Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Příšerný zvuk MP3 přehrávače

Falco_ce4you (311)|27.11.2008 22:57
Nevím jestli jsem takto postižen jen já, ale nikde jsem tu podobnou zmínku nenašel - krom tichého zvuku, což není můj problém.

Když dám přehrávat MP3 skladbu (která má na klasickém MP3 přehrávači nádherný, plný zvuk), jde z Diamonda zvuk naprosto příšerný - plochý, nevýrazný, bez basů, přílišné vyšší a vysoké frekvence.
Po zapnutí "Zesílení zvuku" se mi po chvilce laborování podařilo trochu zvuk vylepšit, ale je to stále prakticky bez basů a stále nevýrazné, ploché, jako ze starého tranzistoráku.
Zkoušel jsem všechna přednastavená nastavení GEQ, hrál si s vlastním, ale kvalitní zvuk jsem z toho nedostal.
Když jsem byl v Sunnysoftu pro nějaké přísluško, ptal jsem se prodavače, jestli nemá nějakou podobnou zkušennost od jiného zákoše. Poradil mi přechodku z miniUSB na 3,5 jack a použít jiná sluchátka. Že prý to určitě pomůže. Mno, sice jsem tomu moc nevěřil, ale obětoval 4 kila a redukci koupil. Po připojení celkem kvalitních Panasonic pecek byl zvuk o fous lepší, ale stále otřesný. Stejně tak s Koss PortaPro. Sluchátka dělala co mohla, ale tam kde kvalita není, si jí ani kvalitní sluchátka nevymyslí.

Myslím si, že nejsem příliš náročný posluchač, u svého 5 let starého iRiver přehrávače GEQ prakticky nepoužívám, vystačím s Normal modem. U Diamonda jsem se zvukem tak nespokojen, že musím nosit ještě MP3 přehrávač, abych si polsech trošku užil. Mé oblíbené skladby puštěné na Diamondovi po chvilce vypínám, protože se to zkrátk nedá poslouchat.

Kdyby někoho napadlo co s tím, budu vděčen.
Adow (1267)|28.11.2008 07:37
Mrkni jestli náhodou nemáš Windows 1.37 - tam byl problém s tím, když se nechalo zapnuté to zesílení zvuku a vytáhly sluchátka.. Pak to hrálo hrozně. Nová ROMka už to má opraveno.
Zkus následující fintu.. Připoj sluchátka a pusť přehrávač. Jdi do zesílení zvuku a tam to vypni. Ukonči přehrávání a odpoj sluchátka.. Připoj sluchátka, jdi do nastavení zesílení zvuku a zapni. Mělo by to fungovat OK. Jak jsem psal - nová ROMka tohle ale už řeší..
BTW: ta redukce za 400 - není zlatá nebo tak něco? :D Mám z ebaye cca za 120 Kč (včetně poštovnýho) redukci včetně tlačítek na ovládání přehrávače, hovoru a hlasitosti, na tom sluchátka HPM-70 z Walkmanu - Sony Ericssona a zvuk je výbornej. Repráček telefonu má zvuk i tak špatnej - to ale nepoužívám...
mikulec (116)|28.11.2008 08:26
Neskusal si pouzit nejaky iny prehravac(software)?
Falco_ce4you (311)|3.12.2008 22:14
Tak jo, je to ono.
Verze systému sedí a po vypnutí a zapnutí "zesílení zvuku" (tedy, nevím proč tomu neříkají GEQ) s mezivytažením a zasunutím sluchátek pomohl.

Už mám staženou novou ROMku (orig.od HTC - potřebuji Diamonda používat a ne honit u "NEJ" ROMku), ale jelikož jiné problémky řešit nepotřebuji, tak teďka ještě zvážím její nasazení, když ten zvuk je už slušnej (na iRivera to tedy nemá, ale už se to dá poslouchat)...

Takže díky za help!