Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP IPAQ RX 1950 POCKET PC

Radovan_ce4you (4)|5.12.2008 12:46
Dobrý den, mám již zmíněný model kapesního PC.

Jelikož ho mám ve španělském jazyku a nevím, jak to přeinstalovat, respektivě, nevím kde sehnat instalačku windows mobile 5 nebo 6, pro tento model v anglickém, nebo českém jazyku, tak se obracím na toto forum o radu, kde to stáhnout?Popř. zda-li by mi to někdo mohl uploadnout někam?

Předem Vám všem děkuji za odpovědi a tipy.

Nesli (409)|5.12.2008 16:08
Zdravím, zkus nejdříve udělat Hard reset (snad bude v manualu), po něm by se při prvním startu mohlo objevit něco jako CUSTOMIZACE s odpočítáváním 3, 2 , 1 - během toho bys udělal Soft reset a customizace by se nespustila - to by platilo v případě, že je v tvém IPAQu anglická ROM a španělština je jen formou lokalizace - pokud se ti nic takového neukáže, jedná se o španělskou ROM a pak je nutný flash - kdo by to byl řekl, že se stačí podívat na ofiko stránky HP a tam je ke stažení anglická ROM - link
Radovan_ce4you (4)|5.12.2008 19:35
Je tam přímo Spanish ROM, zkoušel jsem to s těch stránek HP, ale to je jen update, tak mi to napsalo, že to není kompatibilní :-(

TADY JE SCREEN:

http://uloz.to/1023231/hp 1950.JPG

Jsem s toho už na prášky :-((((((
Nesli (409)|8.12.2008 01:17
Hmmm, vypada to, ze se jedna o nejaky velice sofistikovany flashovaci program ktery nedovoli flashnout jinou ROM nez od vydavatele;) Zkus pogooglit na tema flash ROM s SD karty pro tvoje zarizeni, a dale zda se na tyto Ipaqy nepouzival tzv. CID lock, ktery neprijme jinou nez origo ROM a je potreba ho pred flashem odstranit, bohuzel ted nemam cas abychse ti na to podival, ale rika se, ze kdo hleda, najde;) Kdyby jsi si nevedel rady a nic jsi nenasel, ozvi se a ja se po necem podivam...
Radovan_ce4you (4)|8.12.2008 14:57
Zdravím, děkuji za radu, ale jelikož jsem hledal opravdu celé tři dny od pátku do neděle a nic jsem nenašel, teda pár pokusů bylo, ale bohužel marně :-( Vyzkoušel jsem už snad vše...

Tak by jsem se určitě na Vás obrátil s radou, teda jakmile budete mít trochu času.

Předem díky....
Nesli (409)|18.12.2008 05:38
Zdravím, trošku mi to trvalo, než jsem se k tomu dostal;)

Věnoval jsem problematice tvého Ipaqu cca 2h prolézáním netu,diskuzí a nemám moc dobré zprávy,i když teoreticky dva způsoby jsou: Ta jedna je dlouhá,složitá a nedozvěděl jsem se jestli opravdu funguje, ta druhá ze zas zdá být až moc jednoduchá na to, aby fungovala:) Jedná se o použití univerzálního HP ruu progamu pro flash, co nekontroluje CID :
Uveď HP do bootloaderu :Contacts + Mail + Reset dokud PDA nezačne bootovat, připoj na SYNC kabel, objeví se USB

pak stáhni tyto dva soubory : Bootloader a bootloader_GUI

Spusť druhý, vyber v něm exe file toho wwe upgradu co jsi si stáhl( mělo by ho to brát, kdyby ne, rozbal exe v raru a vyextrahuj .nbf file) a modli se;) Kdyby to nepomohlo, zkus ten první...

PS Doufám, že ti to neodvaří cihlu;)
Radovan_ce4you (4)|19.12.2008 15:09
Děkuji děkuji,

hnedka v pondělí to vyzkouším, PDA je pro mě ještě velká neznámá, tak snad to schrastím správně:-) Pak napíši :D

Ještě jednou díky...