Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC TyTN II (Vario III, Kaiser) - problém - připojení k internetu a spolupráce s aplikacemi

memphisto_ce4you (23)|25.11.2008 19:12
Dobrý den.

Mám Vodafone a připojení mám nastaveno správně (Vodafone Live! - data.vodafone.cz - proxy 10.11.10.11:9201 atd.) Aktivoval jsem si vánoční dárek půl roku připojení k netu zdarma. K EDGE se připojím. Bohužel v IE funguje jen domovská stránka wsp://live.vodafone.com a SMS Grátis a Seznam na mobil (další odkazy ze Seznamu už ne). U ostatních to napíše, že nelze zobrazit stránku. Pokud chci použít Operu Mobile, tak po zadání jakékoliv jiné stránky, tak se Opera zasekne, zbělá obraz a dole se zasekne status bar a pak to po minutě napíše, že nelze připojit k netu. Opera Mini (4.2) taky nefunguje. Spustí se přes Java emulátor a snaží se stáhnout nějaké MIDlety a pak to skončí s chybou, že nelze připojit. Slick (náhrada za ICQ) taky nejde připojit. Nastaveno u všech těchto aplikací mám, aby se připojovaly pomocí Vodafone Live! Zajímavé je, že pokud se připojím doma přes WIFI, tak to všechno funguje naprosto normálně. Už nevím, co s tím mám fakt dělat. Prošel jsem snad všechna nastavení a nic. Předem děkuji za jakékoliv tipy na vyřešení problému
mikulec (116)|25.11.2008 19:28
To nastavenie si si robil manualne alebo pomocou konfiguracnej sms alebo za pomoci nejakeho softu?
memphisto_ce4you (23)|25.11.2008 19:46
manuálně podle tohoto návodu. chytrá SMS pro tento telefon nejde poslat. není v seznamu
mikulec (116)|26.11.2008 10:18
Skusal si ist do settings/connections/connection setup? tam by si si mal nastavit Slovakia a O2. Prave som sa pozeral k sebe a ja mam HTC Connection Setup version 1.5 (build 35353) a je tam moznost automaticky nastavit aj slovenske O2, takze ak to nemas tak si skus niekde na nete pohladat tuto aplikaciu, nainstalovat, spustit a malo by ti to ficat.

Nasiel som ti to tu: http://www.4shared.com/file/70534579/f3661bd0/SJ_ConnectionSetup_1_5_35353_bs.html
memphisto_ce4you (23)|26.11.2008 11:26
i když mám Vodafone (CZ), tak tam mám nastavit Slovensko a O2? to nastavení připojení jsem zkoušel a dal jsem Czech Republic - Vodafone a restartoval jsem a po restartu jsem si všiml, že přístupový bod Vodafone Live! se přejmenoval na GPRS Web a po spuštění jakéhokoliv prohlížeče se domovská stránka (wsp://live.vodafone.com) ani žádná jiná nenačte. ten program vyzkouším

PS: tak ten program jsem nainstaloval a nejde mi v připojení otevřít Nastavení připojení. Zatuhne to na bílé obrazovce a zasekne se
mikulec (116)|26.11.2008 12:17
Prepac, vobec ma nenapadlo, ze si z Ciech a mas ceske O2, takze treba nastavit CZ O2.

Tak uz vazne nechapem v com to moze byt.Ked mas volbu CZ O2 uz v telefone v settings/connections/connection setup, tak ten program uz nemusis instalovat, to bolo len pre pripad, ze by si tam nemal tuto volbu.
memphisto_ce4you (23)|26.11.2008 14:40
tak ještě jednou. :-) Mám Vodafone a mám nastavit to 02? a mimo to, jsou tam snad všechny evropské státy s jejich operátory
mikulec (116)|26.11.2008 23:42
Do **** asi by som si mal zobrat dovolenku, prepac fakt som asi mimo, jasne, ze si tam musis nastavit vodafone. Neviem ci su tam vsetky staty, ja si pametam ked som mal original romku tak tam Slovensko nebolo(o Cechach neviem tie som nekontroloval), ale myslim, ze v novsich romkach by ta aplikacia mala mat uz vacsinu statov. Takze tebe to neislo ani ked si nastavil CZ a vodafone a restartol? Tak to je ozaj divne. Skusal si aj hardreset a hned ako prve vyskusat nastavit to?
memphisto_ce4you (23)|27.11.2008 00:06
zkoušel jsem snad všechny možné kombinace a stále nic. dokonce ani příjmat meily mi nejde. píše, že se mám připojit k netu a pak stáhnout poštu a přitom jsem připojený přes EDGE od Vodafounu. Slick, Opera Mini, Rychlé GPS, Windows Update nic se přes EDGE nepřipojí a nestáhne aktualizace či jiné věci. Přitom když se připojím přes WIFI, tak vše funguje naprosto spolehlivě a všechny programy se krásně připojí s stahují. Nechápu, kde může být problém. S ROMkou jsem nic nedělal. Do tohodle si fakt moc netroufám.
mikulec (116)|27.11.2008 10:48
S tvojej odpovede som nezistil ci si skusal ten hardreset. Ak nie, tak skus hardreset a bez instalacie akejkolvek aplikacie alebo programu spust connection setup a nastav CZ a vodafone. Ak si to skusal a nepomohlo, tak by si asi mal skocit do vodafonu a spytat sa tam. Alebo skus zistit na nete ci nema niekto podobny problem s internetom cez vodafone. Mozno maju chybu oni? Alebo nie? Vazne ti v tomto viac nepomozem.
memphisto_ce4you (23)|27.11.2008 12:07
ten hardreset jsem taky zkoušel. právě, že podobný problém jsem nikde nenašel a ostatním to funguje (na jiném HTC ale) a přitom to mám nastaveno jako oni. netuším, kde může být problém. asi si skočím do toho Vodafone a přeptám se. díky za rady a ozvu se, jak jsem pochodil
bomber666 (87)|3.12.2008 13:05
já mám podobný problem....vše mi už puvodně fungovalo akorat jsem měl problem že ten inet docela často padal a byl hoodně pomalej....u vodafonu mi řekni že u nich je vše ok at si přeinstaluju windows tak jsem to udělal a už mi to nejde vubec....přitom to mám nastaveno dle navodu přimo z vodafone stranek....tak pokud to nějak vyřešiš pisni jak at vim diky....
bomber666 (87)|3.12.2008 13:21
aaaa tak jsem na to přišel sámmmm vypnul jsme a zapnul u site vodafone to (nastavení-nastavení připojení) jak je nahoře Czech Republic tak dole jsem dal misto post-paid..pre-paid a pak zpět post-paid po každem to chtělo reset a už to jede.--)))))tak zkus tohle..-)))
memphisto_ce4you (23)|3.12.2008 15:14
v nastavení připojení žádné post-paid..pre-paid nemám. vyberu zemi a pak v druhém okně operátora. to je vše, co můžu udělat. net mi funguje,jen nejdou načítat některé stránky, které pod wifi i na mojí straré Nokii 6230i jdou. jinak mám spíše problém s aplikacemi, že nespolupracují s Vodafone netem.meily nejdou stahovat, Slick se nepřipojí, Opera taky píše ať se první připojím
RStein (2012)|3.12.2008 15:28
Problém bude podle mě v nastavení sítě. Vodafone Live neznám - Vy se máte při pojovat opravdu přes tu proxy, to znamená, že jsou dostupné, jak wap (stranky zacinajici protokolem wsp v PIE), tak i html stranky? Podle me Vam chybeji patricne zaznamy v mapovani siti. Mate v Start - Nastaveni - Pripojeni - My ISP (Můj internet, nebo neco podobneho), zadano vase "LIVE" pripojeni?

Trochu techničtěji: Metasíť internet nemáte asociovanou s vaším Live připojením. Případně může chybět-být poškozen-mít špatnou prioritu záznam v CM_MAPPINGS o mapování URL podobný tomuto "univerzálnímu" záznamu.
characteristic type="570425344"

parm name="Pattern" value="*://*.*/*"/

parm name="Network" value="{436EF144-B4FB-4863-A041-8F905A62C572}"/

/characteristic

memphisto_ce4you (23)|3.12.2008 16:00
Vodafone se připojuje pomocí proxy. nastaveno to mám určitě dobře. nechal jsem si to i kontrolovat v prodejně a vše ok. pod tím můj ISP mám Vodafone Live! z hlavní stránky Vodafone (wsp://live.vodafone.com) se dostanu jen na pár odkazů z té hlavní strany. třeba Seznam v mobilu se načte, ale jakmile kliknu na něco na tom Seznamu (spolužáci,seznamka atd.) tak se objeví Připojuji a po chvíli Vyhledávám a nenačte se a skončí to hláškou "Požadovaná stránka nebyla nalezena" u Aukra v mobilu to hlásí zase, že stránka je poškozena a nejde zobrazit. Třeba ale v mé staré Nokii 6230i (vložena SIM z HTC) a stránky se normálně načítají (Aukro i Seznam a fungují i další odkazy) asi bych to viděl na chybu IE než připojení, ale pak nechápu, proč ty aplikace nespolupracují a proxy v nich nikde nejde nastavit
RStein (2012)|3.12.2008 16:28
Věřte mi - to není chyba v v IE.
Podle mě, když jste na portálu Live a kliknete na odkaz, jdete stále přes wap (wsp) odkaz. Poté, co jse na portálu Seznam, a kliknete na jinž odkaz, použitý protokol je http. To ře Vám to chválili na Vodafonu nějací prodavači mobiilů nic neznamená, ti se Vás chtějí většinou jen rychle zbavit. :)
PIE, stejne jako další programy, používají nastavení v Connections - to co ale vidíte v ovládacím panelu je jen špička ledovce všech možných nastavení.
Tohle jsem sem posilal asi pred reokem, kdyz jsem jednomu kamaradovi nastavil Vodafone Live.
Start > Nastavení > Připojení > Připojení
Upřesnit > Vybrat sítě > Nové> Obecné
Název připojení: Vodafone live
vyberte záložku Modem > Nové
Název připojení: Vodafone live
vyberte modem: Mobilní linka (GPRS)
Další
Název přístupového bodu: data.vodafone.cz
Další
Uživ. jméno: wap
Heslo: wap
Doména: nevyplňovat
tlačítko Upřesnit > TCP/IP
Používat adr. IP přiděl. serverem
záložka Servery
Používat adr. IP přiděl. serverem
OK a Dokončit

vyberte záložku Nastavení serveru proxy
zaškrtněte volbu Tato síť se připojuje k Internetu a Tato síť používá pro připojení k Internet server proxy
vyberte Upřesnit > WAP
Proxy WAP
Server: 10.11.10.11 Port:
memphisto_ce4you (23)|3.12.2008 16:39
přesně takhle to mám nastaveno a k těm prodavačum: ten, co to kontroloval byl v té prodejně servisní technik (teda alespoň to říkal a měl to na visačce :-)) pod Nokii (normálně i přes Operu) mě to jede i přes wsp i přes http. v HTC pod IE nejde. tan Nokia má naprosto stejné připojení k Vodafone Live! jako HTC. na HTC nefunguje pod Java emulátorem ani ta Opera Mini

PS: teď jsem zkoušel to připojení vytvořit znovu a všimnul jsem si, že tam, kde se zadává to heslo wap, tak se po prvním připojení k Vodafone Live! změní. místo wap na nějaké dlouhé.snad 16 znaků. po přepsání a znovu připojení se opět změní na to dlouhé. nemůže být tohle příčina?
RStein (2012)|3.12.2008 16:49
Ne to je jen "obfuskace" hesla. :]) Mate opravdu zatrzeno "tato sit se pripojuje k internetu"? Stejne pripojeni pak pouzije Slick, Skype apod. A jeste jedna vec - predtim nez nastavite proxy, pro jistotu UKONCETE (ne pouze minimalizovat) PIE. A resetem zarizeni take nic nezkazite. To, co pisete, na me dela dojem, jako kdyz se proxy nepouziva, nebo Vas proxy nepusti ven.
memphisto_ce4you (23)|3.12.2008 16:59
ano je to přesně tak nastaveno. proxy je nastaveno na 10.11.10.11:9201 (port 80 by byl pro telefony s podporou WAP 2.0, ale u HTC mi ten port nefungoval)
Adamul (1)|3.12.2008 17:03
Včera mi připojení fungovalo,dnes už ne (mám také Vodafone vánoční balíček na půl roku zdarma ) ... I já vše zkoušel a nic. Potom jsem vyzkoušel Vodafon kartu kamarada a hle šlo to. Už asi vím čím to je. Včera jsem měl kredit a dnes mám -0,85 haléřů. Tak si myslím, že to bude tím. Nevím zkusím se dobít a pak se uvidí. Nastavením telefonu,to ale rozhodně v mém případě není!
memphisto_ce4you (23)|3.12.2008 17:06
kreditu mám přes 500 Kč a neubývá
RStein (2012)|3.12.2008 17:16
Když nejdete přes Live, ale zadáte přímo adresu začínající http, selže to úplně stejně?
RStein (2012)|3.12.2008 17:26
A pokud to nepomůže, pošlete mi prosém výsledek tohoto volání.
rapiconfig.exe /P "C:\Program Files\Windows Mobile 6 SDK\Tools\PocketPC\RapiSecurity\Mapping.xml" Cesty samozrejme upravte podle toho, kde mate soubory na svem pocitaci. Vysledek se ulozi do souboru rapiconfigOut.xml. Obsah souboru rapiconfigOut.xml dejte sem do diskuze.

Update: Pri pokusu nahrat soubor, dostavam chybu 500 od serveru, takze pozdeji. :)
memphisto_ce4you (23)|3.12.2008 17:54
ten soubor v PC vůbec nemám v HTC taky ne. jinak jsem nepochopil to volání. jako přes příkazový řádek v PC jej spustit s parametrem /P. Jakého programu je toto součást?
RStein (2012)|3.12.2008 18:03
Tak podrobněji.
Oba soubory jsem nahrál na server.
1) Stáhněte si je do počítače.
2) Přes ActiveSync připojte PDA.
3) Ano, to co je výše, je příkazový řádek . Spustit na windows cmd.exe a zadat rapiconfig.exe /P "Mapping.xml".
Musíte doplnit správné cesty k souborům, jak jsem psal v předchozím příspěvku. Soubory na svém disku prozatím určitě nemáte. :)
memphisto_ce4you (23)|3.12.2008 21:03
ten soubor Mapping.xml tam nemám. upnul jste mi soubory ten rapiconfig.exe a ten výstupní out soubor. mám zadat tu cestu k tomu Mapping.xml a nebo tomu rapiconfig? když do příkazového řádku zadám příkaz rapiconfig.exe /P "C:\Documents and Settings\Marián\Plocha\rapiconfig.exe" a napíše mi to, že nelze, že rapiconfig.exe není názvem vnitřního ani vnějšího příkazu, spustitelného programu a nebo dávkového souboru. pokud otevřu příkazový řádek a ten soubor přetáhnu nad okno cmd a pustím, tak se tam nakopíruje ta cesta k němu a po odentrování mně vyskočí tohle a nevím, kam zadat ty přízaky. před tu cestu to nejde:

RStein (2012)|3.12.2008 21:12
Omlouvam se, vstupni soubor poslu. Tu cestu musite zadat, jak jsem psal. Argumenty prikazove radky (nebo jsem nepochopil, co nejde), zadat muzete a tady i musite.
memphisto_ce4you (23)|3.12.2008 21:21
tak jsem to zkusil zadat rapiconfig.exe /P "C:\Documents and Settings\Marián\Plocha\rapiconfig\Mapping.xml" a zase ta chyba s tém že nejde o vnitřní či vnější příkaz nebo spustitelný soubor. netuším, kde může být problém :-(

jinak děkuji moc za ochotu a čas
RStein (2012)|3.12.2008 21:35
:) Nakonec to půjde. Musiíte mít zadat i cestu i k rapiconfig,exe. Nebo jestli mate treba Total Commandera, tak cmd otevrete ve slozce s rapiconfig.exe.
memphisto_ce4you (23)|3.12.2008 22:18
já jsem asi debil :-(

otevřel jsem to přes Total Commandera a ať zkouším jak zkouším, tak to stejně nejde. zadávám příkazy:

rapiconfig.exe /P "Mapping.xml""RapiConfig.exe"
rapiconfig.exe /P "Mapping.xml" "RapiConfig.exe"
rapiconfig.exe /P "Mapping.xml" "rapiconfig.exe"
rapiconfix.exe /P "C:\Documents and Settings\Marián\Plocha\rapiconfig\Mapping.xml" "C:\Documents and Settings\Marián\Plocha\rapiconfig\rapiconfig.exe"
rapiconfix.exe /P "C:\Documents and Settings\Marián\Plocha\rapiconfig\Mapping.xml""C:\Documents and Settings\Marián\Plocha\rapiconfig\rapiconfig.exe"
RAPICONFIG /P "Mapping.xml""RapiConfig.exe"
RAPICONFIG /P "Mapping.xml" "RapiConfig.exe"

záleží na pořadí těch cest k souborů a nebo ne,protože jak dám jako druhé tu cestu k Mapping.xml, tak se spustí a nabídne v čem otevřít
a stejně to nefunguje. buď to napíše, že to není platná spouštěcí aplikace a nebo, že je špatný název souboru či svazku :-(
RStein (2012)|3.12.2008 22:31
1) Na PC otevřete Total Commander. Jděte do složky, kde je rapinconfig.exe.
2)Napište cmd - potvrďte Enterem. Otevře se "černé" okno konzole.
3) Zadejte do konzole - rapiconfig.exe /P . Za /P ponechte mezeru.
4) Z Total Commandera pretahnete do konzole soubor Mapping.xml. V konzoli se objevi rapiconfig.exe /P "[Vase Specificka Cesta]\ Mapping.xml"
Potvrdte prikaz stisknutim . Lip uz to asi nevysvetlim. :)
memphisto_ce4you (23)|3.12.2008 23:37
no právě takhle to dělám a nic :-( napíše mi to vždycky Config Failed (0x80070005): Přístup byl odepřen :-(
RStein (2012)|3.12.2008 23:52
Ale to je jina hlaska - pravdepodobne nemate povoleno RAPI. Z XDA si stahnete cab, spustte na zarizeni a pote Kaisera dlouhym stisakem vypinaciho tlacitka vypnete a znovu zapnete. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=300592. Abyste mohl stahovat soubory, musite mit na xda zrizen ucet.
memphisto_ce4you (23)|4.12.2008 00:09
omlouvám se za nepříjemnosti. špatně jsem to formuloval. vždycky se objevila ta hláška s tím že není platnou aplikací. teď se poprvé objevil ten přístup odepřen. omlouvám se.vyzkouším ještě ten cab a dám vědět
memphisto_ce4you (23)|4.12.2008 00:50
tak hurá.cab pomohl a log vytvořit šel.
RStein (2012)|4.12.2008 09:27
Výborně :)
Zkontroloval jsem záznamy a máte je v pořádku...

Tohle rika, ze se pripojujete k siti Internet. Mate spravne poradi zaznamu atd.
parm name="Pattern" value="*://*.*/*"/
parm name="Network" value="{436EF144-B4FB-4863-A041-8F905A62C572}"

Takze jeste:
1) Opravdu zkontrolujte, ze je STALE (i po opakovanem otevreni) zaskrtnuto Tato sit se pripojuje k internetu a zadana proxy. Jsem si jisty, ze na nekterych zarizeni byly problemy s perzistovanim hodnot.
2) Pro jistotu - jako jste vybral pro MyISP pripojeni Live, tak i pro druhe ("Work" - pracovni pripojeni vyberte Vodafone Live). Poté by Vám na obrazovce Connections mělo zůstat jen připojení My ISP.
RStein (2012)|4.12.2008 10:15
A jeste:
Dival jsem se na na nastaveni Vodafonu.
Mel byste asi mit opravdu zadanou http proxy na portu 80.

Proto v nastaveni proxy dejte Upresnit..., kliknete v seznamu na položku HTTP a zadejte do kolonky server 10.11.10.11 a do kolonky port číslo 80. Potvrďte kliknutím na tlačítko OK.
memphisto_ce4you (23)|4.12.2008 12:43
takhle to mám jen s tím rozdílem, že port není 80 ale 9201, protože s portem 80 mi to nejde. ten port 80 je pro telefony s podporou WAP 2.0. jinak nastaveno to mám správně, ale funkčnost nemůžu ověřit, protože Vodafone provádí nějaké úpravy na Vodafone Live! a zatím to nejde
RStein (2012)|4.12.2008 12:52
Co znamena, ze to "nejde"? Ja http proxy na PDA nastavit muzu. Zkousel jste to? Chodi vam wap stranky, nechodi vam html stranky. Vetsinu nastaveni mate spravne. Telefon se nepripoji k html. Tipuji, ze Vodafone Live je "kriplovane" pripojeni, ktere vyzaduje pouziti proxy i pro http protokol. Proto bych byt vami zkusil zadat do http proxy 80.
Update a jeste - port 9201 mate u wap proxy ne? Ja mluvim o http proxy.
memphisto_ce4you (23)|4.12.2008 13:06
tak jsem nastavil proxy i u http (10.11.10.11:80).to mě zmátlo, protože v návodu o tom proxy http nebyla ani zmínka a ten servisní technik taky o tom nic neříkal. po nastavené té proxy u http mě ty stránky začaly fungovat. ach jo, že mě to taky nenapadlo:-( takže to bude asi vše.

Velice Vám děkuji za Váš čas a hlavně pevné nervy se mnou a zároveň se omlouvám za nepříjemnosti a hlouposti z mé strany.ještě jednou děkuji moc a pokud budete mít cestu do Zlína nebo Českých Budějovic, tak se ozvěte. máte u mě panáka :-)
RStein (2012)|4.12.2008 13:08
:) Vy jste ale paličák, hlavně že "to" chodí. Na panáka se budu těšit :)
memphisto_ce4you (23)|4.12.2008 13:10
net už chodí. ještě vyzkouším ty aplikace, jak se s tím poperou a zda se připojí
RStein (2012)|4.12.2008 13:13
Tady už záleží na to, zda máte povolen přístup i na další porty. Pokud Vodafone blokuje ostatní porty, nic s tím neuděláte...
Některé prohlížeče vyžadují, abyste http proxy zadal i přímo v nich, protože ignorujá "global wide" proxy, obcházejí přivytvářejí internetové připojení ConnMgr.
A ten servisní technik byl evidentně obyčejný prodavač, co si honil ego. :)
memphisto_ce4you (23)|4.12.2008 13:17
takže Opera Mobile jde, IE taky, Windows Update taktéž. Slick nejde, protože ten využívá port ICQ a meily, netuším proč, se snaží připojovat přes O2 Internet a přitom to nastavení je už dávno smazané (O2 jsem měl původně) zkusím si s tím nějak vyhrát a snad se podaří.

takže děkuji moc. to je snad z mojí strany vše

PS: tak už i meily chodí přes Vodafone :-)
RStein (2012)|4.12.2008 13:19
Jdete do nastaveni uctu v mailu - u kazdeho uctu muzete vybrat pripojeni, pres ktere ma byt mail stahovan. Vy tam mate O2 - nastavte (metasit) Internet,
memphisto_ce4you (23)|4.12.2008 13:32
už to mám. bylo tam nastaveno The Internet, což byl pozůstatek po O2.

tak děkuji moc a označím jako řešení ten příspěvek s tím nastavením proxy u http.děkuji moc