Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

E-TEN Glofiish V900 DVB-T - zkušenosti, tipy a triky...

fps (113)|27.11.2008 15:01
založil jsem toto samostatné témá z důvodu nejasností jak vše funguje nabo nefunguje,
tady je jednoduchý postup na naladěni protože je jenom ruční možnost neboť v seznamu neni česká republika,
v mobile TV playeru zadáš ruční vyhledávání pak upřesnit výběr šířky pásma je 8M a výběr frekvence 730MHz, 674MHz a 634MHz to jsou frekvence na kterých v praze jsou všechny programy pak zmáčkneš přidat pak zmáčkneš použít a čekáš až se programy naladí.
Protože se mi nedaří naladit frekvence 730MHz a 674MHz tak bych rád znal vaše zkušenosti jestli vám jde vše normálně mně při ladění multiplexu ČT a Z1 nebo Óčka mobile TV player vždy spadne i když mam signá plný skoušel jsem to na vinohradech a v letňanech přitom nova a prima na 634MHz šlape jako hodinky.
fps (113)|29.11.2008 06:26
žádná reakce od vás, buďto mam E-TEN Glofiish V900 sám a nebo vám všem funguje DVB-T a nemáte problém jako já kdy nenaldim frekvence 730MHz a 674MHz, můžete někdo napsat zda vám to funguje, abych mohl případně reklamovat protože velký důvod ke koupi byl právě DVB-T tuner
m65mx (3)|30.11.2008 11:00
Manualni hledani v DVB-T aplikaci v dane verzi nefunguje, uz je k dispozici verze nova, ale je mozne zustat u verze stavajici, jen to chce trochu si pohrat s nastavenim.
Je potreba do pocitace nakopirovat soubor \Program Files\MobileTV\mobiletv_channel_info.xml, otevrit ho v Notepadu a pridat tam treba hned pod druhy radek nasledujici radky:

°MAINITEM country_name="Prague,CzechRep" country_region="Europe" country_bandwidth="8000" country_frequency="634000-730000" country_channel_default="1">
°SECITEM channel_index="1" channel_mode="dvbt" channel_program="CT 1" channel_frequency="730000" channel_service_id="1">°/SECITEM>
°SECITEM channel_index="2" channel_mode="dvbt" channel_program="NOVA" channel_frequency="634000" channel_service_id="1">°/SECITEM>
°SECITEM channel_index="3" channel_mode="dvbt" channel_program="Ocko TV" channel_frequency="674000" channel_service_id="1">°/SECITEM>
°/MAINITEM>

[color=red]!!!Vsechny znaky ° nahradit za MENSI NEZ (otviraci spicatou zavorku), me to tady ten prispevek s tim nepusti, asi to bere jako tagy!!![/color]

Dale ve druhem radku shora v tomto souboru zmenime country_cnt="17" na country_cnt="18" (pridali jsme jeden mainitem).
Soubor ulozime (kodovani UTF-8, neni potreba nic menit, ulozi se takto automaticky) a prepiseme s nim puvodni v Etenu.

Pak staci nastavit Prague, CzechRep v automatickem nastaveni (!!! nikoli manualni !!!) a spusti se ladeni, ktery najde vsechny bezne dostupny programy v Praze.
Pokud chcete DVB-T sledovat v jine lokalite nez v Praze, najdete si kanaly, na jakych se u vas vysila, zjistete si, jaka danemu kanalu odpovida frekvence, a zapiste si nejblizsi frekvenci delitelnou po odecteni 2000 cislem 8000 beze zbytku (treba pro sit 1 v Praze na kanalu 53 s frekvenci 727,25 MHz tomu odpovida cislo 730000), a protoze mame sirku pasma 8000 (to je vzdy), tak cislu 730000 odpovidaji frekvence 726-734 MHz, tedy frekvence 727,25 do tohoto pasma spada, ok. Dodrzujte poradi 1. sit (CT), 2. sit (Nova, Prima), 3. sit (Ocko, Public,...), at nemusite hlidat nazvy z EPG. Polozku country_frequency v prvnim mainitemu nastavite tak, aby do prislusnych mezi spadaly vsechny frekvence nize zapsanych secitemu. Kdyztak sem posilejte odzkousene radky pro dalsi lokality, at s tim maji dalsi uzivatele mene prace.

Jeste pridavam Ostravu:

°MAINITEM country_name="Ostrava,CzechRep" country_region="Europe" country_bandwidth="8000" country_frequency="562000-738000" country_channel_default="1">
°SECITEM channel_index="1" channel_mode="dvbt" channel_program="CT 1" channel_frequency="738000" channel_service_id="1">°/SECITEM>
°SECITEM channel_index="2" channel_mode="dvbt" channel_program="NOVA" channel_frequency="618000" channel_service_id="1">°/SECITEM>
°SECITEM channel_index="3" channel_mode="dvbt" channel_program="Ocko TV" channel_frequency="562000" channel_service_id="1">°/SECITEM>
°/MAINITEM>
fps (113)|30.11.2008 19:00
díky to je přesně ono taky jsem to skoušel sám v mobiletv_channel_info.xml vše jsem udělal dobře ale dělal jsem chybu že jsem nechal country_cnt="17" a nezměnil na country_cnt="18" a proto to nešlo zítra to zkusim teťka jsem v práci na noční prosimtě můžeš sem dát odkaz na novou verzi ať googluji jak googluji tak nikde nic nemohu nají ja tam mám verzi 1.0 a můžeš případně napsat zda v nové verzi je ňáke vylepšení
m65mx (3)|30.11.2008 21:33
Novou verzi najdete na foru eten-users.eu.
Kdyz si tam prectete cele vlakno, zjistite, ze sice v nove verzi zrejme funguje rucni vyhledavani, aniz by to padalo pri vyssich frekvencich, jak tomu bylo dosud, ale otazkou je, zda tam funguje vyse uvadeny postup, jeden uzivatel se tam prave vracel ke stare verzi, takze pokud vam to takto funguje, tak radsi neupgradujte. Ja jsem zatim take pri stare verzi.
fps (113)|30.11.2008 22:29
proč bych neskusil novou verzi? když je v E-TEN Glofiish V900 aplication recovery a můžu se k starší verzi kdykoliv vráti jak to padalo tak jsem několikrát mobile TV player 1.0 odistaloval a pak znovu naistaloval skoušel jsem jestli se to před tim špatně nenaistalovalo zajimá mne zda mobile TV player nová verze nemá některé funkce navice
fps (113)|30.11.2008 22:37
jo ještě co mne dpocela štve že vše jde přez TV Out ale to nejduležitější né a to DVB-T může se to někdy v budoucnosti podařit rozchodit?
fps (113)|1.12.2008 15:18
takže vše šlape podle návodu od m65mx zkusil jsem taky novější verzi mobile TV player z odkazu a je už tam Prague, CzechRep ale jenom 674MHz ostaní ne ale dá se tam dát a funguje upravené mobiletv_channel_info.xml ta novější verze se mi zdá že je svižnější než ta první ještě by to chtělo jestli se dá ňák upravit pořadí programů a nebo některé smazat jako třeba rádia která tak jsou taky zapletena
rady4_ce4you (229)|23.12.2008 09:55
Tady je zapis, ktery prohleda celou frekvenci v CR a najde vsechny dostupne stanice :)