Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP iPAQ 214 - kolébka k PC + držák do auta

johnee_r (290)|24.11.2008 13:56
Zdravím,
potřeboval bych poradit. Rád bych si ke své 214ce koupil synchronizační kolébku k PC. Mám ale pocit, že originální se snad vůbec neprodává. Našel jsem tuto, ale nevím, jestli tam není nějaký zádrhel. Chci prostě kolébku, kam šoupnu PDA, ono se samo synchronizuje, bude přes ní fungovat připojení k netu a bude se nabíjet. Nevím, jestli v těch no-name kolébkách je ten proprietární konektor nebo klasické mini-usb. A když by mini-usb, tak jestli to není nějak omezující.
Díky
http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/101PSC-032/kolebka-sc-usb-cradle-hp-ipaq-214-nabijecka.html

A druhý dotaz směřuje na držák do auta, abych mohl používat navigaci pohodlněji. Chci ale něco, co mi bude PDA držet v horizonální poloze, protože to se na navigaci kouká líp než na výšku. Ocenil bych taky možnost připojení nabíjení. Nejraději bych to umístil na sklo vlevo od volantu. Mělo by to být dostatečně pevné a bytelné. Nemusí to být úplně nejlevnější, hlavně, aby to dobře fungovalo.

Díky moc.
Nesli (409)|25.11.2008 20:52
Kolebka

[quote]synnysoft v popisu produktu: Stolní kolébka pro HP iPaq 214 do USB portu umožňující pohodlnou synchronizaci a dobíjení pro váš komunikátor. AC adapter (síťová nabíječka) je součástí balení a tudíž je možné zařízení nabíjet bez nutnosti připojení k počítači.[/quote]

Myslím,že výčet vlastností tam mají vypsaný velmi dobře.( a pokud je nějaký doplnující dotaz k danému produktu, myslím, že není problém jim napsat)

Držák na sklo

Zkus se podívat, případně si třeba i někde vyzkoušet nějaké univerzální držaky(holt pasivní, nutno tam nacpat špagát :) ), nebo jukni někam na zahranicní weby..
Karel123_ce4you (27)|26.11.2008 10:40
Já používám tento držák a jsem s ním spokojený dicota
Zaratan (7)|27.12.2008 21:54
Uvedenou kolébku používám bez problémů, akorát to není žádný designový skvost :)
Karel123_ce4you (27)|5.1.2009 14:51
Má význam kupovat kolébku? Jsem o ni přemýšlel, ale nevím jestli to má význam. Na co ji používáte?
Zdenek Malinsky (9781)|5.1.2009 18:06
Kolébka je spíše otázkou estetiky - PDA ti stojí na stole a můžeš ho mít jako hodiny nebo rámeček a fotku. Většina kolébek má slot na nabíjení další baterie.
jixjox (59)|6.1.2009 22:02
[quote=Zdenek Malinsky]Kolébka je spíše otázkou estetiky - PDA ti stojí na stole a můžeš ho mít jako hodiny nebo rámeček a fotku. Většina kolébek má slot na nabíjení další baterie.[/quote]

přesně tak - spíše estetika - pda jsem v ní používal jako hodiny nebo foto rámeček

jen mimochodem: HP uvedl novou kolébku pro sérii Ipaq 200:

Kolébka Ipaq 200

vypadá pěkně - nebýt té ceny
Karel123_ce4you (27)|7.1.2009 08:29
Tam se hlavně platí za značku. Cena snad půjde časem dolů.
xtonda (811)|24.1.2009 13:45
Tak originální kolíbku mají na eshopech už od necelých šesti stovek, http://www.zbozi.cz/?&q=FB035AA&order=cheapest ale je otázka jak je to s dostupností. Každopádně to HP dost trvalo, já to nevydržel a koupil noname a je to nic moc, i když k tomu je elektrický adaptér, nabíjení se dělá přes USB, takže je brutálně pomalé.

Pokud jde o kolíbky obecně, tak dokud jsem ji neměl, vždycky jsem to považoval za blbost, měl jsem Sony Clié SL10 a pak FSC Loox 410, což byla low end zařízení a dodávala se bez kolébky. Pak kamarád rozflákal Loox 420 a já po něm zdědil příslušenství a tedy i kolébku. A od té doby na to nedám dopustit, zvykl jsem si automaticky PDA zasadit do kolíbky, když přijdu do kanclu. Má to několik výhod. Jsem stále synchronizovaný, mám stále dobito a na displeji PDA stéle vidím co mě čeká a nemine, každý si díky today pluginům může nechat svítí co je pro něj potřebné.

EDIT: Ten noname co popisuji vypadá identicky jako to co je linkované v prvním postu. Ta dioda brutálně modře svítí, takže sem hned vlezl dovnitř a ustřihl to. A to co sem viděl se mi moc nelíbilo, je to dost prasácky pájené, prostě laciný čínský šmejd, rozhodně bych doporučil originál.

EDIT2: Teď koukám ta cena u SS je dost drsná, mě to stálo 8 GBP + 6 GBP, což tehdy (půlka loňského září) bylo celkem 431 Kč.