Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ratační svítilna / nabíječ

Gvaks (114)|25.6.2004 09:11
někde jsem záhlédl, že to někdo sháněl, ale už netuším kde to bylo :D
tak tady je odkaz

Ratační svítilna / nabíječ
Šeba_oldd (1184)|29.6.2004 19:32
S tím by mělo jít dobýt v přírodě i MDA? JAK DLOUHO BYCH S TÍM MUSEL TOČIT?
Pavel Koza (4761)|29.6.2004 20:07
Me znalosti fyziky jsou sice hodne chabe, ale tipuji, ze minimalne stejne dlouho, jako se dobiji zarizeni klasickou cestou... Tedy DLOUHO:))
null (0)|29.6.2004 20:32
to bude lepsi solarni nabijecka cekas dele ale nemusis tocit :D :D :D
Pavel Koza (4761)|29.6.2004 20:54
[QUOTE="pretorian"]to bude lepsi solarni nabijecka cekas dele ale nemusis tocit :D :D :D [/QUOTE]

Se solarnima nabijeckama je potiz, alespon ta, co mam ja, dava za idealnich podminek 250mA, pricemz iPAQ potrebuje nekolikrat vic (zdroje jsou delany na 2A)... Takze zklamani - zkousel jsem sice jenom jednu, ale myslim, ze to u srovnatelne velkych nabijecek bude stejne...
eXEden_ce4you (811)|29.6.2004 21:03
[QUOTE="Pavel Koza"]Se solarnima nabijeckama je potiz, alespon ta, co mam ja, dava za idealnich podminek 250mA, pricemz iPAQ potrebuje nekolikrat vic (zdroje jsou delany na 2A)... Takze zklamani - zkousel jsem sice jenom jednu, ale myslim, ze to u srovnatelne velkych nabijecek bude stejne...[/QUOTE]
Asi je to o tom, kolik chceš investovat a co od toho čekáš. Jeden kolega coby e-maniak si koupil něco u frantiků a v poho mu z toho iPAQ jede ... ovšem abych za to dal 450Euro, to bych musel být šílenec ... :D
Pavel Koza (4761)|29.6.2004 21:16
To tak odpovida, to "moje" stalo 80EURO a potreboval bych jich asi 6;) Jdou zapojit do... serie:?:, a tak se to da nascitat.
eXEden_ce4you (811)|29.6.2004 21:19
Do série nevím ... ovšem aparát je to slušnej ;) Mít ale strach, že to za ty peníze někde rozbiju, sednu, lehnu a bůhvíco ještě? E-e ... nebrat¨:D
Pavel Koza (4761)|29.6.2004 21:21
Eee, ja VIM, ze jdou pospojovat dohromady, je tam na to konektor, ale nebyl jsem si jist, jestli je to do SERIE ci PARALELNE...:oops: Jak pisu, fyzika nebyla muj oblibeny predmet...
mmambo (118)|29.6.2004 22:38
No, co vím, tak napětí se sčítá sériově a proud paralelně :-). Vysvětlím, dáš -li do série dvě ploché baterie, máš 9V ale stejný max proud (zjednodušeně) a naopak :-). Skládat ale zdroje není zrovna optimální, těžko dosáhneš stejného proudového zatížení u všech zdrojů (dělá se to elektronikou - to mají patrně pořešené).
eXEden_ce4you (811)|29.6.2004 22:39
[QUOTE="mmambo"]No, co vím, tak napětí se sčítá sériově a proud paralelně :-). Vysvětlím, dáš -li do série dvě ploché baterie, máš 9V ale stejný max proud (zjednodušeně) a naopak :-). Skládat ale zdroje není zrovna optimální, těžko dosáhneš stejného proudového zatížení u všech zdrojů (dělá se to elektronikou - to mají patrně pořešené).[/QUOTE]
Oceňuji snahu, ale při nejlepší vůli ... no raději pomlčím (a říct, že jsem z FELu, tak mě tu máte za blázna :D ) Tohle opravdu nikdy nebylo moje hobby :D
Gvaks (114)|30.6.2004 08:57
No ještě jsem to nezkoušel, ale u MT by mělo 10zatočení nabít na cca 10-15 min pohotovosti :D
Šeba_oldd (1184)|30.6.2004 09:46
Díky za Vaše odpovědi a polemiku- asi to jen tak jednoduše nepujde vyřešit.Lepší, asi bude zastavit tu a tam někde v civilizované oblasti a MDA prostě dobít.(Kam, až nás ta doba dohnala - přijedu stylově oblečen na koni před restauraci ,vyáhnu MDA a budu hledat zásuvku - haha - směji se sám sobě s Colty proklatě nízko u pasu.)Tento vikend to chci testnout - použití jen navigace se spuštěným programem OziExplorer.