Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - Nefunkční odesílání mailů

Marian Veselý (662)|1.12.2008 19:58
Mám tu oříšek se kterým se tráoím od rána. Po HR mi na Touch pro nefunguje odesílání mailů. PO HR jsem nechal proběhnout automatickou konfiguraci připojení (tak jako vždy), nastavil účet (smtp.t-email.cz). Internet, SMS, MMS, přijímaní pošty jede normálně. Při pokusu odeslat jakýkoliv mail (zkoušel jsem všechny své účty co mám a ělá to na všech) to skončí vrácením hlášky že email nebyl odeslán a po jeho rozkliknutí to je tam:

Zpráva nebyla odeslána a byla přesunuta do složky koncepty.

Server vrátil následující chybovou zprávu:

554 5.7.1 (unknown (172.24.230.189)): Client host rejected: Access denided

Zpráva nebyla doručená následujícím příjemcům....

Zkoušel jsem několik různých ROM včetně originální a dělá to VŽDY. Největší sranda je, že pokud dám obnovu automatické zálohy z předvčerejška (je dost zabugovaná, proto jsem dělal HR), tak mi to jede normálně, po HR už zase ne. Jako kdyby byl problém někde v konfiguraci připojení nebo co, ale nikde jsem nic nenašel.
Marian Veselý (662)|1.12.2008 23:22
Tak tu mám rovnou řešení problému:
je to bohužel někde v konfiguraci, protože před problémem se vždy při odesílání pošty klient zeptal, zda chci posílat přes necertifikovaný server. Ovšem tentokrát ne. Proč tomu tak je nevím, ale s největší pravděpodobností je problém v automatické konfiguraci.

Řešení je prosté. Nesmíte první odchozí mail poslat přes smtp Vašeho operátora. Nakonfigurujte wifi a první mail pošlete přes smtp Vaší wifiny! Pokud to tak uděláte, stačí pak jen překonfigurovat na smtp Vašeho operátora a další maily už fungují normálně. Je to krokolomné, ale funkční. Ověřil jsem to na různých 3 ROMkách