Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond - Ztráta kontaktů v Outlooku

milhaus11 (7)|25.11.2008 23:43
Dobrý večer,
měl jsem v PC zkušební verzi Outlooku 2007 kde jsem měl synchronizované kontakty. Bohužel po instalaci Outlook Express se mi veškeré kontakty v mém HTC smazaly. V PC žádnou zálohu nemám a tak se ptám, jestli existuje nějaká záloha v telefonu nebo mé kontakty jsou nenávratně ztraceny. Děkuji
zivan (615)|26.11.2008 11:06
Co ten zkusebni Outlook? Uz jsi ho odinstaloval nebo ho jeste mas? Netusim, jestli po zkusebni dobe nejde spustit nebo co je s nim.
Zdenek Malinsky (9781)|26.11.2008 11:38
Nevím, zda je vše přesně popsáno. Myslím, že Outlook Express se neinstaluje, ale je součástí Win XP. Ale k věci - data z "velkého" Outlooku by měly být v souboru Outlook.pst, zkus si ho v PC vyhledat. Pak můžeš zkusit nainstalovat třeba Outlook 2003, do něj použít daný soubor a zdaří-li se, pak data normálě vyexportovat do jiného používaného programu.

Kontakty v HTC se nesmazaly po instalci Outlook Express, ale až po následné synchranizaci, kdy syncoval to co bylo v PC - tedy novější data. Neustále zde zdůrazňujeme nutnost pravidelně synchronizovat a pravidelně zálohovat PDA - takže určitě máš zálohu někde na kartě a tudíž není nic ztraceno. Nebo se pletu?

O synchronizaci PDA s Outlook Expressem píše beecher na svém blogu. SyncExpress 3 stojí 17,95 USD.

Nebylo by nakonec lepší a jednodušší si ten Outlook koupit? Záleží jak cenná data jsi tam měl. Pokud 10 lidí, z toho jsou 3/4 známí z hospody, abys tam vůbec někoho měl, tak je to určitě zbytečné, ale při řádově stovkách kontaktů se asi tato investice vyplatí.
milhaus11 (7)|26.11.2008 19:31
Ano, máte pravdu. Outlook Express byl součástí Windows XP i ztráta dat proběhla až při synchronizaci. Předtím jsem měl v PC Visty a přeinstaloval jsem je. Jelikož mi po vypršení zkušební lhůty nešly kontakty uložit jako soubor *.pst, tak jsem si říkal, že si je přehraji do nově nainstalovaného Outlooku. Soubor Outlook.pst už samozřejmě po změně OS nemám.
Můj dotaz směřoval na možnost jestli se podobný soubor, který se vytváří v PC (Outlook.pst) nevytváří také v mém Diamondu.
Jinak kontakty mám zálohované, ovšem jen v papírové podobě. Přepisovat se mi to nechtělo, ale myslím že nic jiného mi nezbude. Lidí je to opravdu dost, ale 3/4 asi do hospody fakt chodí :-)
Mr.Pohoda (134)|27.11.2008 10:48
Já bych se pokusil o obnovu toho souboru s kontakty na PC. I po přeinstalování systému (pokud při něm nedošlo k úplnému zformátování disku) je možné z disku získat soubory, které byly smazány i před několika měsíci. Nic to nestojí a za zkoušku nic nedáš.