Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MobSync – synchronizujte adresáře na PC s PDA na svém Pocket PC i Smartphone

Michal Jelínek (220)|25.6.2004 11:26
Pokud používáte synchronizaci souborů, určitě víte, jak je těžké přesvědčit ActiveSync na jiný než defaultní adresář. Na PC si můžeme pomoci úpravou registrů, na PDA už je situace horší. Pro Smarthphone nám navíc Microsoft tuto možnost sebral úplně. Programů na synchronizaci je na Internetu hodně, ale MobSync je jednoduše geniální a navíc freeware.

Přečtěte si celou recenzi.
Hrdla_ce4you (10)|25.6.2004 11:38
Moc se mi ta myslenka na synchronizaci cehokoliv libi, vyzkousel jsem to Hledam neco na zalohu storage card, ale..
Mobisync mi pri synchronizaci casto pada a v logu je pak tahle hlaska:

'storage card all','\Storage Card\MP3\08 - test.mp3 -->> C:\Documents and Settings\***\Dokumenty\HRDLA_PDA My Documents\Storagecard\MP3\08 - test.mp3','Size disagreement occurred during the copy from Ce to PC.'
-,-,Forced termination
[ 25.6.2004 11:10:13]
[-SessionEnd-]

Pri dalsi synchronizaci se pokousi jet dale. Dalsi soubory a vypada to ze ty u kterych skoncil nakonec uspesne zkopiruje.
Stava se to u souboru pres 1 MB
Martin Hanzal (132)|25.6.2004 19:35
Michale oprav si odkaz na stažení verze pro Pocket PC! ;)
Madfather_ce4you (42)|25.6.2004 20:45
Používám MS už asi měsíc a zatím spokojenost
jan.konference (38)|26.6.2004 21:26
Ahoj. Testnul jsem ten program a chodí mi docela dobře.

Jen jedna věc mi nejde do hlavy - jak smazat soubor?

Když ho na PC nebo PDA smažu, tak to program nepozná a doplní tam soubor z druhého zařízení. Dělá to něco jako mirror.

Jedině smazat na obou zařízeních soubor zároveň. Nebo po smazání souboru v jednom zařízení přepnout synchronizační pravidla. Obojí je ale dost nepohodlné.

Neznáte lepší způsob?

Díky, Honza.
Michal Jelínek (220)|28.6.2004 08:30
Link opraven, diky.

Co se tyce vetsich souboru, tak se mi to nestalo. Zkus napsat autorovi, umi anglicky (navod je v anglictine), zajimalo by me co odpovi.

Nic proti AS Files Synchronization, ale to ze naprosto ignoruje zmenu umisteneho souboru a tupe na PDA ukazuje do My Documents, to muze provozovat jen Microsoft. Nehlede na to, ze se mi kolikrat stalo, ze pri prvni synchronizaci s PDA (po reinstalaci) mi to smazlo vsechny soubory na PC a ani se neobtezoval je dat do kose ...

To s tim souborem z druheho zarizeni me nedela. Kdyz to na jednom z nich smazu, smaze ho i na druhem. Dela to jeste nekomu?
Mam teda zaskrtlou tu volbu, aby se smazane soubory presouvali do jineho adresare, ale nemelo to na to mit vliv ...
windmaster (307)|5.10.2004 17:25
16.9 vydána nová verze 0.9.0 → link
jan.konference (38)|24.10.2004 13:33
Dospěl jsem k potřebě synchronizace většího objemu dat (tisíce souborů o celkem cca 4 GB) mezi HD v PC a přenosným HD.

MobSyc by byl skvělý pomocník, ale synchronizuje jen mezi PC a PDA.

Aktovka v XP je zase moc vlezlá - do každého souboru leze, a když se jí něco nelíbí, tak dělá problémy.

Nevíte jak ukecat MobSync na dva adresáře v PC nebo jaký program na tohle použít?

Díky Honza.
RomanCE (105)|24.10.2004 13:38
Treba File Sync
jan.konference (38)|24.10.2004 15:16
[QUOTE="RomanCE"]Treba File Sync[/QUOTE]

Tak jsem ho vyzkoušel. Porovnává a synchronizuje v daný okamžik docela dobře. Dokonce i umí ignorovat vteřinové rozdíly vytvoření souboru při dvou souborových systémech (NTFS a FAT).

Ale pokud mu smažu na jednom z disků soubor, tak na to nepřijde a myslí si, že tam chybí a doplní ho tam z druhého místa. Takto se choval i MobSync verze 0,87.

Buď to nechápu, jak to používat - a pak prosím o radu :-) - nebo to prostě ty programy neuměj :-(

Honza.
breta999 (44)|3.11.2004 20:40
Mám problém s programem mobsync. Nastavil jsem do vyjímek soubory *.dfm a on mi je smazal z počítače. Naštěstí důkladně zálohuju.
Můj požadavek je synchronizovat soubory *.pas a *.dpr a ostatních si nevšímat.
Díky breta999
jan.konference (38)|3.11.2004 21:14
[QUOTE="breta999"]Mám problém s programem mobsync. Nastavil jsem do vyjímek soubory *.dfm a on mi je smazal z počítače. Naštěstí důkladně zálohuju.
Můj požadavek je synchronizovat soubory *.pas a *.dpr a ostatních si nevšímat.
Díky breta999[/QUOTE]

Tento problém jsem neřešil, takže bohužel nevím. Domnívám se však, že dříve nebo později stejně narazíš naproblém se znovuobnovením odmazaných souborů popsaný výše. Máš nějaké jeho řešení?
Honza.
breta999 (44)|4.11.2004 20:32
Tak jsem zjistil že chyba byla na mé straně. Soubory dfm smazány nebyli.
Na nedopatřením smazané soubory se dá použít program restoration. Jinak zálohovat vše důležité a často (používám Cobian Backup) . Kdybych se dokázal "vloupat" do PDA v Delphi dal by se nějaký program typu mobsync napsat.
Martin Ráž Hoch (1832)|25.11.2005 20:13
Zdravím,

máte někdo zkušenost s tím, že když vytrhnete MDAc ze synchronizace (ať už odpojíte z kabelu, či IR atd.), tak MobSync spadne? Mě to dělá a je to docela nepříjemné.

Dík