Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Obecná diskuse o navigacích na PDA

SdKfz.171 (99)|3.12.2008 01:49
Zdravím,
protože jsem ve světě Windows Mobile nováčkem, rád bych se zeptal ostatních uživatelů, zda je pro PDA lepší iGo nebo TomTom. Jenomže ouha - nikde nevidím nějakou obecnou diskusi o navigačních programech, protože všechno je pěkně zaškatulkované?
Existuje nějaká diskuse, kam bych mohl podobný dotaz vystavit, nebo je možné ji založit?
Děkuji
tomsoft (2734)|3.12.2008 07:14
to: SdKfz.171
Zda je lepší TomTome nebo IGO? To je hlavně vždy jen a jen na uživateli. Každému vyhovuje něco jiného. Oba mají své plus a mínus.
Myslím, že je zde vcelku hodně informací o nav. software. Samozřejmě tady nebude téma pro všechny navigační programy najednou, to by byl celkem chaozz.
Je zde samostatné vlákno pro TomTom a samostatné vlákno o IGO, takže se podívej, přečti a rozhoduj se sám, který z nich nebo i nějaký další, bude pro Tebe ten prayý.
Zdenek Malinsky (9781)|3.12.2008 12:16
Asi si hledal špatně, ale opravdu velmi špatně: Jakou si mám vybrat / koupit navigaci?

A co chceš poradit? Např. Docent napíše, že lepší je TomTom, já zase že iGO - k čemu ti to bude? Každá navigace má své plusy i minusy - např.někde jsou lepší mapy ČR, jinde zase ČR slapší, ale v ceně je celá Evropa atd., některá navigace umí navést v ulici i na číslo domu atp.

Musíš svůj dotaz trošku specifikovat, jinak to bude flame diskuze jako na zive.cz (je lepší Opera nebo Fire Fox, MS vs linux, MS vs Mac...) nebo přinejhorším neporadí nikdo, protože na takový příliš všeobecný dotaz se těžko odpovídá (ono se toho tu už prodiskutovalo dost, tak snad ani není třeba). Přidávám se k již výše napsanému-je to jako když řekneš "chci auto" a my musíme uhodnout za kolik peněz a zda to má byýt kabriolet, sedan, kombík, cisterna nebo tahač s návěsem.


EDIT: Úplně nejlepší navigace je ta, kterou máš, která ti vyhovuje - takže což takhle si to sám vyzkoušet? Některé aplikace poskytují zkušební/trial verzi.
SdKfz.171 (99)|3.12.2008 12:32
Díky, konečně někdo lamce poradil :)
Já hledal ve fórech o navigacích - nenapadlo mě, že to bude v neformálním pokecu. Právě proto mě napadlo, že by možná neškodilo někde přehledně shrnout klady a zápory jednotlivých systémů. Ani by se to snad nemuselo zvrhnout ve flame...
Ještě jednou díky
Pavel Koza (4761)|3.12.2008 12:34
Vzhledem k dlouholetemu vyvoji vsech zakladnich navigacnich aplikaci a hlavne kvuli zredukovani poctu mapovych poskytovatelu je proste fakt, ze OBJEKTIVNI duvody proc zrovna tu nebo onu navigaci stale uvbyvaji (jsou proste de fakto stejne), naopak pribyvaji SUBJEKTIVNI duvody, ktere ale tezko kvantifikovat. Nekdo ma rad nabidku nalezato, jiny nastojato, nekomu vyhovuji matne barvy, jinemu kontrastni atp. Samozrejme netvrdim, ze rozdily nejsou zadne, jen je tezsi je najit.

Pokud byste se chtel ujmout tohoto ukolu nejakeho porovnani, mate moji plnou podporu. Jak ale sam rychle zjistite, diskuze o navigacich velmi rychle sklouzavaji z vecne roviny do subjektivni a osobni a je tedy velmi obtizne neco napsat tak, abyste na sebe ihned neprivolal hnev jedne, druhe, nebo nejlepe obou skupin priznivcu danych programu.
SdKfz.171 (99)|3.12.2008 12:39
Az PDA 24.12. ve vecernich hodinach vybalim a trochu se v tom zorientuju, tak se ozvu. Docela me tohle tema laka...
Pavel Koza (4761)|3.12.2008 12:43
Bezva;) Jako novacek budete mit nezkaleny nahled na problematiku, tak by to mohlo byt zajimave i prinosne.