Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS P552w - Fólie na display - pomoc

SdKfz.171 (99)|30.11.2008 10:29
Zdravím,
sháním fólii na display PDA ASUS P552w. Displej má rozměry 58.9 * 44.8 mm (viz. fotky PDA s pravítkem přes displej na Google Picasa).
Na webu jsem našel fólii s rozměry 58 * 44 mm. Nejradši bych, aby byla o kousek větší, ale byl jsem upozorněn, že při dotyku mezi fólií a okrajem displeje často dochází k problémům s digitizérem. Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Co je to vlastně digitizér - je to dotyková vrstva displeje?
Je tedy lepší, když je mezi okraji displeje a fólií malá mezera?
PDA zatím čeká ve skříni, vybaleno bude 24. prosince ve večerních hodinách, ale rád bych už od začátku měl chráněný displej proti poškrábání, protože vím, jak vypadá můj stávající mobil (resp. jeho displej) po dvou letech používání.
Díky předem za všechny Vaše názory
SdKfz.171 (99)|3.1.2009 23:05
Tak, vážení, zatím jsem kromě fólie Durasec (viz. zde) nenašel fólii, která by kryla celou přední stranu mého PDA. Nicméně Durasec (podle FAQ na svých stránkách) používá lepidlo, což mě od objednání této fólie odradilo. Objednal jsem si z českého e-shopu antireflexní fólii z japonského materiálu, která svými rozměry přesahuje čelní stranu ASUSu P552w, a podle takové té slaboučké fólie, která na něm byla nalepena od výrobce, z ní vyřízl požadovaný tvar. Sice lehce nedoléhá cca. 2-3 mm kolem sluchátka, ale jako první pokus to není tak hrozné. Teď už jen čekám, jestli třeba Boxwave nezačne prodávat podobnou fólii, abych si ji koupil.
Pavel Koza (4761)|4.1.2009 01:48
Ano, digitizér je dotyková vrstva. Problém může působit to, že když je fólie větší a musí se zasunout pod ráměček, tak může na digitizer tlačit a působit tak problémy při snímání dotykových povelů.
SdKfz.171 (99)|4.1.2009 09:18
ASUS P552w má displej v jedné rovině se zbytkem přední strany, takže tím pádem tato starost odpadá. Nastává ale jiná - na okraje fólie, která by kryla pouze displej, by se zachytávaly nečistoty, takže je třeba nalepit fólii na celou čelní stranu zařízení. Jelikož kromě Durasecu zatím nikdo takovou fólii nenabízí, nezbývá než to řešit systémem DIY...