doufat,že mi to pan T-mobile dovolí.. Jsem totiž odkázán jen na připojení pomocí BT a MDA 2 jako modem...:(
ipf (2136)|27.7.2004 00:22
[QUOTE="xp"]..pro ipfa:
-na tom návodu pracuji,jen mne úžasný a skvělý T-mobile každou minutu a púl odpojuje od internetu,takže žádné uploadování obrázků,žádné přidávání příloh..můžu akorát tak napsat krátký slovní návod,a v rychlosti se jej pokusit poslat,a doufat,že mi to pan T-mobile dovolí.. Jsem totiž odkázán jen na připojení pomocí BT a MDA 2 jako modem...:( [/QUOTE]

Tak to jsi HepyMen. Mně se to ještě nigdá nepodařilo spojit. Prostě XPéčka (žeby mladší brácha ;) ) nejdřív BT KEY najdou a nainstalují, jenže pak tam fouknou červenej křížek, napíšou, že byl odpojen a hotovo. Zkoušel jsem různé varianty instalace, bez připojení, připojení před instalací, v průběhu, nebo až po instalaci z CD + restartu, úplně zbytečné, nechodí mi to.
RStein (2012)|27.7.2004 00:34
[QUOTE="ipf"][QUOTE="xp"]..pro ipfa:
-na tom návodu pracuji,jen mne úžasný a skvělý T-mobile každou minutu a púl odpojuje od internetu,takže žádné uploadování obrázků,žádné přidávání příloh..můžu akorát tak napsat krátký slovní návod,a v rychlosti se jej pokusit poslat,a doufat,že mi to pan T-mobile dovolí.. Jsem totiž odkázán jen na připojení pomocí BT a MDA 2 jako modem...:( [/QUOTE]

Tak to jsi HepyMen. Mně se to ještě nigdá nepodařilo spojit. Prostě XPéčka (žeby mladší brácha ;) ) nejdřív BT KEY najdou a nainstalují, jenže pak tam fouknou červenej křížek, napíšou, že byl odpojen a hotovo. Zkoušel jsem různé varianty instalace, bez připojení, připojení před instalací, v průběhu, nebo až po instalaci z CD + restartu, úplně zbytečné, nechodí mi to.[/QUOTE]
Mas MSI BT(oes)? A zkusil jsi stahnout nove ovladace? Mam pocit, ze ne vsechny verze ovladacu lze nainstalovat na vsechny OS.
Doma mam 2 MSI BT, jeden na WIN 2000 a dalsi na Win XP a moznosti jejich puvodnioh ovladacu se dost lisi (ten starsi napriklad nepodporuje profil Network Access).
Miloš Strouhal (3997)|27.7.2004 00:45
..mě připojení funguje přes den,a musim mít vypnutej antivir a download akcelerátor..
..jakmile přijde večer-noc,pan T-mobile mi někdy třeba celou noc nepovolí registraci do sítě..:mad:
..dneska mi to povolí,ale do dvou minut mne odpojí..
..takže naprosto nepoužitelný GPRS tarif T-mobile Unlimited!:?

Jinak pánové,to co ztahujete ze skvělého XDA-Developers je pravděpodobně nejlepší a nejnovější XCPUScalar vůbec...verze 2.80. Když si ji koupíte,časem ji možná využijete i u MDA IV,umí totiž taktovat i procesor PXA270,jež v MDA IV asi bude standartem.. Takže příjemnou zábavu!:D ;) :yes:
ipf (2136)|27.7.2004 00:54
Kdybyste se divili, kde jsem tak dlouho, tak jsem právě absoloval tři SR v řadě (a bez vloženého HR, páč to bych chyběl o půl hodiny dýl :D.
Pokusy s ovladačema si nechám na školení.
Apropó, všichni jste přihlášení (odhlášení ;) )?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|27.7.2004 01:09
Fakt pěkná hračička, ještě jednou díky... snadné grafické nastavení i pro blbce jako jsem já, pouze jsem vyhodil ze systraye soft reset, bych se neuťapnul, jako Wuffi testnu i možné prodloužení výdrže baterie při zapnutí auto scale CPU..... jen jsem nevypozoroval, k čemu je zatržení "Apply Screen Flicker Filter" ..poradíš, k čemu to slouží, má znalost angliny na to nestačí (flick je něco jako lusknutí, tady možná ťapnutí)...
PS: Vytáhl jsem slovník, flicker je také třepetání, flicks i filmové představení... není to zapnutí filtru pro odstranění trahavého obrazu??????
Miloš Strouhal (3997)|27.7.2004 01:29
..je to zřejmě odstranění "třepetání" obrazu,jimž jsou postiženy některý IPAQy..
Miloš Strouhal (3997)|27.7.2004 02:57
A pro ipfa tu máme stručný návod k nastavení XCPUScalaru...:D
00022851_Screen006_nmYY.jpg 00022851_Screen005_SbqP.jpg 00022851_Screen002_jDY.jpg 00022851_Screen003_H41r.jpg 00022851_Screen006_bY0f.jpg 00022851_Screen007_cjes.jpg 00022851_Screen001_ab24.jpg
Miloš Strouhal (3997)|27.7.2004 03:32
Jeden komentář k obrázku jsem popletl..:?
Tady je původní špatná verze:

Ještě se vrátím k těm třem zaškrtnutím na začátku,umožní ti přidat:
1.zelenou ikonu s aktuální rychlostí a zatížením CPU na horní lištu obrazovky Dnes
2.tlačítko Power Off na systémovou lištu dolu na obrazovku Dnes
3.tlačítko Soft Reset na systémovou lištu dolu na obrazovku Dnes

Tady je správná,opravená verze:

Ještě se vrátím k těm třem zaškrtnutím na začátku,umožní ti přidat:
1.zelenou ikonu s aktuální rychlostí procesoru na systémovou lištu dolu na obrazovku Dnes
2.tlačítko Power Off na systémovou lištu dolu na obrazovku Dnes
3.tlačítko Soft Reset na systémovou lištu dolu na obrazovku Dnes

Ps: nastavováné doporučuji provádět při připojení na nabíječce..
00022852_Screen001_0R5d.jpg
ipf (2136)|27.7.2004 07:48
Nazdar lidi. Tak jsme se vyhajali a už se tady vztekáme :D .
Za boha jsem ho nedostal na 530. Přesný postup pro nastavení je v pořadí:
1. OPTIONS - Show frekv... ower 500,
2. Záložka SPEED, vypnout Auro Scale.. a pak jde přetáhnout posuvník až na stupeň 6 = 530 MHz,
3. Záložka ADVANCED, spodní kurzor až doprava na 530 MHz,
4. Záložka SPEED, zaškrtnout Auto Scale..
..jenže, mojí cihle se na 530 nechtělo, tak jsem zkusil SR a po něm byl posuvník na záložce SPEED opět pouze na 4 = 400 MHz. Celý postup jsem zopakoval, bohužel se stejným výsledkem, takže napotřetí... a už to šlape na 530 (snad, třeba se jen mění čísílko v zeleném čtvrečeku, abych měl po ránu radost :) ).
Zkouška, teď jsem odpojil zdroj a klesáme 300... 200...
Uděláme náhled před odesláním.. 530.. 472.. (hezké, dělá mi to radost;) )
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|27.7.2004 15:54
Poznámka pro estéty: Koho irituje např. modrý podklad taskbaru a zelené barvy podkladu a textu ikony CPU, může si pozadí i barvu textu ikony změnit ťapnutím na barvy v záložce speed...
jerzy_ce4you (230)|1.8.2004 20:46
Ahoj všem experimentátorům v taktu. Po několika dnech běžného provozu pár postřehů. Hlaví je, že jsem si celkem nevšiml, že by to nějak výrazně ovlivnilo/zrychlilo běžné funkce. Teda myslím prakticky. Jasně, vidím, že frekvence se mění, ale při běžné práci to není znát. Skoro pořád to jede na dolní hranici frekvencea to i když bych očekával, že to zrychlí. Ale to může být i problém překreslování ikonky. Například při refreši stránky v IE to sice v počátku vyjede na 530, ale pak to rychle zvolní na mých dolních 300 a já čekám, až se stránka načte a zformátuje. Tady bych čekal, že bude mít plné kecky, ale nějak ne, dává si načas a nehoní se.

Jinak mi to přijde jako bezproblémová aplikace. Ale to může být jen subjektivní. Pokud má někdo nějaké reálnější postřehy, tak neváhejte a pište.
pelopones (95)|2.8.2004 01:09
Tak jsem se nechal příspěvky v této diskuzi přesvědčit, abych vyzkoušel něco, do čeho bych asi sám o sobě nešel a tady jsou moje postřehy :
1) V průběhu týdne jsem zkoušel na Dataphounu 2 s původní ROM tento soft jak ve verzi 2,7 tak 2,8.
2) Instalace i nastavení je velice jednoduché a pomalu jsem začal věřit na zázrak ALE
3) I když čísla ukazují veliký nárůst výkonu, tak praktický přínos dle mého 0 a to hodně velká.Skoro mi to připadá, že autor si z nás střílí a jen mění čísla o frekvenci podobně jako si každý u PC může na LCD zobrazovači na toweru může nastavit na PI na 100Mhz třeba 999 Mhz.
4) Navíc jsem od instalace začal pozorovat častý problém při vyzvánění příchozího hovoru, kdy se zvonění začalo jakoby zadrhávat a zpomalovat.
Ta samá chyba se pak objevovala u hlasové navigace jak v TT3 tak v Destinatoru 3. Nepomohlo ani vypnutí softu,a následný soft reset, ani odinstalace softu. Po té se navíc vždy po probuzení PDA na displeji ukázala chybová hláška o neschopnosti nalézt již odinstalovaný soft.
5) Praktický test zvýšení výpočetního výkonu jsem testoval na :
- Načítání stránky z internetu - výsledek neznatelný
- Změna nastavení Program Baru z Battery Packu - výsledek neznatelný spíše horší
- Navigace TT3 a Destinator3 - rychlost nezměněna- zasekávání zvukové navigace
- Ovládání telefonní části - rychlost stejná - zasekávání vyzvánění
- Přehrávání MP3 -Wplayer - rychlost stejná
- Otevírání dlouhého návodu v PDF - rychlost stejná

Jestliže píšu stejná vycházím z měření stopkami a nevylučuji toleranci v řádu desetina sekundy, a to na obě strany.

Můj závěr : I když PDA ukazuje frekvenci 530 oproti standartním 400 není žádný postřehnutelný výkon vidět a osobně si myslím že výrobce softu staví vše na heslu Přání otcem myšlenky. Výrobce PDA zjevně věděl co dělal a těch 400 je asi reálné maximum . Za výše zmiňované potíže jak se zasekávajícím zvukem a problémy s odinstalací, což nakonec vyřešíte HARD RESETEM to rozhodně nestojí. Takže jestliže si chcete ušetřit nervy a čas tak tenhle soft obejděte obloukem.
Miloš Strouhal (3997)|2.8.2004 02:01
[QUOTE="NUNY"]Tak jsem se nechal příspěvky v této diskuzi přesvědčit, abych vyzkoušel něco, do čeho bych asi sám o sobě nešel a tady jsou moje postřehy : 1) V průběhu týdne jsem zkoušel na Dataphounu 2 s původní ROM tento soft jak ve verzi 2,7 tak 2,8. 2) Instalace i nastavení je velice jednoduché a pomalu jsem začal věřit na zázrak ALE 3) I když čísla ukazují veliký nárůst výkonu, tak praktický přínos dle mého 0 a to hodně velká.Skoro mi to připadá, že autor si z nás střílí a jen mění čísla o frekvenci podobně jako si každý u PC může na LCD zobrazovači na toweru může nastavit na PI na 100Mhz třeba 999 Mhz. 4) Navíc jsem od instalace začal pozorovat častý problém při vyzvánění příchozího hovoru, kdy se zvonění začalo jakoby zadrhávat a zpomalovat. Ta samá chyba se pak objevovala u hlasové navigace jak v TT3 tak v Destinatoru 3. Nepomohlo ani vypnutí softu,a následný soft reset, ani odinstalace softu. Po té se navíc vždy po probuzení PDA na displeji ukázala chybová hláška o neschopnosti nalézt již odinstalovaný soft. 5) Praktický test zvýšení výpočetního výkonu jsem testoval na : - Načítání stránky z internetu - výsledek neznatelný - Změna nastavení Program Baru z Battery Packu - výsledek neznatelný spíše horší - Navigace TT3 a Destinator3 - rychlost nezměněna- zasekávání zvukové navigace - Ovládání telefonní části - rychlost stejná - zasekávání vyzvánění - Přehrávání MP3 -Wplayer - rychlost stejná - Otevírání dlouhého návodu v PDF - rychlost stejná Jestliže píšu stejná vycházím z měření stopkami a nevylučuji toleranci v řádu desetina sekundy, a to na obě strany. Můj závěr : I když PDA ukazuje frekvenci 530 oproti standartním 400 není žádný postřehnutelný výkon vidět a osobně si myslím že výrobce softu staví vše na heslu Přání otcem myšlenky. Výrobce PDA zjevně věděl co dělal a těch 400 je asi reálné maximum . Za výše zmiňované potíže jak se zasekávajícím zvukem a problémy s odinstalací, což nakonec vyřešíte HARD RESETEM to rozhodně nestojí. Takže jestliže si chcete ušetřit nervy a čas tak tenhle soft obejděte obloukem. [/QUOTE] :) ... asi mam nejake divne MDAcko,nebo nevim co,ale me zkusenosti s Xscalarem jsou naprosto opacne,rychlost chodu systemu je znatelne vyssi,prepinani mezi soucasne bezicimi aplikacemi na pozadi je znatelne rychlejsi,nacitani souboru,nacitani medii,prehravani medii,se soucasnym nacitanim webovych stranek,to vse je hbitejsi a pohodlnejsi.:yes: Prace s MDA je dne meho nazoru s touto aplikaci prijemne svizna,riziko zamrznuti systemu se mi podstatne snizilo,musim mit spusteno dvakrat tolik aplikaci ve stejny okamzik,abych pozoroval obdobne "kousani systemu jez znam z puvodniho 400MHz taktu..Muzu si dokonce dovolit ve stejny okamzik nacitat webove stranky v pocket ie,a zaroven v netfrontu,do toho mit pustenou hudbu ve wmplayeru,a v ten stejny okamzik posilat icq..:D Jakmile podtaktuji zpet na 400MHz,skoncil jsem,kouse se to,hudba se trha,musim vyckat nez netfront a pocket ie dokonci nacitani,odlehci systemu,a ja si mohu konecne dopsat to icq..:? Mam Xcpuscalar umisten v ExtROM,a zatim jsem neprisel na zavazny duvod,proc bych ho od tamtud mel vymazat.. Nezpusobil mi zatim ani jeden hard reset. Mam aktualne nainstalovano cca 80Mega programu a aplikaci,map,slovniku apod,a zatim jsem nepostrehl jediny zadrhel,ze by se mi to s necim hadalo ci neco podobneho.. Jediny nedostatek,jez je ponekud znatelny a mrzi mne,je to jeho obcasne otaleni se zvysenim kmitoctu pri zvyseni zatizeni CPU..:? To jsem ale vyresil tak,ze mam kmitocet nastaven na 300MHz jen do 5%,pak mam hned 472MHz do 30%,472MHz do 75%,a vys je onech 530 MHz. Na tech 300MHz uz mi to nezamrza,kmitocet se meni vcelku svizne.:yes: Ikonka zobrazujici aktualni kmitocet a zatizeni na horni liste funguje skutecne ponekud pofiderne,proto mam vyple jeji zobrazovani.. Vybijeni baterie pri beznem pouzivani neni znatelne vyssi,hadam ze to vyjde zhruba nastejno.
Orloj_ce4you (299)|3.8.2004 11:09
tak pratele prave jsem ten softik vyzkousel a prvni zkusenost je velmi pozitivni. muj XScale 255 @ 300MHz se zkutecne na 400MHz chova daleko svizneji, zatim zkouseno treba na mape PocketKim - posunovani a refresh obrazovky je ZNATELNE rychlejsi. Snad to bude dobre makat i nadale..
HELEKAL PETR (195)|4.8.2004 14:18
Mám Scalara taktéž nainstalovaný, ale mám všude nastavenu rychlost 530 MHz. Je jasné, že když máte procesor 400 MHz a povolíte mu 300 tak bude pomalejší. Já si nemůžu tento prográmek vynachválit. Všechno se znatelně zrychlilo a zatím žádný jiný problém se Scalarem nemám.
jiri.cech (151)|5.8.2004 08:01
Ahoj vsichni.
Zajimava by byla informace, jak moc to pretaktovani/podtaktovani ovlivni spotrebu. Nekdy bych 'jel' radeji i na 100MHz kdyby to melo pomoci vydrzi baterie ... Nemerila to nejaka zvidava dobra duse ?