Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - problém - GPS - TomTom nefixuje polohu

klk2 (10)|30.11.2008 20:44
Zdravim vsechny,
prosim o radu. Jiz jsem flesoval nekolik ROM doporucovanych na tomto forku, a to pouze z duvodu , ze nejsem schopen donutit Rafika ke korektni spolupraci s GPS.
Mam nasledny problem: Kdyz spustim TT tak mi hlasi Chybi zarizeni GPS, hlaska obvykle zmizi do 30 vterin, nasledne dalsi hlaseni Cekam na platny signal GPS a tim vesmes koncim. Satelitu sice GPS vidi dost, ale neni schopna je fixnout.
Mohli by jste mi prosim poradit v cem je zakopanej pejsek? Uz jsem si i myslel, ze by to mohlo byt i doinstalovanim cestiny od SS, a nebylo to tim...
Rafika jsem si porizoval prave pro all-in-one zarizeni. Jezdim docela dost po republice i po Nemecku, takze pro mne je otazka GPS docela podstatna, a nejenom pro mne, zena jezdi do Prahy na leceni a mela by ji vyuzivat, lec to nejde.
Po nainstalovani fixu ktery se tu objevil TT ani jine prg pro praci s GPS neni mozne fixnout ani na chvilku saty

Diky moc za kazdou aspon trochu fundovanou odpoved /popripade poprosim o odpovedi na meil klk2@post.cz , diky/
kome_ce4you (56)|1.12.2008 10:10
mas stahnuta data v QuickGPS? Fixne se ti treba GPS test
klk2 (10)|1.12.2008 17:41
jj dik za reakci,
quick gps jasne stazeno, uspesne a nic
dochazi mne k tomu, ze i externi programy pro gps saty vidi a vidi jich hodne, ale neni schopen je fixovat
zkousel jsem prenastavovat agps setings na enable i disable a stale to same
budu vdecny za jakoukoliv radu...
Jiří Mrázek (22)|15.12.2008 23:21
Někde v nastavení v mobilu je rychlost příjmu dat. Nastav na maximum a když jsi venku z auta, tak to fixne témeř ihned, v autě to chvilku trvá a "někdy má své dny" Nebo to přímo můžes nastavit v TomTomu > "Jiný NMEA GPS přijímač" a rychlsot na max.... port na ktzerej to máš nastavený a jeto :-) Momentálně jsem v RD ve spodním patře zatažené zžaluzije, balkon nademnou a vidí 7 satelitů, zatím non fix. u každého z 1/2 signálu, takže dnes jí to jde :-)

EDIT: Po restart sw nevidí ani polohu staelitů :-D
klk2 (10)|16.12.2008 08:55
Dik za reakci, odpoledne zkusim a pak ti dam vedet

EDIT: tak jsem zkusil tvoji radu, v ext. gps jsem zmenil prenosovou rychlost z 4800 na 115200, potvrdl a po kontrole jsem zjistil, ze se mi rychlost na 4800,, nevim proc....
Dnes jsem i zkusil posledni ROM proven 1.08 a je to stale stejne. Satelitu GPS vidi obvykle vic nez 6, ale neni schopna je fixovat. Jeste asi zkusim postupne menit Radia jestli treba neni i v tom chyba... Pak uz fakt nevim jak ji zprovoznit, mozna uz jen servis
Jiří Mrázek (22)|16.12.2008 23:16
Dnes jsem čekal na autoškolu než přijede, vyzkoušel GPS a do cca 45s fixnuto, stál jsem venku na poměrně otevřeném prostranctví, žádné výškové budovy okolo mě. A GPS ukazuje s odchylkou max 1-2metrů při dobrém signálu, při špatném není problém klidně 500m sem tam....
klk2 (10)|16.12.2008 23:22
Ty mas aspon tu vyhodu, ze se ti GPS fixne, me to okazuje u TT7 pouze a jenom sedive prouzky a nic vic. Uz jsem z toho docela naprasky... Rafika jsem si porizoval prave kuli integrovane GPS jako zarizeni all in one, a asi jsem se trochu spletl.......
Suoraj (704)|16.12.2008 23:32
ja už sem ten pocit jednou poznal. Slo to cca 20 minut a od te doby nic :-D Na jake rychlosti to mate lidi nastavene? 4800?
klk2 (10)|16.12.2008 23:37
V systemu/ nastaveni ext. GPS mam 4800 a zmenit nejde, vraci se mi puvodni hodnota. Blby na tom vsem je to, ze se ji marne pokousim rozjet skoro 2 mesice a jsem stale na stejnem bode,, saty vidi ale nefixuje.......
Jiří Mrázek (22)|17.12.2008 14:57
Ti to rikam, ze to mas nastavit primo v TomTomu... pak ti to bude fungovat jak ma
overgrounder (176)|17.12.2008 17:16
No, já mám Raphaela asi 14 dnů, romku jsem zatím nechal origošku, TT7 mi zpočátku šlapal dobře, fixoval do půl minuty, ale dnes se tedy nechtěl chytit ani náhodou. Po SR a popojetí několika metrů se sám nahodil. Tak nevím, jestli to bylo SR nebo popojetím. Faktem je to, že i mě to dneska pěkně otrávilo :-(
CarlosL (126)|18.12.2008 07:49
>klk2: Tak mám naprosto stejný problém. Už jsi nějak ten problém vyřešil a nebo jsi reklamoval? Mě se to stalo, když jsem ho napojil v autě na nabíječku.
Od tý doby ani škrt... Najde si satelity, ale nefixne.. Já mám ten problém u MDA Compact IV.

Ještě se zeptám.. Je stejný HR, když udělám přes "tlačítka + SR" a nebo v menu nastavení "Vymazat paměť?". Já ho dělám přes druhou volbu..

Díky..
overgrounder (176)|18.12.2008 18:10
Mno, vyresil, nevyresil. Dneska jsem to nahodil a zafixoval do pul minuty. S nastavenim GPS jsem si nehral, tak nevim. Spis bych to odhadoval na celkovou nestabilitu. Jinak s tim HR je to myslim sumak, cim to udelas. Efekt je stejny :-)
CarlosL (126)|19.12.2008 08:49
Tak v programu GPS Test 1.04 mi zezelená jeden satelit, druhý zežloutne a zezelená a další už nic a ten druhý střídavě žloutne a zelená. Jako kdyby byl slabý signál. (jsem na otevřeném prostranství)... Kdyby nešla GPS tak nezafixuje žádný satelit.. Nevíte čím by to mohlo teda být, nebo nesetkal se s tím někdo?..
RStein (2012)|19.12.2008 18:56
[quote=overgrounder]No, já mám Raphaela asi 14 dnů, romku jsem zatím nechal origošku, TT7 mi zpočátku šlapal dobře, fixoval do půl minuty, ale dnes se tedy nechtěl chytit ani náhodou. Po SR a popojetí několika metrů se sám nahodil. Tak nevím, jestli to bylo SR nebo popojetím. Faktem je to, že i mě to dneska pěkně otrávilo :-([/quote]


Pomohl soft reset - HTC ma stejne jako u Kaisera "obcas" nestabilni ovladace. Neni to nic kritickeho a problem nenastava moc casto - soft reset je spolehlive reseni. Nekdy si muzete v TT vsimnout "umirani" GPS - TT ukazuje slaby signal GPS, po case zacne v TT poloha kolisat a TT neustale prepocitava trasu
Pro ty , co s GPS jezdi 10 km nebo jezdi ve vlaku s Google Maps v ruce :), dodam, ze toto chovani se vyskytne pri opakovanem spusteni GPS na ceste dlouhe nekolik stovek km, takze bych si rozmyslel prispevky s hodnotnou informaci "mne se to nedeje". :)
CarlosL (126)|20.12.2008 00:16
Tak dneska jsem udelal HR (pres tlacitka "Volume+Enter+SR") a GPS se chytla v programu "GPS Test 1.04" cca po 3 min. Kdyz jsem potom zkusil TomTom, a SmartMaps, fixoval okamzite.. Ted vecer jsem zkousel znovu a fixoval do 30 sec.. Priklanim se k nazoru RSteina, ze jsou ovladace nekdy nestabilni..


klk2 (10)|20.12.2008 21:05
[quote=CarlosL]>klk2: Tak mám naprosto stejný problém. Už jsi nějak ten problém vyřešil a nebo jsi reklamoval? Mě se to stalo, když jsem ho napojil v autě na nabíječku.
Od tý doby ani škrt... Najde si satelity, ale nefixne.. Já mám ten problém u MDA Compact IV.

Ještě se zeptám.. Je stejný HR, když udělám přes "tlačítka + SR" a nebo v menu nastavení "Vymazat paměť?". Já ho dělám přes druhou volbu..

Díky..[/quote]

Castecne pracuji na moznem reseni: stahuji vsechna Radia a postupne je vyzkousim. Je to asi posledni , co s Rafikem udelam,, pak se asi projede do Tabora....
A k resetu: priznam se, nevim uplne presne jaky je vysledek. Ale pokud to vezmu podle Nokie n70, oba dva zpusoby tam existovali take a s podstatnym rozdilem: Po HR se prehral firmware s celkovym defalutnim nastavenim tel.,, druha varianta bylo formatovani vnitrni pameti a ta neodstranovala sw chyby systemu

bartCZ_ce4you (75)|3.1.2009 13:20
Ty rádia bych zkusil určitě. Osobně jsem teď nahodil poslední verzi od HTC a velký posun k lepšímu. Ale abych se dostal k tomu co jsem chtěl říct.
Pokud někomu přestane fungovat gps čip úplně ... Předně, netvrdím explicitně, že to musí být to samé, ale .... Když jsem měl E-TENa, tak se mi taky stalo, že přestalo úplně fungovat gps.
Samozřejmě HR atp. Nepomohlo nic. Potom jsem v jedné diskuzi našel zajímavou informaci od jednoho chlapíka ze servisu E-TENu a sice, že jim často lidi posílaly přístroje na reklamaci a když je v servisu
odzkoušeli, tak jely úplně normálně. No a přišli na to, že HR nepomůže vůbec, ale že pomůže když se na cca 48 hodin vyndá baterie. Ono se údajně těch zhruba 48 hodin ještě udržovalo
nějaké zbytkové napětí v přístroji a až po této době se čip gps "restartoval" a přístroj najel normálně.
Osobně jsem toto absolvoval taky, než jsem chtěl poslat přístroj do reklamace a opravdu to pomohlo. Netvrdím, že to bude fungovat i u TP, ale za pokus to stojí.
beesee (46)|25.5.2009 21:16
Dnes, 25. 5. 2009, HTC vypustilo do světa oficiální hotfix pro HTC Touch Pro, který má řešit problém s GPS (nalezení a zafixování satelitů).

http://www.htc.com/www/SupportDownload.aspx?p_id=140&cat=0&dl_id=570

Hotfix existuje i pro HTC Touch Diamond:

http://www.htc.com/www/SupportDownload.aspx?p_id=133&cat=0&dl_id=569

Hotfix se instaluje z telefonu, nikoliv z PC :-)
jokerit (0)|1.6.2009 18:46
Tak jsem objevil zajímavou (pro někoho možná už dávno známou) věc. Omylem jsem nechal u Rapha zapnuté datové přenosy a ejhle, GPS měla těžké problémy s fixací, a když už se fixla, tak co 20 vteřin vypadávala ( a to i když jsem žádná data nestahoval, prostě jen byl raph připojen). Tak jsem to hned jak to šlo zkusil s jinou Radio Rom - a ono to bylo stejné. Takže si z toho odvozuju, že pokud je Raph připojen k síti na data, a potažmo jakákoliv další aktivita v rámci věcí spravovaných Radiorom snižuje funkčnost GPS. Bohužel nemůžu úplně vypnout telefonní funkce, protože musím být na příjmu, ale zajímalo by mně jak by se GPS chovala.
NaTuRaL_ce4you (170)|1.6.2009 22:07
tak na to musim oponovat - jelikoz pokud spustis GOOGLMAPS, tak ty potrebujuo stahoovat podklady map a ktomu musis pouzit nejake pripojeni - G, E, H - jinak nic nevidis tim to asi nebude - mam taky stim zkusenost ze to nefixuje sice TT nepouzivam ale na IGO je to same - spis bych to priradil spatne viditelnosti - alespon podle dlouhodobyho sledovani , zamraceno spatny fix satelitu
jokerit (0)|1.6.2009 22:35
No jo, ale já když vypnul datové připopjení, tak se to fixlo hned, a bez výpadků.
stir57 (17)|2.6.2009 08:49
Musím se zapojit do diskuze. Po instalaci posledního Hotfixu s "opravou" GPS bych řekl, že se o dost zlepšilo fixování satelitů. Ale, a to trvá pořád, pokud mám zapnutou navigaci (TT7) a někdo zavolá, přijmu hovor, tak po skončení se mi sama nespustí (u staré Nokia9500 to bylo normální, že po zavěšení se hned automaticky spustila) musím ji ručne aktivovat a hlavně, je bez signálu a trvá několik sekund než se chytne. Nepoužívám datové přenosy.
zemo (10)|23.6.2009 00:50
Dobry den,
tohle uz jsem resil ve foru a bylo to bez odezvy. TT7 mi funguje na Kaiserovi bez problemu. TT6 u Artemise taky. To znamena ze po skonceni hovoru se mi spusti zpet navigace. Na obou mam WM5. Touch Pro frci na WM6.1 Myslim ze chyba je v samotnych WM6.1.
stir57 (17)|23.6.2009 07:29
Ďýk za info. Aňy by mě to nepřekvapilo, kdyby to bylo přímo ve WIN :-(