Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

odlozeni PDA

adamekma (250)|25.6.2004 01:47
Chystam se na mesic odtrhnout od civilizace a svyho placatyho pomocnika nechavam doma.
A nechce se mi ho po navratu obnovovat ze zalohy...

Myslite ze vydrzi? (bojim se ze ne)
Samozrejme ze v kazdym pripade zrusim pripominky u vsech cervencovych udalosti. A protoze se stejne kazdou pulnoc zapne, tak vypnu podsvetleni a nastavim nejrychlejsi vypinani.

Mam radsi tatika poverit aby ho jednou za tejden dal nabit?

-nechci ho nechat porad v zasuvce, kvuli bourkam, kterejch je v cervenci pomerne dost (sice mam UPS s prepetovou ochranou, ale kdyz jsem na to koukal... je to jen takovej plisek, takze nevim nevim ... blesk nekdy projde i pres nekolik ochran)

Jo, a pri jednom se tady s vama vsema na mesic loucim (v srpnu si civilizace doufam taky moc neuziju, ale vzdycky zmizim jen na par dnu a zase se na chvili vratim :) )

PS pokud pojedete do Alp, Svycarsko, smer Francie, apod., tak nesrazejte okolo jedouci cyklisty :)
PavelR. (2184)|25.6.2004 08:26
[QUOTE="adamekma"]Chystam se na mesic odtrhnout od civilizace a svyho placatyho pomocnika nechavam doma.
A nechce se mi ho po navratu obnovovat ze zalohy...

Myslite ze vydrzi? (bojim se ze ne)[/QUOTE]

... asi bych pro jistotu volil zalohu na SD popr. PC a pak v pripade HW resetu diky vybiti baterky bych obnovil z ni ... i kdyz do nedavna jsem si myslel, ze Li-ion jsou baterky, ktere jsou se samovybijenim na tom docela dobre ...

PavelR.
Michal Jelínek (220)|25.6.2004 09:33
Zivotnost tve baterie se odviji od toho, jak se k ni budes chovat. Vzhledem k tomu, ze se jedna o LiPol ci LiOn tak ty nesnaseji hluboke pod vybiti, ktere jim ty zpusosbis.
Soucasne ty baterky sou nejstastnejsi porad dobite.

Preber si to jak ti moznosti dovoli :-)
Pavel Koza (4761)|25.6.2004 12:16
[QUOTE="adamekma"]Mam radsi tatika poverit aby ho jednou za tejden dal nabit?[/QUOTE]

Zkus udelat test, nabi ho pres noc, pak nech v klidu 24 hodin a zkontroluj, jak moc se vybil. Ja si myslim, zeplne nabite zarizeni by 14 dnu vydrzet mohlo, takze staci dat na noc do nabijecky jen v polovine.

Ale jelikoz je to LOOX 600, ktery uz bude mit neco za sebou, tak to mozna bude mene.
Wuffi (1599)|25.6.2004 12:24
Taky si myslim ze by zarizeni vydrzet mohlo. Mozna je dobry jak jsi rikal - nechat to doma at to nekdo nabiji. Alternativa je jeste programovatelna zasuvka...
adamekma (250)|25.6.2004 12:29
[QUOTE="Wuffi"]Taky si myslim ze by zarizeni vydrzet mohlo. Mozna je dobry jak jsi rikal - nechat to doma at to nekdo nabiji. Alternativa je jeste programovatelna zasuvka...[/QUOTE]

asi se spolehnu na lidsky faktor :)
pres programovatelnou zasuvku by moh ten blesk projit
ipf (2136)|25.6.2004 17:11
Tak blesk máš ošetřenej a jak jsi na tom s "tatikovejma" rukmama? :D
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|25.6.2004 17:59
[QUOTE="ipf"]Tak blesk máš ošetřenej a jak jsi na tom s "tatikovejma" rukmama? :D [/QUOTE]
No právě, raději UPS a dobrý nápad Wuffiho, než lidský faktor našich otců .... Dnes je digitálně nastavitelná zásuvka všude k dostání za pakatel, mimochodem, to bydlíš někde ve zvonici, kam to furt práská? U nás se taky říká, kdo se bojí, s**e v síni, neber to moc osobně ;) a buď trochu nad věcí, dumat nat tím, zda je ten plíšek v UPS dostačující ..... Pokud jsi nějak pojištěný, tak není co řešit a děj se vůle boží......
Pavel Koza (4761)|25.6.2004 18:04
Taky bych te uklidnil, i kdyz stat se muze vsechno, ja mam pocitac v zasuvce nepretrzite 10 let a zatim se nic nestalo (tuk tukkna drevo:) ). Uprime myslim, ze vetsi sance je, ze vas vytopej sousedi, nez ze prijdes o PDA v dusledku blesku:)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|25.6.2004 18:12
[QUOTE="Pavel Koza"]Taky bych te uklidnil, i kdyz stat se muze vsechno, ja mam pocitac v zasuvce nepretrzite 10 let a zatim se nic nestalo (tuk tukkna drevo:) ). Uprime myslim, ze vetsi sance je, ze vas vytopej sousedi, nez ze prijdes o PDA v dusledku blesku:)[/QUOTE]
Moje řeč, stačí bydlet na špatné adrese (viz dům v Křenové, Brno, plyn) nebo sousedi dobráci a musíš řešit zcela jiné problémy. Prostě věř UPS a naprogramované zásuvce.
ipf (2136)|25.6.2004 18:32
Jo-jo, lidskej faktor. Já přišel o počítadlo (domácí) jednou: vždy, když se blížila bouřka, jsem ho vypínal a občas vytáhl i šňůru na modem. Jednou hlásili šílené bouřky a vítr, tak jsem vše vypnul (a protože jsem měl na chatě řemeslníky, tak jsem je obvolal, aby nic nenechali venku, ať mi nic nezmokne a pro jistotu odvezl auto do garáže), prostě jsem ošéfoval kdeco. Jenže v noci bouřka probudila polovičku a protože nemohla spát, tak šla něco napsat na počítadle a.. nevypla ho :) , takže ráno bylo vypálený :mad: . Od té doby spoléhám na techniku, protože ta "nemyslí", akorát se může porouchat ;) .
adamekma (250)|25.6.2004 23:25
tak uvidime, mozna me ukecate:)
(prog.zasuvku mam, mechanickou s programem na 7 dnu, takze idealni)

kdyz blesky jsou previti... pred 4ma rokama jsem v ramci studii na SPSE byl na praxi ve firme co prodavala, zapojovala a opravovala telefony a ustredny...
a jeden kolega, kdyz se po bource vratil od zakaznika, nam licil jak vypada telefon rozskocenej po cely mistnosti (dovez nam ukazat zbytky kabelu :) )

ve zvonici sice nebydlim :D , ale mam na baraku CB antenu (obcanska vysilacka, cca. 8 metru dlouha, k tomu na 3m tyci), sice uz je odpojena, ale i tak - hned pod ni je antena na TV, ta pripojena do 230 V... (znate to... baba dedka, dedek repu... :D )
Wuffi (1599)|25.6.2004 23:33
Pravdepodobnost ze bude Tve PDA zniceno bleskem je minimalni.
Wuffi (1599)|25.6.2004 23:47
Ad prispevek IPF - chce to poradny zdroj s prepetovou ochranou, ty zdroje co jsou normalne v becnach jsou celkem smejdy...
ipf (2136)|26.6.2004 08:37
[QUOTE="Wuffi"]Ad prispevek IPF - chce to poradny zdroj s prepetovou ochranou, ty zdroje co jsou normalne v becnach jsou celkem smejdy...[/QUOTE]

Neboj, už jsem se poučil a spoléhám pouze na techniku a její poruchovost :) .
adamekma (250)|17.8.2004 14:11
Tak se hlasim zpatky do civilizace...
teda prijel jsem uz pred 14ti dny, ale asi si dokazete predstavit ze clovek kterej se vrati po 5ti tydnech nejak moc nestiha, a navic jsem po 4rech dnech zas na 9dni vypad :)

Takze jak to dopadlo: PDA jsem nasel tvrde zresetovany, po obnoveni ze zalohy a pokusu o synchronizaci se totalne zprasily vsechny (i historicky, nekolik let stary) zaznamy kalendare - vyskakaly na me stovky pripomenuti, nekolikrat jsem nahrazoval hlavni *.pst soubor v Outlooku tim zazalohovanym (moc dobre ze jsem si ho taky zazalohoval !!! ) a po nekolika hodinach potu a nervu jsem to dal dohromady.
Akorat se mi asi totalne rozhodil email v PDA, ale jeste jsem nenasel odvahu to resit (asi se k tomu dostanu koncem zari, az me k tomu donuti zacatek skoly).

K tomu nemuzu zaboha nacist v PC SMS z S55, vzdycky to spadne, no proste parada...

- nechci demoralizovat, ale zlatejch 5 tejdnu co jsem PDA nepotreboval :D

PS - maly OffTopic: ... abych nezapomnel... musim se pochlubit... 3700 km s brasnama vpredu,vzadu za 36 dni... vic na www.adamek.cz
Milan Švec (938)|17.8.2004 19:16
[QUOTE="adamekma"]... PDA jsem nasel tvrde zresetovany...[/QUOTE]
Všichni, koho tohle postihlo už vloni (byla to tehdy běžná vlastnost), používají jednoduchou fintu. Nikdy nenechávají LOOXe 600 přes (ani jedinou) noc (a navíc ještě s PPC2002) bez krmení mimo napájecí kolíbku. Funguje to spolehlivě. Proč to tak je, je ve starých diskuzích k LOOXi na palmax.cz