Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Omnia SGH i900 - flashování ROM - tipy, zkušenosti...

aquastorm (35)|25.11.2008 01:17
Ahoj všici tak jsem trošku googlil a nikde v zahraničí jsem nenarazil na chyby v dobíjení a problémy s umíranim displaye. Možná jsem jen špatně hledal ale i tak bych zkusil jí flashnout mám romku z modaka ze spoustou opravených chyb,ale nemám odvahu to seknout .Resp nemám jistotu že to nahodím z ext.romky nenašel jste někdo jak z omnie dostat puvodní romku kvuli záloze??? Pakliže něco takového najdete dejte vědět . Okamžitě to zkusím flasnout. :) :) :) :)
milennium (336)|25.11.2008 11:46
No já chtěl Omnii včera flešnout,ale nešlo mi to...Psalo mi to na PC "Invalid software version"... Dělal jsem vše podle návodu s Modaco.com.
Takže bych spíš chtěl požádat o radu jak flešnout i900,nebo spíš jak ji odblokovat aby šla naflešovat jiná ROM...
aquastorm (35)|25.11.2008 12:18
Zdravím a zkoušel jsi tu staženou z radid sharu???? i900_M2D04_PaS08.rar
milennium (336)|25.11.2008 12:23
Ne,tu jsem nezkoušel,ale to je asi nějaká ukuchtěná ROM,ne ?
Mně by spíš zajímalo jak odblokovat i900 pro nahrávání různých jiných ROM. A taky jestli jde bez problému flešovat ve Vistách.
Díky za každé info.
aquastorm (35)|25.11.2008 12:36
http://www.pdamobiz.com/forum/forum_posts.asp?TID=188092&PN=748 - nahled
ja jsem to rozbalil včera pod vistama flahovaci apĺikace se nainstalovala , ale nemel jsem odvahu mam to na ftp , nebo si jí stáhni z modaka
milennium (336)|25.11.2008 12:50
Tak jsem se na tu ROM díval a nějak mne neoslovila. Kromě hezkého vzhledu mic.A podle všeho je uvařená ze staré staré verze HK1. Tu bych určitě neflešoval...
aquastorm (35)|25.11.2008 13:07
Aha no vidiš toho jsem si nevšiml a kde jsi ji sosnul ty??? mám tedy spousty sw k romkám na HTC tak neco na unlock zkusím
t0m (87)|27.11.2008 23:09
[quote=Jarda Lukas]Tak jsem se na tu ROM díval a nějak mne neoslovila. Kromě hezkého vzhledu mic.A podle všeho je uvařená ze staré staré verze HK1. Tu bych určitě neflešoval...[/quote]

Člověče, HK1 je z listopadu, takže zas tak moc stará není (je novější než HJ9). Systém číslování verzí najdeš tady.

Manila 2D nechci a neřeším (asi je to jen o tom vzhledu), ale HK1 má mít zlepšenou GPS XTRA. Takže jestli už má někdo flashnuto, prosím o zkušenosti...
milennium (336)|28.11.2008 08:13
Je sice pravda,že HK1 je s listopadu,ale pozor,jedná se o uvařenou ROM a to že si autor tuto ROM očísloval jako HK1 je sice pěkný,ale jádro určitě vzchází s s jiné,starší verze. Navíc uvařené ROM moc nemusím.
kotiba (9)|28.11.2008 12:28
Ahoj všem.

Já jsem si flashnul J9 a jsem s ní plně spokojen. Sice je anglická, ale to mě nevadí. Je opraven mimo jiné problém s nabíjením x zhasínáním baterky. Vydrž je také větší ale to je dáno poměrem výkonu CPU. Procesor v Omnii se nedá jednoduše nastavit během provozu pomocí programu. Proto se ruzné verze oficiálních romek chovají rozdílně, kvůli jinak nastavenému poměru.

Původní ROM HH5 jsem si zazálohoval. Mám ale jen raw soubory a nevím, jak je převést na bin soubory. ROM v Omnii se skládá ze tří částí: BOOT, PDA a CSC. V BOOT je funkčnost bootování telefonu. Což je celkem důležité. Od verzí J se změnila a nemělo by tak často docházet k problémům při flasnutí, kdy si můžete vyrobit "cihlu". V PDA je vše co se týká software a v CSC je lokalizace a národní nastavení. Tyto tři části je možné kombinovat a vytvářet si různé ROM.

Na MoDaCo se dá najít spousta informací.
Zejména doporučuji http://www.modaco.com/content/i900-omnia-rom-discussion/272126/secanys-rom-research-thread-new-dthj9/
Lze tam najit i odkaz na RapidShare, kde se dají stáhnout různé ROM verze. Jedná se o oficiální verze ROM, které jsou odemknuté, je přidán nový bootloader.

Upozorňuji, že případné nahrávání ROM je na vaše vlastní uvážení a riziko. Pokud si nejste jisti, tak doporučuji update neprovádět. Můžete tím přijít o telefon!
t0m (87)|1.12.2008 14:58
[quote=Jarda Lukas]Je sice pravda,že HK1 je s listopadu,ale pozor,jedná se o uvařenou ROM a to že si autor tuto ROM očísloval jako HK1 je sice pěkný,ale jádro určitě vzchází s s jiné,starší verze. Navíc uvařené ROM moc nemusím.[/quote]

HK1 oficiální, originální od Samsungu je z listopadu. Z té byla vařená ta M2D04 - a tu také nemusím, to už jsem psal.
Ale zajímají mě zkušenosti s GPS na HK1, ať už oficiální nebo kuchtěné.
milennium (336)|1.12.2008 16:43
Jak už jsem psal verze HK1 není oficiální ROM od Samsungu s listopadu. Je uvařená. Je to bohužel tak,že lidi co dělají ROM často převezmou značení a uvádějí je i pro svoje ROM. Pak vzniká chaos v označení a člověk se může snadno splést. Mám s touto ROM HK1 osobní zkušenost a nedoporučuji ji. To že je starší než verze HJ1 se třeba pozná i podle starší Build Opery 9.5.
Takže verze XDHK1 je uvařená - starší verze Opery 9.5 a chybí některé Samsung aplikace.
A verze DXHK1 je taky uvařená. Upravené ikony a taky starší verze Opery 9.5.
Osobně nechápu co vede některé lidi vařit a experimentovat s ROM a uvádět je jako "lepší a stabilnější" než ofiko verze... Důležité je jádro...Osobně používám českou ROM UHHJ3 a jsem s ní dost spokojený. V ní je nejnovější veze Opery atd. Je stabilní a vše šlape jak má... Stejné už jsou jenom Anglické poslední ROM DTHJ5, DZHJ1 a DXHJ1...
Ale pokud chce někdo experimentovat tak nic proti...
Franky52 (186)|1.12.2008 17:58
to Jarda Lukas:
dotaz absolutního laika ohledně "flešování". Tkže když mám českou UHH5 je starší než ta, kterou uvádíš? Případně, jak by se dala zaměnit? Díky za odpověď.
milennium (336)|1.12.2008 18:36
Podle označení je tvoje ROM ze září...Takže je starší.
t0m (87)|1.12.2008 23:07
[quote=Jarda Lukas]Jak už jsem psal verze HK1 není oficiální ROM od Samsungu s listopadu
[/quote]

Netvrdím, že se na netu nenajdou podvrhy. A trochu jsem to přehnal se slovem "oficiální". Ale težko můžeš tvrdit, že ze Samsungu neunikly jejich - asi testovací ROMky HK1 a HK2. Listopad je pryč, takže když bylo v říjnu 9 verzí, tak nějaké budou i v listopadu.
Otázkou je jejich dostupnost, secany na modacu je posílá za sponzorské dárky a na oficiálním webu jsou zatím HJ1 až 3.

[quote=Jarda Lukas]
Osobně nechápu co vede některé lidi vařit a experimentovat s ROM a uvádět je jako "lepší a stabilnější" než ofiko verze... Důležité je jádro...
[/quote]
Například potřeba zbavit se spousty sra.ek, co do ROMky musí každý výrobce nacpat. Na starém E-tenu X500 to bez kuchtění nešlo, navíc WM6.1 byly už jen dokuchtěné - a dobře.
Je fakt, že s větší flash a ram pamětí už na nějaké té zbytečnosti navíc nezáleží. Ale třeba na Omnii se ve startupu spouští shozuRcp. Ruku na srdce, kdo tady ShoZu kdy použil? Kdyby jediný výrobce udělal čistou, slušně vyladěnou ROMku a přidal aplikace na CD, kuchtíci by byli bez práce.

[quote=Jarda Lukas]
Osobně používám českou ROM UHHJ3 a jsem s ní dost spokojený. V ní je nejnovější veze Opery atd. Je stabilní a vše šlape jak má... [/quote]
Na samsung.cz teda není (ani UHHJ3 ani žádná jiná). Já s upgradem rozhodně čekám na vylepšenou GPS, ale někomu by se link třeba hodil. Ale proč když UHHJ3 je v nových telefonech, tak to ty deb.... nedaj oficiálně na web - no, možná proto, že spousta omnií při upgradu umře.
Igoreso_ce4you (8)|2.12.2008 19:31
[quote=Jarda Lukas]Podle označení je tvoje ROM ze září...Takže je starší.[/quote]

prosim te kde sezenu novejsi ROM do omnie? ceskou..
ja mam tu starou UHHH5

dik moc za info..

aquastorm (35)|3.12.2008 13:33
Ahoj pátelé sice nemám pokrok v romkách , ale podařilo se mi rozkomunikovat Podporu samsungu . Poté co jsem je 2x vyřval telefonicky a cca 6 emailech a vyhrožování ochranou spotřebitelu a podobně začali komunikovat. Bylo mi řečeno že problemy s vypínáním a černou smrtí a pod. Začali řešit s centrálou. Takže Vás vybízím poprudte je taky treba to pomuže naš problemy rychleji vyřešit:D :D :D
Mudrunka (547)|3.12.2008 14:57
[quote=aquastorm] ...Bylo mi řečeno že problemy s vypínáním a černou smrtí a pod. Začali řešit s centrálou. ... [/quote]
ano, to znám. Když někdo prudí a prudí, taky ho odbydu tím, že to řeším i když řešit nechci :D

aquastorm (35)|3.12.2008 15:09
BUDU JE PRUDIT KAŽDÝ DEN MIN 2 EMAILY A UVIDÍME JÁ MÁM ČASU DOST:D :D :D
Shennlon (73)|4.12.2008 02:40
Nemate niekto link na najnovsiu cesku rom?
aquastorm (35)|4.12.2008 16:22
Ahoj tak z tohodle umřete :D :D :D Psal jsem na samsung o problemech s vypínáním při dobíjení o černé smrti a o tom jestli by se gprs nemelo při neaktivite odpínat a toto je odpověd .

dekuji, ze jste se obratil na zakaznickou linku Samsung Electronics.

Telefon byl testovan, zde zasilam vyjadreni.

1.Behem nabijeni by se nemel telefon vypinat automaticky. Doporucujeme zkontrolovat nabijeci kabel . Pokud bude i nadale trvat zavada, doporucujeme spustit "Hardware reset". Spustit nasledujicim zpusobem v menu / nastaveni / system.
2. Doporucujeme zkontrolovat kolik aplikacii Vam bezi v pozadi, protoze v extremnich pripadech se muze stat, ze v pripade malo volneho mista v pameti, se system zasekne. Pres spravce uloh si muzete zavrit nepouzivane aplikace.
3. Ano, Gprs se automaticky nevypina je to bezne pri os. Windows Mobile. Jestli chcete Gprs (datovy prenos) pri nepotrebe vypnout, kliknete na ikonu na plose, a tam si vyberte moznost "odpojit".


Máte –li jakykoliv dalsi dotaz, kontaktujte nás na bezplatné zákaznické lince 800 – 726786

S pozdravem
Ladislav Varga
Samsung Electronics.
vilem.tel (14)|5.12.2008 14:51
to aquastorm:
Tak tomu říkám diplomatická odpověď :D
ZED_ce4you (21)|5.12.2008 17:00
taky jsem měl problémy s nabíjením - ale to jen s původní CZ ROMkou. Pak jsem ji flashnul a problémy s nabíjením přestaly. Teď jedu asi 3 dny na této ROM
http://www.vitaln.com/ehalos/omnia/
a zatím si ji nemůžu si ji vynachválit. Sice je to custom ROM ale jede naprosto stabilně a rychle - s minulými ROM se vždycky při nainstalovaní všech mých dodatečných aplikací vyskytnul nějaký problém, teď je všecko OK a dost rychlé. Sice tam chybí Google maps a Opera mobile ale je tam odkaz na původní CABy.

Nějak jsem sice moc nepochopil tu Sleuth255 úpravu /asi by mělo být něco na kartě ale kde to vzít nevím/ ale nepotřebuju to takže neřeším.

Zatím teda moc velká spokojenost.
Shennlon (73)|14.12.2008 01:31
neviete kde zozezeniem SK rom?:?:
undy (17)|17.12.2008 15:23
sk rom nie je.
este jedna otazocka, ktora romka je podla vas stabilna a rychla, proste cool :)
Shennlon (73)|17.12.2008 18:53
A najnovsia cz rom? Da sa aspon niekde zohnat sk T9 pre Omniu

edit: flesoval s Vas niekto na ang.rom? Viete mi povedat ktora je najlepsia a co je v nej nove alebo lepsie?
Lukebx (10)|21.12.2008 08:17
Zdravím, existuje nějaký program na kompletní zálohu aktuální ROM z telefonu?
L.
Shennlon (73)|21.12.2008 18:03
skusal niekto s vas tuto rom DTHJ5? Je dobrá?
redvirus (1)|1.1.2009 14:57
Zajímalo by mě jestli má někdo českou rom připravenou na flashnutí, klidně i starou. Jde mi o českou lokalizaci, chtěl bych jí převést do novější romky.Zde je návod na dump romky, pokud by se někomu chtělo to zkusit http://www.modaco.com/index.php?s=&showtopic=274344&view=findpost&p=925983 "jen malá poznámka,uvedené příkazy pište bez CODE"
suky88888 (4)|2.1.2009 16:15
mam dotaz jak dostat do Omnie 16GB s EN jazykem Cesky jazyk?Nasel jsem na foru modaco.com navod ale nak to z toho nemuzu pochopit,poradte nekdo.Kdyztak icq - 322715244.Dekuju predem
suky88888 (4)|2.1.2009 16:32
Kdyžtak tady je ten odkaz,kdyby to nekdo pochopil a popsal mi to lepe,byl bych moc rad:))
suky88888 (4)|2.1.2009 16:33
http://www.modaco.com/content/i9x0-omnia-rom-discussion/276633/change-your-wm-6-1-language-in-your-custom-rom/
bmwE39 (1)|19.1.2009 18:21
Len tak medzi recou tu mate cz rom do omnie
http://rapidshare.com/files/186094476/share4gsm_i900UHHJ3.zip.html
Shennlon (73)|20.1.2009 00:16
to bmwE39:1 prosim ta ta rom je pre XP alebo Vista.
2. treba k tomu este nejake ovladace.
Nevies prosim ta dat nejaky kratky postup ako nato. Uz som jednu Omniu flasovanim znici:sarcastic: l. Uhral som to a reklamaciu mi uznali(menili celu mat. dosku ) Ale cakal som nan 30dni. Ak to mas z nejakeho ineho fora tak to tu len skopci.
dracekmracek (3)|20.1.2009 18:15
Prosim prosim tu romku v cz bych moc potřeboval ona už na rapidu není :-( tahle http://rapidshare.com/files/186094476/share4gsm_i900UHHJ3.zip.html děkuji moc všem
Shennlon (73)|21.1.2009 06:57
http://uloz.to/1197545/rom.rar
http://rapidshare.com/files/186945290/rom.rar

heslo: Rom

edit: ma niekto vas novsiu cz rom:?:
satanista (8)|21.1.2009 14:53
Zdravím, To je ofiko romka?
Gandi_ce4you (31)|21.1.2009 16:45
Shennlon - Chtelo by to napsat alespon jeden radek co je to za rom, jestli ji mas odzkousenou apod... Diky.

Edit: Zkousel nekdo tu ROM od Shennlona zda-li je v CZ a funkcni? Na jakem systemu updatovat XP ci Vista?
Ferry_ce4you (21)|21.1.2009 16:58
Je moc fajn, že se našla dobrá duše, která umožní početným českým uživatelům poskočit ve verzi Rom do října 2008.
Chci poděkovat za všechny čechy, na které korejci a české zastoupení firmy kašlou.
Na diskuzích je zmíněno, že od některé verze ROM již umí GPS připojit port k TOM TOM navigaci bez dalšího softu.
Mohl by někdo , kdo výše uvedenou verzi Rom používá, sdělit, zda to již funguje?
Mělo by to ale bohužel být až od verzí končících písmenem "K".
kotiba (9)|21.1.2009 18:33
Ahoj všem.

S programem TomTom jsou potíže stále.
Zkoušel jsem to na anglických ROM HJ9, HK2, HL3 a IA1 a je to stále stejné.
Ale na foréch pár lidí píše, že jim to jede na K a L, tak nevím :-).

100% to řeší GPSGate. Stačí si k tomu instalovat mortscript a pomocí jednoduchého skriptu si udělat zástupce, který spustí a ukončí TomTom i GPSGate.
Shennlon (73)|22.1.2009 08:39
Je to len reup rom od bmwE39. Stiahol som jul hned ako sa tu objavila (i900UHHJ3). Este som ju neskusal.1 omniu som uz tzv. brickol. A ani neviem ci je to pre xp alebo Vistu. Takze cakam na odpoved od bmwE39.:? Ta rom neni ofiko. Podla bmwE39 je stiahnuta z share4gsm mala by byt cz . Nieco sa zacalo preberat na tejto stranke http://www.4allmobile.eu/viewtopic.php?f=15&t=13830
Shennlon (73)|24.1.2009 23:37
Tak som prehral Omniu touto romkou: i900UHHJ3. Po prehrani: i900BPHJ4/UHHJ3 TEL.:I900XXHJ1. Pred: i900BPHU3/UHHH3. Je to ceska rom a je pre XP!!!
Zmeny co som si vsimol: Je v nej citacka kariet, rýchlejšie ovladanie tel, konečne funguje ukladanie udajov GPS do fotiek(len to dost trva kym to najde satelity). Po prehrani romky zadajte tento kod *#2470#* update camera firmware (je to na upgrade fw fotaku).
ZED_ce4you (21)|25.1.2009 11:25
tak jsem si nainstaloval lednovou i900DXIA1 a po pár dnech testování je to na mém telefonu první bezchybná ROM.
Všechny dřívější origo i custom ROMky mně dělaly občas to že se mi to kouslo při dobíjení a také ,což mně hlavně vadilo, mi to při zapnulém FRINGu a uspaném telefonu
/fring byl pořád připojený/ po nějakých cca 20ti minutách většinou vytuhlo.
Teď se nic z toho neděje a všecko šlape jak hodinky.
Nesehnal jsem ale ofigo ROM /teda sehnal ale ne v exe souboru/, jen tuto upravenou i900DXIA1/PV12M
Chybí tam např. Google maps nebo Samsung Today2. Mapy jsem si doinstaloval, se Samsung Today2 zatím čekám a nainstaluju ho tam až úplně nakonec páč je
docela velký /10 MB/

http://rapidshare.com/files/181528040/i900DXIA1PV12M.7z
JAPA_ce4you (2)|25.1.2009 14:06
Mohl by někdo prosím uvést "pořadí" jednotlivých romek? Nevím, jakou mám, zda starší, novější atd... Moje rom je UHHH5.A mohl by někdo popsat flashnutí?... Děkuji JAPA
Necituj předchozí příspěvek admin

Ferry_ce4you (21)|25.1.2009 18:00
Kdyby někdo chtěl stahovat, tak heslo je :PhamQuang
ZED_ce4you (21)|25.1.2009 18:42
pořadí ROMek je vysvětlené tady
http://www.modaco.com/content/i9x0-omnia-rom-discussion/271215/rom-download-links-naming-scheme-incorrect-software-version-fix/

A flashovat to jde jednoduše - většina těch ROMek je jako jeden exe soubor který se spustí na PC a pak se zapne telefon. Jakmile se zaktivní tlačítko "start"
tak se zmáčkne a už to jede všechno samo.

Jen je třeba mít na PC nainstalovaný Samsung modem driver
http://fus.samsungmobile.com/omnia/SamsungModem_xp.zip
Shennlon (73)|25.1.2009 19:39
Stiahnut rom do pc (je to exe subor),
Step 1 : Install ActiveSync 4.5
Step 2 : Install Samsung modem driver ( stiahnut napr. s tade http://www.samsungmobile.com/promotion/omnia/fr/sub02_xp.jsp )
Step 3 : Connect your phone to PC via Samsung Mobile cable.
Step 4 : Backup your data using ActiveSync.
Step 5 : Install the Samsung OMNIA [Firmware Updater], which will guide
you through the installation process.
Pri 5 kroku vlastne spustite stiahnutu rom. Otvori sa okno v ktorom budete mat presne napisany postup ako dalej.

1. vypnut tel.
2.pripojit kabel k pc a tel.
3.zapnut tel.
4. stlacte start buton ked najde telefon(ak na 1x nenajde tel., neva vypnut a zapnut tel znova). AK je vsetko ok zacne vam to nahravat novu rom do tel. Pockat kym nenapise proces finised!! http://www.samsungmobile.com/support/omnia/sg/howto.jsp
Franky52 (186)|25.1.2009 22:59
to: Shennlon

Tak se odhodlávám flešnout tu romku HJ3 a doufám, že je česká. Instalační program na mne pustil anglinu. Jen pár dotazů.
1. Samozřejmě, udělal jsem si SPB Backupem zálohu, ale pro jistotu se ptrám. Když flešnu tu romku tak předpokládám, že Omnie se dostane do továrního nastavení. Půjde mi pak obnovení zálohy? Prostě tak, aby se mi Omnie dostala co se týká programů do stavu před flešováním, ale už s novou romkou?
2.Nedotkne so to obsahu Moje úložiště a Paměťová karta?
3. Co je myšleno tím udělat zálohu přes ActiveSync? Stačí mi ta záloha SPB Backup?
4. Kdyby se instalace nepodařila, je nějaký krok, který by vrátil Omnii do původního stavu, tedy s romkou HH5?

V těch názvek romkem jsem se možná upsal, ale byl bych ti vděčen za odpovědi. Předem velké díky...
Shennlon (73)|26.1.2009 12:26
Ta rom je ceska. S tym obnovenim zalohy neviem, ja som si vsetky obrazky, hudbu atd. skopcil do PC. Ono sa ta to spyta: format Devices internal largr disc?(sformatovat moje ul.) ja som to pre istotu zaskrtol. Nainstalovat spät programy je to najmej, spätna instalacia vsetkych predtym pouzivanych prog. mi zabrala cca 15min(neinstaloval som ich zo zalohy ale program po prog.). Kartu mozes v tel. v pohode nechat ju to nenaformatuje. Ale urob si zalohu kontaktov, sms, vyzvanania, nafotenich fotiek atd. cez mits vyzard(ja to app. prilozena na orig. cd k tel.). Obnova s Mits je jednoducha a rychla. Po fles. sa telefon dostane do tovarneho nastavenia.
Ked sa ti nepodari instalacia? Fakt neviem. Podla mna by sa podarit mala, nakolko je to asi origo ceska rom. Niektore predajne predavaju omnie s touto rom(ak sa mylim tak ma opravte). Niektorí co im omnie "zomreli" pri fles., omnie spätne obnovili dalsim prehranim, u niektorych pomohol iba servis. Pri tejto romke nemusis robyt ten postup, ktory je na väcsine for(zadat kod, zmenit na singapore atd.). Je to ceska rom, takze ti to prehra v pohode. A ak nahodou nie(ja neviem, ze by sa to nahodou niekde seklo), zaruku podla mna nestratis lebo budes mat cz. rom:).Navrat na rom UHHH5 uz potom nejde, ty ju vlastne prehras UHHJ3. Ist spät na H5 je downgrade a musel by si mat tu rom (H5) odniekadiaľ stiahnutu. Jedine co mozem este poradit je vypnut Antivir,firewal a ine nepotrebne app. A ked ti to zacne nahravat novu rom, cakat as kym ti to nenapise proces finised!!! (skor kabel neodpajaj).


Franky52 (186)|26.1.2009 12:55
Díky za odpovědi a rady. Zítra se do toho pustím. Z toho, co píšeš, by po flešnutí romky mělo stačit spustit zálohovací soubor a dříve nainstalované programy by měly být zpět. Abych pravdu řekl, nechce se mi je tam po jednom dávat znovu, protože u takových navigací (route, mio a igo) jsem si instalačky přesunul SK TOOLsem z vnitřní paměti na kartu, takže bych opakování tohoto postupu raději oželel. No a když se dílo nezdaří, do Kladna do mám kousek...

Paráda, flešnutí OK. Pak jsem spustil zálohovací soubor SPB Backup a v Omnii mám vše, co jsem tam měl, ale už na nové romce. V kladenském servisu si na to dávali lhůtu 30 dnů. Doma se to dá zvládnout za půl hodinky včetně zálohování a obnovy...