Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch HD - GPS & TomTom

macman (2)|26.11.2008 19:51
ahoj všichni, četl jsem všech 30 stránek a jak tak pozoruju, jsem jediný komu nejede TomTom verze7. Stále mi to píše čekám na platný signál GPS občas po chvíli chybí zařízení GPS. Poraďte prosím někdo. Třeba jak máte nastavenou GPSku v setings/External GPS
i když nevím proč se to jmenuje External GPS, když HDčko má interní GPS??? Díky
pospa (70)|26.11.2008 23:58
ja mam normalne nastaveno "vestaveny gps prijimac" nebo to jde i jako "jiny NMEA prijimac" na com4 a rychlost klidne 115200. oboje funguje v pohode..
brumad (9)|27.11.2008 11:56
Ja mam nastavenoJiny NMEA GPS prijimac, Bau. rychlost 57600, COM4. A jede bez problemu.
qwero (104)|28.11.2008 14:59
mám Jade, čelil som rovnakému problému, stačilo mi spustiť Quick GPS, potom sa vstavaná GPS-ka "chytla" a bezproblémovo fungoval jak TomTom aj iGo8. Len dnes som skúšal inštalovať GPSport, nabehla úvodná obrazovka s hľadaním gps údajov, nič sa nerozbehlo, ale zato sa mi akosi zablokovalo načítanie gps-ky pre doteraz fungujúce navigácie, aj keď tie potvrdzujú spojenie s gps receiver-om.
Preto otázka na skúsenejších:
- ako "rozbehnúť" GPS-ku na začiatku?
- ako ju "odblokovať" keď mi ju teraz navigácie nečítajú?

resp. neposuniete tu link, kde sa tento problém so vstavanými gps rieši?!

Vopred díky za ochotu.
mpis (120)|28.11.2008 19:21
Už jsem to někde možná i tady psal.
Já to dělám tak, že spustím Oziexplorer - ten se chytá ihned a pak TT7 a ten se pak chytne taky velmi rychle.
Když pustím TT7 samotný a nechce se chytit třeba několik minut, pak stačí zase pustit Oziho a TT7 se vzápětí chytne.
Včera jsem přešel s TT7 z 7.45 na verzi 7.91 a ta se chytá podstatně lépe.
Z toho usuzuji, že problémy s fixem GPS jsou na SW úrovni.
Edit:
Ještě jsem trochu hledal a našel jsem testovací free program zde.
Zítra ho vyzkouším.
Phil_ce4you (165)|1.12.2008 13:41
K tomu to bych se zeptal: Jsem začátečník, co se PDA i navigace týká. Teprve vybírám vhodnou navigaci pro HD, tak bych si jednotlivé navigace rád vyzkoušel. Z výběru mi vypadly iGo8, TomTom, Garmin XT. O víkendu jsem zmiňované navigace zkoušel rozchodit dle všech možných návodů zde i jinde, ale podařilo se mi to jen u Garmina. Dělal jsem to tak, že jsem vždy původní navigaci odinstaloval, smazal data z karty, popř. i registrů a zkusil jinou (mám sehnané různé verze z různých zdrojů).
Chci se zeptat, zda je možné mít nainstalováno více navigací (dávám to na paměťovou kartu). Rád bych si je vyzkoušel a tu, která mi bude vyhovovat nejvíce si chci zakoupit.


Sajbrt (113)|1.12.2008 15:49
Já mám nainstalovaný současně TomTom a SmartMaps + nějaký GPS utilitky a bez problémů. Když je nebudeš pouštět současně, tak nemůže být problém. Pro současné užívání jsem viděl nějakej softík na rozbočení sériovýho portu, ale už nevím, jak se jmenoval.
Phil_ce4you (165)|1.12.2008 15:53
Jasně, šlo mi o to, aby to nedělalo bordelismus, když se to sype na jednu kartu. A můžu to na té kartě kvůli pořádku ve složkách, nebo to musí být v rootu?

Díky, Filip

mick04_ce4you (16)|10.12.2008 13:27
Chtěl jsem se zeptat, kde se dá koupit Tomtom 7 pro HD (popř. pro jiné zařízení, které bude na HD chodit)? Na domovské stránce TT je napsané, že "sedmička" je jen pro vybrané modely a je předinstalovaná. Nemám s WM zkušenosti, ač vlastním navigaci TT, s PDA potřebuji pomoci. Díky
radekhulan (315)|10.12.2008 14:04
[quote=macman]občas po chvíli chybí zařízení GPS[/quote]

Řešení je snadné, vypnout A-GPS. Pokud je A-GPS zapnuto, tak se GPS odpojuje po 5-10 sekundách, protože současné verze TomTOm a iGo s tím neumějí pracovat (Garmin třeba ano). Stačí si stáhnuot třeba HD Tweak, vypnout A-GPS, a v TomTom nastavit "interní GPS", popřípadě COM4 a 4800 rychlost.
tortoise (546)|10.12.2008 16:07
Není pravda, iGo 8 mi funguje naprosto spolehlivě i se zapnutou A-GPS. Možná to bude v tom, že já jsem "nenakupoval" na rapidshare, ale v obchodě.
radekhulan (315)|10.12.2008 18:14
TomTom i iGo je oficiální. Nepodpora A-GPS, či nekompatibilita, je stará a známá věc, nepodporoval to už TomTom 6 dodaný na HTC Kaiser, nepodporuje to TomTom 7, neumělo to iGo 2006, a mám pocit, že iGo 2008 s tím také zlobí (nevím, mám A-GPS pořád vypnuté kvůli TomTomu).

Diskuse je k tomu třeba zde:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=402051

A-GPS může zlepšit dobu fixu díky datovému spojení, ale to není kritická věc. GPS se dá 100% používat i bez této pomůcky.

Nicméně také je možné, že na GPS "domrví" něco utilitky typu Advanced Config 3.3 či HD Tweak, člověk nikdy neví přesně na 100% co dělají :/ Chtělo by to zkusit TomTOM a iGo hned po hard-resetu.
karlosstrzv67 (5)|10.12.2008 21:32
100%tně souhlasím, po hraní s HD Tweak mi přestala GPS běžet komplet (OZI, TOMTOM i třeba RichesseGPS). Po HR vše OK. Nicméně s HD Tweak či Advance Config opatrně :-)
mpis (120)|11.12.2008 07:45
samotné spuštění těchto nastavovacích utilitek nic nezmrší. To si zmrší až uživatel, který s pomocí nich nastaví něco, o čem nic neví.
tortoise (546)|11.12.2008 13:23
[quote=rADo2]TomTom i iGo je oficiální. Nepodpora A-GPS, či nekompatibilita, je stará a známá věc, nepodporoval to už TomTom 6 dodaný na HTC Kaiser, nepodporuje to TomTom 7, neumělo to iGo 2006, a mám pocit, že iGo 2008 s tím také zlobí (nevím, mám A-GPS pořád vypnuté kvůli TomTomu).[/quote]
Opakuji, že iGo 8 legálně koupené mi na Touch HD funguje skvěle a díky A-GPS se fixuje do 10s. Nemám s ním žádné problémy. Pravda je, že s věcmi typu Tweak HD apod. jsem si nehrál.

Jluk (8)|19.1.2009 23:07
Ahoj

Prosím o radu.

Když instaluji TomToma, tak ať dělám co dělám, vždy se všechno místo na SD kartu instaluje do vnitřní paměti (mapy,atd).............pokaždé zvolím úložiště SD:(

Když všechny soubory nakopíruju na SD kartu, tak nejde snadné spouštění přes TochFLo píše to: Unable to start. Not enough memory is avaible. Spusit to jde jen přes Průzkumníka ze složky Navigator na SD kartě, kde je TomTom.exe

Nevíte někdo co s tím???

Dík
Paullus_ce4you (400)|20.1.2009 01:31
[quote=tortoise]Není pravda, iGo 8 mi funguje naprosto spolehlivě i se zapnutou A-GPS. Možná to bude v tom, že já jsem "nenakupoval" na rapidshare, ale v obchodě.[/quote]

Minulý týden mi v Sunnysoftu řekli, že TomTom pro HTC Touch HD nebyl zatím vydán a není tedy žádná legální možnost, jak jej na toto zařízení portovat.
tortoise (546)|20.1.2009 10:29
Oficiální verzi už nemám, ale jsem přesvědčen, že by TomTom Navigator 6, co jsem míval, na Touch HD chodil.
losermikey (1)|7.2.2009 08:44
Ahoj, moh by mi prosim nekdo poradit, zda jede na tomto zarizeni tomtom truck? Dekuji za info.
bjirka (380)|7.2.2009 09:00
Ne.
carolinek (1)|30.4.2009 04:14
ahoj prosim tě mam touch hd naistalované igo8 a tom tom7 ani u jednoho mi nenachází gps signál nechápu proč podle nekterých nastavení co tu píšou lidi sem to zkoušel a stejně nic,baví se tu o a-gps to nevím co je.v nastavení je položka port pro programy gps co tam má být to samý hardwarový port gps+přenosová rychlost.nebo přímo v aplikaci tom tomu co tam má být nastaveno za gps.dík za odpověď pokud budeš vědět díky pavel